PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Po myjni nie działa nawiew...



Rafcio
10-05-2007, 19:52
Witam wszystkich. Od 1,5 tygodnia jestem posiadaczem Mondeo Combi z 1998 r. z 2.0 benzyna z półautomatyczną klimatyzacją. Zauważyłem dziwną rzecz: jak pojadę na myjnię automatyczną, to po niej przez ok 3-4 minuty nie działa mi ręczna regulacja natężenia nawiewu dmuchawy w kabinie oraz nie włącza się klimatyzacja jak naciskam przycisk A/C. W samochodzie przez moment robi się duszno aż trzeba otworzyć szybę. Po kilku minutach nawiew sam się włącza, jak gdyby nic. Nie wiem czy to normalne w tym modelu czy coś nie łączy jak dostanie trochę wody. Ostatnie dni były deszczowe, przejechałem w deszczu, momentami intensywnym nawet 200km i nawiew oraz klima cały czas działała. 2 razy byłem na myjni i za każdym razem nawiew po myciu nie działał przez pierwsze minuty. Co o tym sądzicie?

majster222
10-05-2007, 23:22
Witam wszystkich. Od 1,5 tygodnia jestem posiadaczem Mondeo Combi z 1998 r. z 2.0 benzyna z półautomatyczną klimatyzacją. Zauważyłem dziwną rzecz: jak pojadę na myjnię automatyczną, to po niej przez ok 3-4 minuty nie działa mi ręczna regulacja natężenia nawiewu dmuchawy w kabinie oraz nie włącza się klimatyzacja jak naciskam przycisk A/C. W samochodzie przez moment robi się duszno aż trzeba otworzyć szybę. Po kilku minutach nawiew sam się włącza, jak gdyby nic. Nie wiem czy to normalne w tym modelu czy coś nie łączy jak dostanie trochę wody. Ostatnie dni były deszczowe, przejechałem w deszczu, momentami intensywnym nawet 200km i nawiew oraz klima cały czas działała. 2 razy byłem na myjni i za każdym razem nawiew po myciu nie działał przez pierwsze minuty. Co o tym sądzicie?

może klima ci nie załącza, bo będąc na myjni, jak ci poleją zimną wodą, to temp.otoczenia nagle spada i być może czujnik od klimy nie pozwala jej włączyć; może uszkodzony? przy jakiej temp. zewn.tak ci się dzieje? zwróć uwagę jak masz termometr zewn.jaka jest na nim temp. podczas mycia autka;
po wyjeździe z myjni czujnik dostaje ciepłego powietrza i pozwala załączyć klimę-tak bym to tłumaczył :madrala:
nie wiem tylko przy jakiej temp.nie można włączyć klimy (+6 :niewiem: )

Rafcio
11-05-2007, 19:44
dzięki za podpowiedź, ale nie sądzę, że chodzi o czujnik od klimy, ponieważ nie działa mi również nawiew dmuchawy do wnętrza pojazdu, który chodzi przecież bez klimy....
stawiam na to że to jakaś pierdoła typu: gdzieś nie łączy na stykach, a może woda dostaje się na silniczek wentylatora przez miejsce, gdzie montuje się filtr kabinowy....

może jeszcze ktoś miał coś podobnego? :pc:

lyssy
11-05-2007, 20:38
Raz mi się zdarzyło coś podobnego - podczas jazdy miejskiej w czasie deszczu nagle przestał pracować nawiew, nie reagował na regulację, wentylator pracował na minimum obrotów... :wall: Usterka "naprawiła się" sama po kilkunastu minutach i nigdy się nie powtórzyła.
Wiązałem to z zamoknięciem/zalaniem modułu sterowania silnikiem (moduł wykonawczy bodaj na obudowie nagrzewnicy), ale czy tak rzeczywiście było - nie wiem.

Rafcio
11-05-2007, 20:46
ciekawe, mi w najwiekszej ulewie nic się nie dzieje, a po myjni na StatOil nie działa... 8O

Rafcio
12-05-2007, 20:49
a więc to rzadki przypadek, mało chętnych do wypowiedzi :(

lyssy
12-05-2007, 21:11
Na to wygląda. Dotychczas były dwa - Twój i mój... :))

Ja u Ciebie ze szczelnością obudowy filtra przeciwpyłkowego? Nie odłazi od podszybia?

