PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zawór Blow Off i kilka pytań



mc_rafal
25-05-2007, 11:37
Witam jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post. Moje pytanie wiąże sie z zaworem blow-off w TD. Tak sie składa ze ostatnio nabyłem mondka Mk I i założył bym takie cudo do swojej fury :hehe: . Czy ma ktoś z was coś takiego u siebie i jak sie sprawuje. A drugie pytanie to czy to prawda ze w mondeo TD jest jakiś przycisk który zmienia ustawienia samochodu na Sport ponieważ słyszałem takie plotki ?? :joint:

Exodos
25-05-2007, 11:41
Po pierwsze: uzupełnij profil
po drugie: blow-off możesz założyć, ale da on tylko efekt audio, nic więcej,
po trzecie: "SPORT" to jest chyba w automatycznej skrzyni biegów, ale ręki nie dam, albo coś z zawieszeniem, jak ktoś ma aktywne.

BS
25-05-2007, 11:42
1. złe plotki słyszałeś (chyba, że masz tzw. Adaptive Dumping System to wtedy na tunelu powinieneś mieć przycisk do tego celu-utwardza zawieszkę z tego co pamiętam)
2. dodatkowego blo-off'a nikt u nas nie ma ... na turbawce jest zawór bezpieczeństwa otwierający się w momencie zbyt dużego doładowania.

3. jeżeli myślisz że modo TD to auto podatne na tuning i modyfikacje silnika to od razu powiem CI, że się mylisz ... to jest rodzinne wozidło i nic więcej (chociaż kol. Exodos założył z tego co wiem większe turbo...)

mc_rafal
25-05-2007, 11:50
Wiem czytałem inne posty i wiem ze modyfikacje tego silnika nic nie dadzą. Ma kiepski dół i nic tego nie zmieni. Ale blow- offa mam bo został mi z subarki
chciałem sie tylko dowiedzieć czy ktoś coś takiego ma w swoim TD. A apropo to zmieniło to osiągi inne niż spalanie u Exodos-a