PDA

Zobacz pełną wersję : Ręczny help



Kazio
27-06-2005, 08:32
Mam mały problem w części rozwiazany:) serdeczne dzięki za podpowiedzi odnośnie zacisku wtylnym prawym kole oczyściłem go i przesmarowałem - został tylko problem hamulca ręcznego gdyż moim zdaniem za szybko bierze. chciałbym go popuscić gdyz samo napinacz wydaje mi sie ża za mocno go trzyma i nie odbija do końca reczny..
Poprostu chce spytac jak go popuscić by brał na 4 albo 5 ząbku teraz bierze na 2 i to chyba powoduje że nie do końca puszcza ręczny linki przesmarowane chodzi ok tylko z dzwignia niechce hehee :wall:

vMZe
27-06-2005, 08:44
Śruba do naciągania linki powinna być pod autem. Luzujesz i masz.
Pozdro
vMZe

Kazio
27-06-2005, 08:47
Tyle razy leżałem pod autem i kicha :wall: czy już mi na oczw wali jes tam tylko uchwyt na dwie linki a śruby rzadnej albo mam omamy
:wall: jeszcze dziś zobacze w "Sam naprawiam " była śruba zaznaczona przy dźwigni a u mnie tego brak

vMZe
27-06-2005, 09:06
Tyle razy leżałem pod autem i kicha :wall: czy już mi na oczw wali jes tam tylko uchwyt na dwie linki a śruby rzadnej albo mam omamy
:wall: jeszcze dziś zobacze w "Sam naprawiam " była śruba zaznaczona przy dźwigni a u mnie tego brak
Z tego co wypatrzyłem w TISie - po odpięciu wydechu powinno być ją widać. Ale dopóki nie wejdziesz pod auto to nie wiesz...
Pozdro
vMZe

Kazio
27-06-2005, 09:13
Dziś jeszcze raz to obejrze ale jak byłem pod autem a nie było to raz to zdawało mi sie że jest ta końcówka linki na stałe zaprasowane :wall:

Kazio
30-06-2005, 14:22
Panowie byłem po autem i :wall: zero regulacji ręcznego moze gdzieś przty dźwigni co o tym sadzicie. I czy to tak ma być ze linka prawa od ręcznego jest troszkę krótsza od lewej????????????????

Fredee
30-06-2005, 22:01
a nie jest tak że macie autoregulację ręcznego w MkII?? cos mi się kojarzy ze tak chyba jest!
:bigok: :bigok:

RockFord
01-07-2005, 08:37
Panowie byłem po autem i :wall: zero regulacji ręcznego moze gdzieś przty dźwigni co o tym sadzicie. I czy to tak ma być ze linka prawa od ręcznego jest troszkę krótsza od lewej????????????????

Przy dźwigni ręcznego jest układ zębatka + zapadka + sprężyna spiralna. Czyli jest to samoregulacja :-) Miałem inny problem z ręcznym tzn. w ogóle go nie było. Okazało się, że nie dość że jedna z linek jest zerwana to jeszcze samoregulatory na szczękach nie trzymały i po ich wymianie jest ok. Ale tak jak u Ciebie ręczny łapie na 2 bądź 3 ząbku, widocznie tak ma być. I myślę, że żadne sztuczki tu nie pomogą, jeśli sztucznie przedłużysz linkę poprzez jakieś wynalazki to ... zadziała samoregulacja w dźwigni ręcznego i odpowiednio naciągnie linkę. Oczywiście samoregulacja w dźwigni ma skończony zakres i w pewnym momencie przestanie działać ale to już trzebaby empirycznie sprawdzić.

Kazio
01-07-2005, 09:12
Wlasnie jest samoregulacja ale wydaje mi sie ze za mocno działa i prawa strona (zacisk) nie odbija do kończa. przesmarowałwem wszystko w zacisku i sie ciut poprawiło aler i tak nie odbija tak jak lewa strona. próbowałem wszystkiego. musze pojeździć i ocenić dokładnie jak sie zachowuje reczny .... po srodowej naprawce. miałem to wczoraj sprawdzić ale za duzo było :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: oj za duzo a dziś łeb peka

m3hoo
01-07-2005, 09:48
Samoregulacja jest - tak jak pisał Fredee - ale nie wiem czy można nią "odpuścić" trochę naciąg ręcznego - napewno można naciągnąć, ale czy odpuścić, to nie wiem.