PDA

Zobacz pełną wersję : spalanie - co jeszcze do wymiany?



_Danplus
27-05-2007, 13:20
Jakoś przy kupnie auta nie zwróciłem na to uwagi i tak radośnie sobie jeździłem. Dopiero ostatnio coś mnie wzięło i po przeliczeniu okazało się, że auto pali ponad 19l/100 LPG. 90% jazdy po mieście (mam dość ciężką nogę). Ale wczoraj zrobiłem trasę 80 km w równym tempie 90km/h i co - i dalej jest 19l/100. Przecież mam butle na 40l i z tego co widzę, niektórzy robią na tym ponad 300 km - a u mnie max 200 km. Co ciekawsze, nawet poprzedni właściciel mówił, że robił do 210-220 km na baku i tak było od początku po instalacji LPG. A sama instalacja była już kilka razy na wymianie filtra i ustawieniach i nikt nigdy nic nie mówił, że jest coś nie tak (a chyba powinno coś wyjść przy takim badaniu?).

Oczywiście po wypłacie wymiana świec/filtrów/kable NW. Lambda do sprawdzenia.
I pytanie czy coś jest jeszcze do sprawdzenia o czym nie wyczytałem na forum?
Czy to normalne, że przy uszkodzonej lambdzie komputer pokładowy pokazuje mimo wszystko spalanie na poziomie 10-11l/100 ??!!

Instalacja II generacji - STAG.

Tyberiusz
27-05-2007, 15:05
moj palil 20benzyny po miescie i co sie okazalo? sprawdzalismy z rocco26 lambde, byla niby ok, napiecie falowalo 0.2 - 1, ale wina bylo walsnie po stronie sondy, mechanik mi to opisla bardzo szczegolowo co bylo nie tak w niej, ale jakos nie bardzo zrozumialem :jezyk1:

jeszcze ktatlizator mogl sie posypac.