PDA

Zobacz pełną wersję : antena na dachu czy na klapie??



Zdunek
10-05-2007, 17:05
Witam.

Wybieram sie zaraz w szybszą trase (autostrada) :) i pomyślałem żeby przymocować swoją antenke (magnesówka) zamiast na dach to na klape bagażnika (sedan).
Wobec tego mam pytanko czy zmiana ta zmniejszy mi ryzyko odpadnięcia anteny przy większych szybkościach czy raczej nie ma to różnicy??
I drugie, czy jak mam zestrojoną antene na dachu to czy jak ją przełoże będę miał jakieś problemy z radyjkiem? Jeżeli tak to czym one będą się objawiały? Mniejszym zasięgiem, większą ilością szumów czy może jeszcze czymś innym??
I czy wogóle taka chwilowa zamiana ma sens??

Czekam na szybką odpowiedź bo za pół godzinki lece :pad: :pad:

shrek0404
10-05-2007, 18:10
W ubiegłym tygodniu byłem we Włoszech i na autostradzie pomykałem 160 km/h z magnesówką na dachu i nic złego się nie działo, tak więc przy zbliżonej prędkości nie powinieneś mieć obaw. Jeśli chodzi o miejsce, w którym stroiłeś antenkę , to jego zmiana może mieć wpływ za jakość, ale o tym niech się wypowiedzą specjalisci.
Pozdrawiam :metal

Zdunek
11-05-2007, 00:29
No i wróciłem. :)

Przy 160-170km/h :satan: wszystko było w pożadku. Nawet się lekko nie przesunęła :metal
Dodam że antene postawiłem jednak na dachu bo nie wiedziałem dokładnie jakie konsekwencje mogły by być po zmianie miejsca.

welshman2
11-05-2007, 08:48
Co do zmiany miejsca anteny to zasada jest zawsze ta sama - trzeba stroić antenkę bo zmieniasz jej dane - będzie źle chodziła, szumiała skrócisz sobie zasięg w najgorszym przypadku skaszanisz antenkę...

Kurskey
11-05-2007, 10:55
Przy 160-170km/h
Osobiscie z ta Antenka 170 km/h i nic sie nie ruszyla :satan: