PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] dmuchawa - układ z klimą półautomatyczną



pawgra
18-05-2007, 10:09
Szanowni Forumowicze,

Co może byc przyczyną takiego zachowania dmuchawy - jak odpalam autko, to chodzi wszystko ładnie i sprawnie, w opcji "auto" albo też przy manualnej regulacji prędkości obrotowej. Po krótszej lub dłuższej chwili jednak układ przestaje "dmuchać" i zaczyna na mnie "buczeć" - tak jakby silnik wentylatora został czymś przyhamowany i nie mogł się rozpędzić ?/

Z czym to sie je i jaki ewentualnie jest dostęp do silnika dmuchawy ?? ;) Coś niewyraźnie mi się majaczy, że chyba czeka mnie jego wymiana ;)

Pozdrawiam

Andrzej10
18-05-2007, 10:11
Dostęp do dmuchawy jest od dołu schowka przed pasożytem. Zdejmujesz taką osłone i wypinasz wentylator. Pozdrawiam

pawgra
30-05-2007, 21:46
teraz zdechł już prawie na dobre... odpala sie dmuchawa na 5-6 sekund a potem "wyhamowuje" i słychać jak próbuje się rozpędzić...

Czy ktoś spotkał się z takimi objawami i może podzielić się doświadczeniem na ten temat ??

Co może byc powodem takiego zachowania ??

EgzeCutor
13-07-2008, 16:56
Mam podobny objaw z dmuchawą czy ktoś ma jakieś sugestie? Filtr wymieniony parę dni temu więc odpada. Czy to że wyciągnę i przeczyszczę da coś czy szykować pieniążki na nową dmuchawę? Czy manuala dmuchawa pasuje pod układ SATC?

wsciekly
13-07-2008, 17:04
Pewnie szczotki się kończą

EgzeCutor
13-07-2008, 17:09
Czy szczotki mozna gdzies dostac?

1olek
13-07-2008, 22:29
mozna wziasc jakies podobne, podszlifowac i po sprawie ;)

pawgra
13-07-2008, 22:54
wentylator na pewno do czyszczenia i raczej (tak mi się wydaje) do wymiany.

Generalnie operacja prosta i przyjemna ;)

Jak nie dostaniesz dmuchawy od MKII to poszukaj od Passata. Identyczna tylko z innym przyłączem elektrycznym - to da sie obejśc na kostkach.

dmuchawa jest identyczna w obu wersjach - SATC i manual (chyba w wersji bez klimy też jest identyczna).

Pozdrawiam
Paw

rc23
13-07-2008, 23:04
Szczotek raczej nie wymienisz bo sa na szczotkotrzymaczach dość specyficznych.
W przypadku mojej dmuchawy, sprezynka trzymajaca szczotke wyhaczyła się z zaczepu co doprowadziło do złego ustawienia szczotki i wypalenia.
Żadne próby reanimacji nie dały efektu, trwałego.
Chodziło max kilka dni

I teraz rada, nie załączaj w ogóle nawiewu dopóki nie sprawdzisz przyczyny.
Masz u siebie sterowanie elektroniczne, spalenie tranzystora mocy bedzie "bardziej bolesne" w naprawie.

EgzeCutor
14-07-2008, 08:55
Dzięki bardzo dziś oddam do mechanika i niech się z tym pomęczy, a jak nie to czeka mnie wydatek ;(