Rafcio
12-05-2007, 21:52
Do filtra jeszcze nie zajrzałem, ale na to przydzie niedługo czas.... Muszę ustalić co się dzieje, bo może przestać działać w momencie jak będzie najbardziej potrzebna :wall:
:beer: dla pomocników

lyssy
14-05-2007, 07:33
No i właśnie znowu wylazła usterka... 10 minut stania w korku w konkretnej ulewie i nagle PYK i nawiew nie dmucha, tylko tak ledwo-ledwo :wall: A po kilku minutach sam się naprawia...

Nie miałem gdzie zjechać żeby zajrzeć za schowek, ale rzut oka pod schowek ujawnił krople wody na ścianie grodziowej za wentylatorem 8O Czyli chyba coś ciecze z filtra kabinowego...

Trzeba będzie w wolnej chwili wziąć wiadro wody i zasymulować deszcz :))

majster222
14-05-2007, 10:42
masz MkII, a tu jest artykuł dot.MkIII; ale zasada cieknącej wody ta sama; ja mam MkI i woda też mi tędy ciekła do wnętrza;

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=201&mode=&order=0&thold=0
może to ci pomoże; zamiast uszczelki polecam złożyć wszystko na silikon-uszczelka wystarczy, że lekko odpuści i wiadomo-woda pójdzie do wnętrza;
jak uszczelnicie, może problem z nawiewami zniknie;
od dawna ci cieknie?

pawgra
08-06-2007, 12:03
Czy komuś udało się zdiagnozować ten problem ?? W moim MKII właśnie stało się to samo, z tym, że u mnie dmuchawa przestała działać i już nie chce się podnieść w ogóle ;)

Dajcie jakiś pomysł...

pawgra
08-06-2007, 12:05
Czy komuś udało się zdiagnozować ten problem ?? W moim MKII właśnie stało się to samo, z tym, że u mnie dmuchawa przestała działać i już nie chce się podnieść w ogóle ;)

Dajcie jakiś pomysł...

Rafcio
10-06-2007, 19:30
u mnie się okazało, że obudowa filtra kabinowego pozbawiona była jednej nakrętki, przez co woda ciekła na dmuchawę. Uzupełniłem brakujacą nakrętkę, dałem silikon pomiedzy obudowę na starą uszczelkę a ścianę grodziową i jest git! :metal

pawgra
10-06-2007, 20:05
U mnie okazało się coś zupełnie innego ;)

Mianowicie zuzyły się szczotki silnika dmuchawy, plastik "trzymający" szczotki uszkodził wirnik (wytarł go) i już nadmuch nie miał prawa działać ;)

Recepta prosta i jedyna skuteczna - nowy silnik dmuchawy.

I tu ciekawostka - o ile do Mondeo trudno jest ją dostać to identyczny silnik w identycznej obudowie (różniącej się jedynie złączem) był montowany w którejś wersji VW Passata!!

U mnie cała przeróbka i wymiana (a zaznaczam, żem techniczne antytalencie) zajęła 1 godzinkę i 2 browarki ;) opisałem procedurę w jakimś poście "wyżej"...

Cena za silnik dmuchawy od Paska - 80 PLN

pawgra
21-06-2009, 19:16
niestety problem powrócił... po 2 dniach deszczu w Tatrach nie działa mi silnik nawiewu :( koledzy - pomóżcie bo mnie coś najjaśniejszego trafi za chwilkę... jak sprawdzić sam silnik dmuchawy ?? Można go podłączyć po prostu pod aku ?? dodam, że nie mam jak "wysuszyć" autka aby wyeliminować jakieś zwarcie czy ucieczkę prądu... hilfeeee....

dodam jeszcze, że SATC test pokazuje, że wszystko jest w absolutnym porządku ;) (kod 88), bezpieczniki sprawne, przekaźniki pracują :( nie mam pojęcia o co mu chodzi i czemu mnie tak denerwuje ;)

a teraz zauważyłem, że nie działa podświetlenie pokrętła SATC do sterowania prędkością wentylatora - może to ma jakiś wpływ ?? albo jest objawem "czegoś" ? tylko czego...