PDA

Zobacz pełną wersję : Legalność CB w Austrii ?



Getek
28-05-2007, 00:10
Czy ktoś wie jak jest z legalnościa CB w Austrii ? Kumpel zakupił Alana 100 i do instrukcji dołączona jest lista w której pisze, że używanie CB w Austrii jest zabronione, w Itali niby potrzebna jest zgoda z jakiegoś urzędu. Ja 2 razy byłem w Austrii ze swoim CB i nikt się nie czepiał, a teraz jak pojadę to będę miał "stresa"- jak mne łapną to zaraz będą wołać EURO. Chyba, że to martwy przepis ? Ktoś coś słyszał ?

:niewiem:

Mamut
28-05-2007, 00:18
znalazłem takie coś:
Zaintrygowany dywagacjami na temat legalności CB-radia w Austrii i używanych tam zakresów, pozwoliłem sobie napisać list do Federalnego Ministerstwa Transportu, Innowacji i Technologii w Wiedniu by o tę kwestię zapytać.
Wg odpowiedzi, w Austrii obowiązuje podstawowa 40, wyłącznie FM, '5', moc nie większa niż 4W. Co może być dla nas istotne, dozwolone są tam wyłącznie radyjka posiadające wyłącznie dozwolony zakres. Jeżeli więc nasze radyjko posiada modulację AM (choćby obok FM) lub inne kanały niż podstawowa 40, wówczas jego użytkowanie w Austrii jest nielegalne.
Zainteresowanym chętnie udostępnię kopię odpowiedzi z Ministerstwa.

tu masz całego linka
http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=3296&start=30&sid=0c54b9fa85ba01ad55318384cefefbb9