PDA

Zobacz pełną wersję : Syczenie z silnika - pytanie



zodiac
05-06-2007, 22:21
Witam serdecznie!
Mam do Was pytanko, bo byłem u mechanika a ten nie wie o co chodzi. Na jałowym biegu na wolnych obrotach wydobywa sie syczenie z silnika. Najprawdopodobniej jest to wina przewodów podciśnienia, podejrzewam, iż jest to ten przewodzik łączący serwo z "czymś" na dole co mój mechanik nazwał kolektorem i wysłał mnie do ASO. Silnik pracuje na podwyzszonych obrotach a syczenie jest coraz większe. Mam nadzieje, że nie rozwaliło tego kolektora (bo przewód raczej jest cały). czy ktos wie co to moze być, bo ja już nic nie wiem i łapy mi opadają. Aha warto by tu dodać, iz mam LPG i było kilka ładnych wystrzałów, których przyczynę juz wyeliminowałem.

Berti
05-06-2007, 22:45
Syczenie, czy raczej taki gwizd?
U mnie gwizda po wymianie pompa wody.

piotr-kaczor
06-06-2007, 01:15
u mnie też miałem syczenie ale przy dodawaniu gazy, a okazało się że przewody podciśnienia były ok, tylko oring na przewodzie dolotowym co nakładasz na przepustnicę był scięty i w trakcie dodawania gazy zasysał lewe powietrze. Jak odkręcisz ten "przewód" ( bo nie wiem jak to nazwać) to do spodu jest taki metalowy kołnierz w którym jest ten oring, dzięki któremu uzyskujemy szczelność między dolotem powietrza a przepustnicą.

piotr

lyssy
06-06-2007, 08:43
podejrzewam, iż jest to ten przewodzik łączący serwo z "czymś" na dole co mój mechanik nazwał kolektorem
A czy targanie tego wężyka zmienia sposób syczenia (syczy bardziej, mniej)?

U mnie jest podobnie - nieszczelność węża od serwa do kolektora, na dolnym uszczelnieniu. Ruszanie wężykiem powoduje wyraźną zmianę odgłosów, ale ta nieszczelność nie wpływa na obroty.
Uszczelki do tego wężyka dostępne w ASO za dość rozsądne pieniądze (jakieś 8 zł/szt, potrzeba dwóch).

zodiac
06-06-2007, 13:34
U mnie jest podobnie - nieszczelność węża od serwa do kolektora, na dolnym uszczelnieniu. Ruszanie wężykiem powoduje wyraźną zmianę odgłosów, ale ta nieszczelność nie wpływa na obroty.
Uszczelki do tego wężyka dostępne w ASO za dość rozsądne pieniądze (jakieś 8 zł/szt, potrzeba dwóch).[/quote]

Dokładnie jest tak jak napisałeś. Kiedy poruszy się ten przewód to syczenie sie zmniejsza albo zwiększa. Dziś zajrzałem pod spód mojego auta i wygląda na to, że przepuszcza połączenie tego przewodu z kolektorem. Można to jakoś wymienić, czy trzeba ruszać cały kolektor (tylko nie to!!!)? chyba najpierw zacznę od tego wężyka. Oby to było tylko to... pozdrawiam Krzycho

lyssy
06-06-2007, 13:48
Wężyk podobno można prosto odpiąć (jakiś zatrzask nacisnąć czy coś i wychodzi), ale ja kiedyś próbowałem i niestety nie poszło... :wall:
Uszczelki dostępne (ja wymieniłem górną, przy serwie, ale okazało się, że to nie ona), tylko trzeba pana w ASO przycisnąć i pokazać mu na rysunku o co chodzi :)

gronczes
06-06-2007, 15:01
Sprawdź grzybek antywybuchowy. Tam często siadają uszczelki i stąd syczenie. Może nierówno pracować silnik. Ja mialem taką przypadłość. Teraz walczę z czymś innym. Zawsze :ass: coś!