PDA

Zobacz pełną wersję : syczenie - klima czy co !!!!!



piotr-kaczor
01-06-2007, 13:50
witam, ostatnio zaobserwowałem że w trakcie jazdy wydobywa się spod maski syczenie, wcześniej na to może uwagi nie zwracałem. Odstępy między poszczególnymi syczeniami są dość regularne, bardziej słychać od strony kierowcy. Czy klima powinna się odpowietrzać, bo od strony pasażera przy podszybiu znajduje się jakaś aluminiwa rurka do klimy, w miejscy połączenia syczy, z jednej strony była zimna a z drugiej trochę cieplejsza. co to może być, czy w tym miejscu odpowietrza się klima ??? kaczor

BS
01-06-2007, 13:52
albo pospadały przewody podciśnienia albo poleciała uszczelka pod głowicą ... oby to pierwsze....

piotr-kaczor
01-06-2007, 13:58
ciśnienie na tłokach mam bardzo dobre !!!! a czy klima też się odpowietrza sama ?????

BS
01-06-2007, 13:59
ciśnienie na tłokach mam bardzo dobre !!!! a czy klima też się odpowietrza sama ?????

ona się nie zapowietrza więc nie ma się co odpowietrzać ... kompresor ma zawory bezpieczeństwa, które wypuszczają czynnik do atmosfery gdy zostaną przekroczone pewne ciśnienia-ergo klima przestaje działać...

piotr-kaczor
01-06-2007, 14:07
ale przy podszybiu od strony pasażera biegnie rurka od klimy, i na tym odcinku jest połączenie, z którego syczy, po drugie jak kiedyś sprawdziłem to od strony silnika do złączki była zimna, a od złączki do błotnika była trochę cieplejsza ????? Klima myślę że jest sprawna, może w tym miejscu wypuszczany jest czynnik do atmosfery ???

lyssy
01-06-2007, 19:20
Spokojnie.
W miejscu, które opisujesz (tj. na ścianie grodziowej bardziej po stronie pasażera), w rurce klimy jest umieszczona dysza dławiąca - kluczowy element klimy :) To właśnie tu czynnik się rozpręża i wstępnie odparowuje (stąd zmiana temperatury rurki). A jak gaz przepływa przez małą dziurkę to syczy :bigok:
Wszystko w porządku.

PS. Na bogów, jak udało Ci się stworzyć wątek z tytułem bez prefiksu [Mkxx]??? :jezyk1:

BS
02-06-2007, 08:07
może w tym miejscu wypuszczany jest czynnik do atmosfery ???

przecież mówię, że czynnik ew. może być wypuszczony przez zawory w kompresorze ... gdyby wypuszczało czynnik to klima by nie działała ... tego czynnika jest tylko 750 g... wszystko masz ok...

piotr-kaczor
03-06-2007, 12:28
a jak dodaję gazy to tak gdzieś ok. 2000-2500 obr/min syczy mi pod maską gdzieś w okolicy wtrysków, przepustnicy czy to normalne ???? Mama wrażenie jakby silnik zasysał powietrze, przewody podciśnienia są na miejscu.

piotr

P.S. dzięki za informacje o klimie.