PDA

Zobacz pełną wersję : powidzcie co się dzieje podczas jazdy sam zwalnia



haczyk
03-06-2007, 22:30
kupiłem mondeo 1.8 td wymieniłem filtry (powietrza, paliwowy, pyłkowy, olejowy) ale mam nadal jedną dolegliwość gdy jest zimny jadąc ze stałą prędkością on sam zwalnia tak jak by ktoś dołonczył mu przyczepe i tak w kółko (jedzie , zwalnia) gdy się zagrzeje wszystko jest ok. Sprawdziłem ciśnienie w warsztacie jest jak książka pisze, nie kopci ma przejechane 170 tyś udokumentowane niemieckim serwisem. Mam jeszcze jedno pytanko czy
to normalne że gdy ruszam niechce jechać ale gdy tylko zadziała turbo jest ok, a może jest to związane z tą pierwszą dolegliwością.
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM :madrala: [/b]

vMZe
03-06-2007, 22:36
Domyślam się, że TD, więc nie chce jechać na małych obrotach, bo to skromny silniczek. Uzupełnij pola Skąd i Auto w profilu

Chinol
03-06-2007, 23:08
kupiłem mondeo 1.8 td wymieniłem filtry (powietrza, paliwowy, pyłkowy, olejowy) ale mam nadal jedną dolegliwość gdy jest zimny jadąc ze stałą prędkością on sam zwalnia tak jak by ktoś dołonczył mu przyczepe i tak w kółko (jedzie , zwalnia) gdy się zagrzeje wszystko jest ok. Sprawdziłem ciśnienie w warsztacie jest jak książka pisze, nie kopci ma przejechane 170 tyś udokumentowane niemieckim serwisem. Mam jeszcze jedno pytanko czy
to normalne że gdy ruszam niechce jechać ale gdy tylko zadziała turbo jest ok, a może jest to związane z tą pierwszą dolegliwością.
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM :madrala: [/b]

Takie dolegliwości są gdy jedziesz z włączona klimatyzacją. Taki urok silnika nie zbyt mocnego (90 kucy). Klima dośc dużo zabiera, ale jak włączy się turbo powinno byc dobrze. Pozdro...

haczyk
03-06-2007, 23:30
jak klima jest wyłonczona to też tak się dzieje!

fuel111
04-06-2007, 00:38
A korektor kąta wtrysku. Myślę, że coś z tym.

kraVco
04-06-2007, 02:24
a ja powiem co mu jest :)


koledze poprostu łapie lewe powierze :)

wymiana przewodów by się zdała.


jak masz org przewody (te zasilające od filtra paliwa do pompy - takie palstikowe) to je zamień na zwykłe olejoodpore gumowe z opaskami. bo te org to gdzieś na złączkach potrafią łapać lewe powietrze i takie objawy jak opisywałeś mogą się pojawiać