PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nie mozna uruchomic



bazlo
03-06-2007, 23:34
Witam serdecznie

2 tygodnie temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Mondeo 1.8 benz. Szczesliwym do dzisiaj.
Bo dzisiaj wlasnie przestal pracowac rozrusznik.
Po przekreceniu kluczyka zapalaja sie kontrolki, wlacza sie pompa paliwa, potem cisza. Rozrusznik nawet nie drgnie, nie wyda zadnego dzwieku.
Sprawdzilem przekaznik rozrusznika - dziala (chociaz ekspertem nie jestem - slychac pstykniecie) i naladowalem akumulator.
Moze ktos mial podobne doswiadczenia?

kraVco
04-06-2007, 03:31
automat lub planetarka ci się rozsypała.

rozrusznik do wyciągnięcia i do regeneracji.

bakarys
04-06-2007, 08:29
spróbuj podpiąć inny akumulator. Na początku maja miałem podobną
sytuację.

BS
04-06-2007, 09:32
sprawdź czy na zaciski rozrusznika dochodzi napięcie ... jeżeli dochodzi to niestety masz do wyciągnięcia rozrusznik bo pewnie któraś ze szczotek dęba stanęła... wczoraj wymieniałem u siebie szczotkotrzymacz i do TD płaciłem 109 zeta -robocizna we własnym zakresie...

Chinol
04-06-2007, 11:01
Witam serdecznie

2 tygodnie temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Mondeo 1.8 benz. Szczesliwym do dzisiaj.
Bo dzisiaj wlasnie przestal pracowac rozrusznik.
Po przekreceniu kluczyka zapalaja sie kontrolki, wlacza sie pompa paliwa, potem cisza. Rozrusznik nawet nie drgnie, nie wyda zadnego dzwieku.
Sprawdzilem przekaznik rozrusznika - dziala (chociaz ekspertem nie jestem - slychac pstykniecie) i naladowalem akumulator.
Moze ktos mial podobne doswiadczenia?

Ja jeszcze na początek sprawdziłbym masę silnika. Czy kontrolki zachowują sie tak jak przed tym problemem z rozrusznikiem? Jeżeli tak to masz do wyciągnięcia rozrusznik, a jeżeli kontrolki dziwinie sie zachowuję bądz po przekręceniu kluczyka niektóre z nich się nie zapalają a powinny to stawiam na urwany przewód masowy silnika. Sprawdź a może unikniesz męczarni z wyjęciem rozrusznika i ewentualnymi kosztami jego regeneracji. Pozdro...

gilotyna
04-06-2007, 12:15
A immo?? Też sie niby kontrolki zapalają, i potem nie kręci jak immo kaput....

A może jednak jest jakaś różnica?? Wytłumaczta mi to chopy :satan:

sylwusik2
04-06-2007, 17:39
Witam
Ja miałem to samo w swoim 1.8 TD. Okazało się iż padł elektromagnes rozrusznika - koszt 90 zł plus robocizna. I śmiga.
A tak przy okazji ile czasu może wytrzymać taki elektormagnes? Mechanik zbadał i stwierdził, iż był on prawie nówka, a w środku szczotki też nie zużyte czyli poprzedni właściciel Belg musiał go robić ok max roku temu ?

bazlo
06-06-2007, 21:09
Ha!
Okazalo sie, ze zlaczka na kablu akumulator-rozrusznik jest luzna.
Wystarczylo docisnac:D

Edit: Skonczylo sie wymiana szczotek.