PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Plyn do czyszczenia wtryskow (TD)



3po3
10-05-2007, 18:40
W stacjach Shell sa w sprzedazy dwa rodzaje plynow do czyszczenia wtyskow do silnikow disla. Probowal ktos? Dziala to? Moze jakies inne? Ale najwazniejsze, czy sa skuteczne.

Lukas392
10-05-2007, 20:59
ja leje środek STP dostepny w każdym lepszym supermarkecie za ok. 12PLN jeden wlewa się na cały bak i starcza na 5tys. kilometrów różnicy w mocy autka nie czuć ale jak by mniej troche kopci :banan:

N2O
10-05-2007, 21:09
mixol jest ok :)

pajer
11-05-2007, 09:46
właśnie...
praktykował ktoś czy te dodatki faktycznie choć w minimalnym stopniu poprawiają pracę silnika?
chodzi mi o pompę,wtryski bo na to że szklanka jakiegoś płynu doda mocy nie ma co liczyć :hehe:

BS
11-05-2007, 09:50
właśnie...
praktykował ktoś czy te dodatki faktycznie choć w minimalnym stopniu poprawiają pracę silnika?
chodzi mi o pompę,wtryski bo na to że szklanka jakiegoś płynu doda mocy nie ma co liczyć :hehe:

ja leję diesel skyd (dostępny na stacjach bp) dosyć często i początkowo auto zaczęło na tym niemiłosiernie kopcić i stopniowo przestało -jednym słowem coś się wyczyściło ... ojciec leje ten dodatek do swojego TDCI i nigdy nie miał z żadnych problemów z wtryskami :)

harnas1515
12-05-2007, 20:40
Witam. TAK to moja odpowiedz. Przepraszam że krzycze ale to działa. Dolewałem takiego płynu do diesla(nie mondka) w którym byłe wtryski w strasznym stanie. Dolałem nie jak podali na 50lit. tylko na 20lit. i WYMYŁO. Auto od tej pory jeździ już około 8 miesięcy i jest OK. :fan: :fan: :fan:
A druga sprawa. Jest taki płyn do aut z silnikiem benzynowym. U mnie jeden z wtrysków w skutek jazdy na LPG uległ zabródzeniu. :wall: Objawem było szarpanie i nierówna praca silnika. Zamiast rozbierać kupiłem płyn do czyszczenia wtrysków z silnikiem benzynowym(25zł.) i tak samo nie na 50lit. tylko na20lit. Po przejechaniu 15 kilometrów wszystko wróciło do normy, znów usłyszałem piekną i równą pracę moich 6-ciu garów. :jezyk1:
:fan: :fan: :fan:
Płyny są dobre jak sie coś dzieje z wtryskiem lejcie nie czekajcie. Jeśli będzie czekać za długo to już tylko wymiana końcówek od80- do150zł. za jeden wtrysk. A za płyn od 15- do 30zł. Więc chyba jest to zrozumiałe.

mareckis
13-05-2007, 10:05
Witam. TAK to moja odpowiedz. Przepraszam że krzycze ale to działa. Dolewałem takiego płynu do diesla(nie mondka) w którym byłe wtryski w strasznym stanie. Dolałem nie jak podali na 50lit. tylko na 20lit. i WYMYŁO. Auto od tej pory jeździ już około 8 miesięcy i jest OK. :fan: :fan: :fan:
A druga sprawa. Jest taki płyn do aut z silnikiem benzynowym. U mnie jeden z wtrysków w skutek jazdy na LPG uległ zabródzeniu. :wall: Objawem było szarpanie i nierówna praca silnika. Zamiast rozbierać kupiłem płyn do czyszczenia wtrysków z silnikiem benzynowym(25zł.) i tak samo nie na 50lit. tylko na20lit. Po przejechaniu 15 kilometrów wszystko wróciło do normy, znów usłyszałem piekną i równą pracę moich 6-ciu garów. :jezyk1:
:fan: :fan: :fan:
Płyny są dobre jak sie coś dzieje z wtryskiem lejcie nie czekajcie. Jeśli będzie czekać za długo to już tylko wymiana końcówek od80- do150zł. za jeden wtrysk. A za płyn od 15- do 30zł. Więc chyba jest to zrozumiałe.
A jakiej marki bo jest tego od... i ciu ciut :satan:

pajer
13-05-2007, 11:40
wlałem shellowski dodatek,zatankowałem i przejechałem ponad 300 kilometrów...
żadnych pozytywnych czy negatywnych zmian...
auto już tak się "zamuliło" że ledwie 160 km/h mogę osiągnąć no ale to na pewno nie skutek dolania dodatku...
nie mam "lekarza" by "uzdrowić" Fordzika :wall: