PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie do tych co maja instalacje LPG II generacji



LaBobas
25-06-2005, 00:43
Zauwazylem dziwna przypadlosc.Jak chodzi na gazie i pstrykne na benzyne to gasnie.Dopiero na kluczyk ejejejej i zapala.A jak u Was jest...czy moze spotkaliscie sie z takimi objawami.Czy moge to kojarzyc z sada lambda ktora chyba mi sie skonczyla?Na klimie tez tak dziwnie chodzi..niby rowno,ale cos cyknie i obroty spadaja i tak faluje co ok 30-40 sekund.Tak jest na beznynie i gazie.Co za diabel wode maci :wall:

RWalentynowicz
25-06-2005, 09:17
Lambda nie ma najmniejszego znaczenia dla podciśnieniówki.
Obroty zawsze spadają gdy włącza się klimę. Zjawisko to jest spowodowane zwiększeniem obciążenia silnika przez sprężarkę AC. Problem zaczyna się wtegy gdy elektronika nie próbuje kompensować obrotów.
Co do gasnięcia silnika po przełączeniu z LPG na Pb, to jest to sprawa dość powszechna. Proponuję przełączać trzymając silnik na obrotach, powiedzmy tak ze 2000 obr/min. Jesli wówczas bedzie ci gasł to udaj się do swego instalatora.

fuel111
25-06-2005, 10:57
Ty nie masz problemów ogóle. Te objawy które opisujesz to normalne - tylko ty o nich nie wiedziałeś. Klima działa pulsacyjnie czyli nie cały czas a tylko załącza się elektrosprzęgło co jakiś czas, na jakiś czas pomimo, że kontrolka świeci się na stałe. Poznasz to po obrotach silnika kiedy to się załącza - ale tylko na wolnych. Podczas jazdy nie bardzo będziesz wiedział kiedy. A gaz zawsze przełączaj na zwiększonych obrotach tak jak pisał Rafał. :metal

Graluu
25-06-2005, 11:06
dokładnie jest tak jak koledzy opisali, ja takie objawy z gazem mam w firmowym lanosie, trzeba po prostu pamiętać o przełączaniu na wyższych obrotach :metal no i się do tego przyzwyczaić :)

yaro_walbrzych
25-06-2005, 13:06
dokładnie jest tak jak koledzy opisali, ja takie objawy z gazem mam w firmowym lanosie, trzeba po prostu pamiętać o przełączaniu na wyższych obrotach :metal no i się do tego przyzwyczaić :)

MAM TAK SAMO I TO JEST NORMA. KOLEDZY MAJĄ RACJĘ!!! :metal

sylwo2
25-06-2005, 14:22
no i po co Ci ten gaz było? 8O oczywiście żartuje :)) u mnie raz gaśnie raz nie to chyba zależy od jego zachcianki. Jednym słowem normalne nic nowego sąsiedzi mają podobne problemy wiec widac jest to w standardzie

Holek73
25-06-2005, 14:57
Mam podobnie. A jeszcze na gazie z włączoną klimą podczas jazdy mam "dziurę mocy". Objawia się tym, że przy powolnym przyśpieszaniu (pedał gazu w tym samym położeniu podczas przyśpieszania) w pewnym momencie brakuje mocy. Wtedy trzeba trochę docisnąć. Ale II gen LPG to chyba normal?

pozdro dla wszystkich MM

LaBobas
25-06-2005, 15:29
Teraz napisze Wam co jeszcze zaobserwowalem.Ze obroty tak skacza gdy mam na AC ale jak juz to pokretlo wezme na jakby sile nawiewu to stoja obroty.I w czasie dodawania gazu ..macie racje ..jade jade zbiera sie pieknie..potem nagle brakuje mocy a potem znowu jakby kopa dostal.NIe wiedzialem ,ze tak na klimie jest.Jak sie jedzie na trasie to chyba meczace jest takie szarpniecia.Bo u mnie sa minimalne ale sa odczuwalne.A poza tym zeby utrzymac stala predkosc to trzeba ciagle pedalem gazu operowac...musze to sprawdzic jak to jest na trasie.Dzieki wielkie za opinie i czekam na dalsze:)

fuel111
25-06-2005, 21:08
Podczas jazdy napewno silnik odczuwa spadek mocy ale bez przesady nie powinien machnąć autem po załączeniu się sprężarki. Może coś jeszcze go trapi. A bez załączonej sprężarki zbiera się w całym przedziale obrotomierza, nie występują jakieś dziury. Bo może tylko gazik trzeba doregulować. :)

LaBobas
25-06-2005, 21:15
Podczas jazdy napewno silnik odczuwa spadek mocy ale bez przesady nie powinien machnąć autem po załączeniu się sprężarki. Może coś jeszcze go trapi. A bez załączonej sprężarki zbiera się w całym przedziale obrotomierza, nie występują jakieś dziury. Bo może tylko gazik trzeba doregulować. :)No wlasnie nie idzie jak trzeba.Na gazie idzie lepiej niz na Pb.Tak idzie ,ale nie ma tej lekkosci co na poczatku.Wydaje mi sie ,ze piej kiedys szedl..zbiieral sie.Lambde musze prawdopodobnie zmienic.I tu piszecie,ze lambda nic nie ma do tych obiawow,ale tak na zdrowy chlopski rozum..jak silnik ma wikesze ociazenie to chyba mieszank sie zmienia i komp daje wiecej paliwa,wiec lambda powinna te sygnaly odczytywac..chyba ze sie myle..