PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z 2.5v6 straszny muł na gazie



siper
13-05-2007, 18:50
Mój problem dotyczy mondka mk2 2.5v6 z instalacją II generacji.
Problem polega na tym iż w gazie samochód przy wyższych obrotach wogóle nie ciągnie, tak do 3 tys idzie normalnie a jak chce go wkręcić powyżej tych obrotów (np. przy redukcji) samochód normalnie wogóle nie przyspiesza, wskazówka prędkościomierza jak i obrotomierza ledwo co się porusza jednym słowem wygląda to jakby stracił z połowe mocy a nawet więcej. Silnik wydaje z siebie niesamowicie przymulony odgłos jakby nie miał siły.

Dziwne jest to że nie zawsze tak jest, przykładowo moge nieraz jezdzić z godzine i chodzi spoko, a następnym razem już jest muł.
W benzynce nie ma takiego objawu, ale jeśli podczas tej przymulonej jazdy na gazie przełącze na chwile na benzynie też nie chce się zbierać, dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu chodzi normalnie.

Czy ktoś z was miał podobny problem??

Posiadam parownik BRC 140KW więc chyba raczej to nie wina za słabego parownika tym bardziej że nieraz dobrze chodzi na gazie.

Pomóżcie!!!

Netoper
13-05-2007, 21:04
A filterek od gazu dawno wymieniany?
:) Dotti

Jakub
13-05-2007, 21:08
Witaj, profil uzupełnij.
Jak się zachowuje na benie?
Podejrzewam uszkodzenie modułu otwierania przepustnic.

Netoper
13-05-2007, 21:13
zbierać, dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu chodzi normalnie. Nie doczytałam. :zaklopotanie:
Identycznie miałam w golfie okazało się że padła sonda i źle sterowała krokowym a na benzynie bylo OK.
:) Dotti

siper
14-05-2007, 00:09
Na benzynce jest full wypas, o ile się na niej odpali i nie przełączy na gaz. bo w trakcie jazdy na gazie gdy przełącze to zamulenie jak na gazie.

Daniel
14-05-2007, 12:02
Sprawdź sondy, u mnie były podobne objawy. Okazało się, że sonda zdychała, nie pracowała w pełnej skali. Po wymianie, na PB i LPG auto śmiga jak należy.

siper
15-05-2007, 20:04
Chodzi ci o sondę od gazu czy od benzyny? jak to sprawdzić, sorki za te lamerskie pytania ale sie nie znam za bardzo

siper
15-05-2007, 20:12
a i jak ktoś może to niech prześle zdjęcie z v6 gdzie ta sonda się znajduje

Netoper
15-05-2007, 20:24
Podjedź do gazownika, podłączy kompa i mu wyjdzie czy na pewno sonda, bo może krokowy od gazu przycina się.
Sonda jest umiejscowiona na wydechu ale konkretnie gdzie w V6 to :niewiem: bo jeszcze do tego nie doszłam.
Może być np w kolektorze albo trochę dalej.
:) Dotti

andrzej_men
18-05-2007, 13:57
Z tego co się orientuję to w V6 są 2 sondy :satan:

LaBobas
20-05-2007, 10:24
Dwie sondy i ak sie orientuje jedna przed katem,a druga za katem.

siper
20-05-2007, 11:57
Jest ktoś w stanie określić gdzie te sondy się znajdują? Ale gdyby były to sondy to też na benie by ciulowo chodził, tak mi się wydaje, a chodzi spoko

LaBobas
20-05-2007, 12:54
Ale gdyby były to sondy to też na benie by ciulowo chodził, tak mi się wydaje, a chodzi spokoWierz mi,ze tak nie zawsze musi byc.A co do rozmieszczenia sond to patrz post wyzej,a nastepnie idz do autka wykonaj ruch zwany sklonem,uzyj narzadu zwanego okiem,wykorzystaj umiejetnosc patrzenia i.........na pewno je znajdziesz.Znajduja sie w rurze wydechowej,sa wkrecone,wiec nie ma mozliwosci ich nie zauwazyc.

STraits
20-05-2007, 13:56
Dwie sondy i ak sie orientuje jedna przed katem,a druga za katem.


Obie są przed katem :satan:

LaBobas
20-05-2007, 14:18
Obie są przed katem ups :pad: :pad: :pad: