PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] klima nie załancza kompresor



blade76
08-05-2007, 23:10
Witam koleś kupił mondka i była nieszczelność w klimie ( zero czynnika) nieszczelność usunięta czynnik nabity no i klima nie chodzi..... wentyle się włączają a sprężarka niet ...:( bezpieczniki ok , przekaźniki ok, czujniki też ok) plus na sprężarkę dochodzi a minus nie . Jak da się napięcie na kompresor to chodzi... Poradźcie co to może być z oględzin doszedłem ,że plus do sprężarki idzie z przekaźnika który daje napięcie na wentylator I biegu i to jest stały plus a wł.\wył. kompresora odbywa się za pomocą "masy" więc pytanie co steruje masą ??? I jak to wygląda (wydaje mi się że jakiś sterownik odczytujący ciśnienia itp. jak tak jak on wygląda i gdzie jest mile widziane fotki:) )

lyssy
08-05-2007, 23:32
Nie no, co pan?
Sterowanie jest na pewno plusem, idzie bodaj z zasilania nawiewu, potem wyłącznik/przekaźnik (zależnie od tego czy manual czy SATC), potem czujnik niskiego ciśnienia, potem wysokiego, odgałęzienie do PCMa i dalej przekaźnik WOT (mały, niebieski) i sprężarka. Tak z grubsza, z pamięci :)

Skoro nie ma masy, to pewnie się urwała :satan: Poszukaj jej i powinno być git.

blade76
08-05-2007, 23:56
sprawdzę a masz może schemat elektryczny (dokładny) ukł. klimatyzacji ? Manualnej :)

jcbjery
31-05-2009, 22:53
Witam mam dokładnie taki sam problem jak kolego tylko z tą różnica ze do mojej sprężarki znów nie dochodzi napięcie wszystkie bezpieczniki są sprawdzone. jeśli ktoś posiada schemat elektryczny to byłbym dozgonnie wdzięczny. Pozdrawiam