PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] jak wyjąc fabryczne radio?



Lewar
08-06-2007, 19:17
wstyd sie przyznac, ale wymieniajac aku rozkodowalo mi sie radio. Kod mam zapisany na naklejce na radiu. Ale nie moge go wyjac (sierota ze mnie...wiem). Stad moje pytanie. Znacie moze jakis sposob na szybka i w miare nieinwazyjne wyciagniecie radia. Radio ford 5000 (1,5DIN). Ma otwory (4) i wiem, ze trzeba tam wcisnac orginalne narzedzia. Ale co jesli ich nie ma? Poradzcie prosze.

alexshizel
08-06-2007, 19:39
Ale co jesli ich nie ma?

To raczej będzie problem... bo próbując wyciągnąc to na siłę, to możesz rozwalić kokpit... a tego byś nie chciał...

fuel111
08-06-2007, 19:59
Masz artykuł jak wyjąć radio (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=86&mode=&order=0&thold=0)

Mariles
09-06-2007, 13:43
Bardzo proste.Wsadź w te cztery otworki cztery sztywne druty,mogą być nity zrywalne,lub jeżeli masz kobietę,która robi na szydełku to jej to zabierz.Po wsadzenu tych drutów odchyl je wszystkie na zewnątrz i wysuń radio.Wyjdzie,oczywiście jeżeli nie zostało dodatkowo przykręcone od tyłu.
Powodzenia.Leszek.

Andrzej10
09-06-2007, 14:06
Wyjdzie,oczywiście jeżeli nie zostało dodatkowo przykręcone od tyłu.
Ale nie łapię jak można przykręcić radjo jak praktycznie nie ma do niego dostępu od tyłu

Co do wyjmowania wystarczy postępować według artykułu. Ja zrobiłem prawie jak orginalne narzedzie z 2 elektrod chyba 3 mm. Pozdrawiam

krzysiu_k
09-06-2007, 15:37
Interesuje mnie czy miałeś kod napisany na radiu? Ja zakupilem MK II z radiem 6000 z CD i od sprzedającego nie dostałem kodu(zapomnialem pytać)
a teraz się boję odlączyć akumulator bo na moim radiu nie napisane jaki kod są tylko naklejki fabryczne .I co mam teraz zrobić?

Andrzej10
09-06-2007, 15:42
Zostaje szukać sprzedawcy lub do serwisu po kodzik ale to kosztuje. Pozdrawiam

gruniu
09-06-2007, 16:52
Interesuje mnie czy miałeś kod napisany na radiu? Ja zakupilem MK II z radiem 6000 z CD i od sprzedającego nie dostałem kodu(zapomnialem pytać)
a teraz się boję odlączyć akumulator bo na moim radiu nie napisane jaki kod są tylko naklejki fabryczne .I co mam teraz zrobić?

raczej na radiu nie bedzie kodu, bylo by to bezsensu, jak ci ktos buchnie radio to ma i kod

ja kupilem mondeo i dostalem mase papierow do niego, a w jednej ksiazce byla karteczka (cos jak karta kredytowa) i tam byl kod
ktos kiedys na forum mial kalkulator kodow do radii w fordach, przeszukaj forum

jak bedziesz wyciagal radio to nie ciagnij na sile, zebys kabli nie wyrwal
jak tak zrobilem i teraz od czasu do czasu glosnik mi harczy
kable gdzies sie zaczepily a jak juz nie chcialo wyjsc to przecisnolem reke miedzy radiem a kokpitem i odczepialem

Mariles
09-06-2007, 16:57
Z kodem radia nie ma problemu.Są dostępne w necie kalkulatory,które na podstawie numeru seryjnego radia podają kod.W serwisie chcą za to kasę,a przy starszych radiach to czasem się nie opłaca.Jak znasz numer swojego radia to go podaj.Jest to sześć cyfr po literze M.

alexshizel
09-06-2007, 17:50
Ja miałem małe przeboje z wyciągnieciem tego radia... ale udało się jeden zaczep podważyć płaskim śrubokretem i wyszło... :)

schabolub
11-06-2007, 22:06
a jak sie to ma do radia z navi? tam nie ma żadnych dziur do wsadzenia pręcików. są trzy przyciski numeryczne, wyświetlacz, przyciski navi, itp, ale jak to odkręcic, jak zajdzie taka potrzeba :niewiem:

marbo1
11-06-2007, 23:07
Są do tego specjalne wyjmaki. Płaskie blaszki, z "zębem" na końcu. Mój Niemiec wyjął radio z nawi, ale wyjmaki mi przekazał. Całe szczęście że radio 600 CD też wsadził :pad:

krzysiu_k
12-06-2007, 12:32
Zostaje szukać sprzedawcy lub do serwisu po kodzik ale to kosztuje. Pozdrawiam

Zadzwoniłem do sprzedawcy i KOD otrzymałem, jest ok.