PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel od magnesówki a szczelność! Probelm...



pluss8
28-05-2007, 11:43
Posiadam antenkę zamontowaną na magnesie 16 cm. Antenka stoi na środku
dachu a kabel puszczony jest przez drzwi (poprostu przytrzaśnięty).
Ostatnio gdy jechałem w dużej ulewie do środka zaczęła się dostawać
woda w sporych ilościach do tego stopnia że musiałem anteną
zdemontować. Mam pytanie czy jest jakaś możliwość żeby nie było
wycieku kiedy przytrzaskuję kabelek drzwiami. Są jakieś sposoby na
zabezpieczenie/ uszczelnienie miejsca styku kabla, uszczelki i drzwi?
Samochód to Mondeo MkIII 2006r Hatchback. Nie mam możliwości zamontowania
antenki na stałe przez otwór bądź uchwyt. Proszę bardzo o radę.

norbi333
28-05-2007, 12:30
Ostatnio gdy jechałem w dużej ulewie do środka zaczęła się dostawać
woda w sporych ilościach do tego stopnia że musiałem anteną
zdemontować.
Według mnie raczej nie powinno to być wina kabla ,bo sam tak jeździłem i nigdy nie miałem czegoś takiego.Może warto byłoby sprawdzić stan uszczelek w drzwiach

pluss8
28-05-2007, 14:43
Stan uszczelek jest jak najbardziej Ok. Jak wpuszczam kabelek pomiędzy uszczelkę a drzwi to jest widoczny prześwit i bez problemu tamtędy może się dostawać woda. Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić. A nie mogę zamontować anteny na stałe.

norbi333
28-05-2007, 14:59
Aż sprawdzę u siebie czy mam prześwit czy nie

raulo
29-05-2007, 00:48
Po prostu przytrzaśnij przewód drzwiami jak najnizej a nie do góry i najlepiej nie pod wiatr tylko zgodnie w ruchem samochodu.

pluss8
29-05-2007, 11:23
Tak przemyślałem może przewód puścić jak najniżej ale pod klapą bagażnika może tam jest większa (grubsza) uszczelka. Uszczelka Ok jest niewiem dlaczego tak sie dzieje.

norbi333
29-05-2007, 12:05
Jako ,że mam sedana to na dzień dzisiejszy u mnie antenka stoi na klapie bagażnika .także i żadnych przecieków w bagażniku też nigdy nie zauważyłem

pluss8
29-05-2007, 12:52
Chole**a to co u mnie za jakaś franca siedzi że to przecieka. Spróbuje tak jak mówię puścić kabelek przez klapę bagażnika nie od góry tylko z boku. Nie mogę postawić antenki na klapie bagażnika ponieważ mam Liftbacka i przestrzeń na klepie jest za mała do mojego magnesu (nie przylega on dokładnie do blachy jak go tam postawie). Także sprawdzam, dziś ma padać jeśli znowu przecieknie to kurde sam już niewiem.

Majk82
16-06-2007, 01:53
Ja mam co prawda kombi, ale problem miałem podobny. Dodatkowa uszczelka nad drzwiami zaginała niebezpiecznie kabel. Idzie przez kufer tam jest pojedyncza i grubsza, poza tym na zgieciu jest rynienka odprowadzająca wodę, wycieków brak!

Powodzonka z tą wodą! :metal