PDA

Zobacz pełną wersję : No, to zanabyłem :)



zolwthebest
13-05-2007, 19:59
Jak w temacie, stałem się posiadaczem dość popularnego ostatnio zestawu, czyli tti770 z antenką Sirio ML-145.
Strojenia dokona gbear w tym tygodniu.
:metal :)

marcin_s18
13-05-2007, 20:01
no i super, niech się dobrze sprawuje :)

szerokości i przyczepności :bigok:

Jakub
13-05-2007, 21:04
:) :) :) do usłyszenia na trasie :) :) :)

norbi333
13-05-2007, 23:04
Jak w temacie, stałem się posiadaczem dość popularnego ostatnio zestawu, czyli tti770 z antenką Sirio ML-145.

To gratulacje i moze kiedyś będzie okazja pogadać na radyjku,jak się spotkamy w połowie Polski

Kleber
13-05-2007, 23:31
witaj w klubie cb maniaków :beer:

welshman2
14-05-2007, 08:37
Jak w temacie, stałem się posiadaczem dość popularnego ostatnio zestawu, czyli tti770 z antenką Sirio ML-145.
Strojenia dokona gbear w tym tygodniu.
:metal :)
Gratulacje! :fan:
Tylko się nie rozpędzaj na trasie Żółwiu..... :helm:
http://welshman2.w.interia.pl/cb.jpg
:jezor: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

krzys-68
14-05-2007, 12:04
Jak w temacie, stałem się posiadaczem dość popularnego ostatnio zestawu, czyli tti770 z antenką Sirio ML-145.
Strojenia dokona gbear w tym tygodniu.
:metal :)Gratulacje i powitac wsrod "mobilkow" :hehe:

zolwthebest
14-05-2007, 16:56
Dzięki, chłopaki ! :bigok: :)

Łukasz, Ty to masz fantazję ! :bajer: :rotfl:

Zasilanie już przerobiłem pod gniazdo zapalniczki i zakupiłem bezbarwną folię samoprzylepną.
Pozostaje przymocować uchwyt i zestroić. :metal

Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy po zupełnym odłączeniu zasilania radio pamięta ustawienia ?

welshman2
14-05-2007, 17:00
Łukasz, Ty to masz fantazję
Specjalnie dla szybko przejeżdżających Darków :satan:
Zrób se z tego logo na szybe, albo mate magnetyczną na drzwi... :satan:

Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy po zupełnym odłączeniu zasilania radio pamięta ustawienia ?
Tak - to nie jest radio FM, żeby "zapominało".... Ważne jest fizyczne połączenie z anteną i zestrojenie anteny pod CB-ka :satan: :beer: :bigok:

norbi333
14-05-2007, 19:25
Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy po zupełnym odłączeniu zasilania radio pamięta ustawienia ?

Pamięta ,pamięta
:)

zolwthebest
14-05-2007, 19:42
No to git ! :metal

zolwthebest
20-05-2007, 22:52
Radyjko zestrojone. :metal
SWR na poziomie 1,1 przy ustawieniu anteny na środku dachu, pomijając część z szyberdachem, ale przy tym ustawieniu nie wystarcza kabla antenowego. Przy antenie umiejscowionej trochę bliżej szyberdachu, aby kabel sięgnął do CB, SWR 1,3. Nie da się już bardziej skrócić anteny, chyba że przez cięcie bata, ale przy SWR 1,3 nie jest to chyba niezbędne.
Z gbear-em testowaliśmy jakość nadawania i odbioru - bez zastrzeżeń. :metal

Niestety wyszedł dość popularny problem w tti770, czyli niedziałający przycisk UP na gruszce. Pogrzebałem trochę na forum cb-radio.pl i oto co wynalazłem (może ktoś to opisywał na naszym forum, ale nie znalazłem).
Otóż ten model radyjka może mieć kłopoty z działaniem wspomnianego przycisku kiedy napięcie zasilania radia jest mniejsze od 12,7 V (niektórzy piszą, że poniżej 12,5 V), co może mieć miejsce, gdy radio zasilane jest z akumulatora. Po uruchomieniu silnika, czyli przy działającym alternatorze i napięciu ładowania powyżej 13 V, UP działa bez zarzutu.
Rozwiązaniem problemu jest wymiana jedynego rezystora w gruszce z 47k na 22k.
Przyznam się, że nie sprawdziłem tego osobiście i dopóki radio jest na gwarancji nie zamierzam przy nim nic dłubać, tym bardziej, że przy postoju mogę się obyć bez tego jednego przycisku.
Niemniej byłoby dobrze, gdyby te informacje potwierdził ktoś, kto wykonał już taką operację.
:beer: :)

marcin_s18
20-05-2007, 23:32
U mnie jest to samo :satan: u ojca również :satan: ale czy to aż tak przeszkadza... :)

krzys-68
21-05-2007, 12:20
w 880 tez ten problem wystepuje,jednak marginalny jest i nie grzebie pry sprzecie.Generalnie najwazniejsze kanały mam zaprogramowane jako :szybkie wybieranie i nie mam problemu.Po skali "nie latam" nie przeszukuje eteru zeby pogadac :hehe: