PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sekwencja KME Diego



qczarq
08-06-2007, 17:16
Koniec, mam dość jeżdżenia na benzynie, największy przeciwnik gazu taki jak ja, przechodzi na tańszą jazdę. I tu rodzą się pytania odnośnie instalacji diego. Ma ktoś taką sekwencje?? Ja mam zamiar założyć ją w przyszłym tygodniu za 2300złotych z butlą w kole zapasowym. Mam pytanie co do jakości podzespołów i spalania. Użytkowników proszę o porady.

Andreeee
08-06-2007, 17:40
Witam.
Ja mam w swoim bolidzie istalkę KME (sekwencyjną), ale nie wiem czy diego (chyba nie). Założyłem ją rok temu i jak do tej pory śmiga aż miło. Jedyne, co zrobiłem w niej, to wymiana filtrów (ok. 60PLN). Także śmiało zakładaj. Naprawdę warto. Rok temu kosztowała mnie 2400 PLN.

Andreeee
08-06-2007, 17:41
Zapomniałem dodać, że spala mi równo 8 litrów gazu :)

Andreeee
08-06-2007, 17:41
Zapomniałem dodać, że spala mi równo 8 litrów gazu w jeździe mieszanej :)

qczarq
08-06-2007, 18:35
No to widzę, że niezłe wyniki masz. ma ktoś jeszcze coś takiego?

lyssy
08-06-2007, 19:38
Mam i ja.
Rok jeżdżę, specjalnych zastrzeżeń nie mam. Listwa czerwonych Valteków, reduktor KME Silver. Spalanie na poziomie 13 litrów w mieście. 2300 dałem - w dzisiejszych dniach to żadna rewelacja :) Jak masz kombi, to pilnuj panów żeby nie wywalili pochłaniacza par paliwa i zeby zrobili prawidłową wentylację zbiornika :satan:

Reduktor nie wydaje pod dużymi obciążeniami - ciśnienie siada, moc chyba też :wall: Co gorsza, ta instalacja nie potrafi na to reagować, bo ma tylko czujnik ciśnienia różnicowego kolektor-listwa. Z tego powodu sugerowałbym taką instalację, w której występuje czujnik ciśnienia bezwzględnego gazu - to przynajmniej daje możliwość odpowiedniej korekcji dawkowania (inna sprawa czy sterownik to robi)...

norbi333
08-06-2007, 20:01
Koniec, mam dość jeżdżenia na benzynie, największy przeciwnik gazu taki jak ja, przechodzi na tańszą jazdę. I tu rodzą się pytania odnośnie instalacji diego.

Nie ty jeden .Ja jestem zdecydowany już na 99% na instalkę.Nawet znalazłem magików którzy montowali w v-kach forda i mają doświadczenie.Koszt 4 tyś ,w tym jakiś reduktor odpowiedni do silnika mojego.

jarogmur
09-06-2007, 00:14
ja takową posiadam. Zakładałem ok 2 lat temu i płaciłem 4000 złotych. Zbiornik 65 litrów bo nie lubię co drugi dzień jeździć na stacje. Przejechałem ponad 30 tkm. Mam listwy Matrix, podobno na tamten czas były jednymi z szybszych. Pół roku temu jedna mi niestety padła i trza było wymienić, dlatego lepiej montuj takie które mają każdy wtrysk oddzielnie. W użytkowaniu nic się nie dzieje, zmieniam regularnie filtry i nic poza tym. Standardowo świece i przewody co 30 tkm.
Norbi333 odnośnie ST to znajdź dobrych fachowców bo miejsca pod maską jest mało i jak będziesz jeździł na przeglądy to będą mocno narzekać, że nie ma miejsca i nie mogą wymienić filtrów. Poza tym silnik trochę wolniej się wkręca na obroty.

norbi333
09-06-2007, 08:34
Znalazłem fachowców którzy montowali instalacje w v-kach forda to wiedzą co i jak wygląda.Zbiornik masz w kole czy butla?

MAG
09-06-2007, 10:25
Koniec, mam dość jeżdżenia na benzynie, największy przeciwnik gazu taki jak ja, przechodzi na tańszą jazdę. I tu rodzą się pytania odnośnie instalacji diego.

Nie ty jeden .Ja jestem zdecydowany już na 99% na instalkę.Nawet znalazłem magików którzy montowali w v-kach forda i mają doświadczenie.Koszt 4 tyś ,w tym jakiś reduktor odpowiedni do silnika mojego.
Ja mam BRC Sequent 56 i z samej instalacji jestem zadowolony, bo instalka jest idealnie dobrana do silnika - różnica w osiągach na benzynie i gazie jest symboliczna - zobacz na wykres :)

http://img166.imageshack.us/img166/4203/st200hamowniajc5.th.jpg (http://img166.imageshack.us/my.php?image=st200hamowniajc5.jpg)

Tylko przypilnuj aby montując wtryski zdjęli kolektor dolotowy - niby wszyscy o tym wiedzą, ale nie wszyscy to robią :wall: :wall: :wall:

norbi333
09-06-2007, 12:10
Tylko przypilnuj aby montując wtryski zdjęli kolektor dolotowy - niby wszyscy o tym wiedzą, ale nie wszyscy to robią

Pytałem ich o to i oczywiście wiedzą i zdejmują.Nawet powiedzieli dlaczego

MAG
09-06-2007, 12:44
Nawet powiedzieli dlaczego
A tak z ciekawości to co Ci powiedzieli :bajer:

norbi333
09-06-2007, 13:43
żeby jakieś tam opiłki się nie dostały do środka czy coś takiego