PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wycieraczka tylnia



Andrzej10
09-06-2007, 13:36
Witam mam taki mały nieprzeszkadzający problem. W Błękitnym śmigaczu wycieraczka tylnia po włączeniu pstryczkiem włacza się poprawnie a po wyłączeniu zatrzymuje się natychmiast w miejscu w którym się znajdowała w momęcie naciśnięcia przycisku. Czasem jest to denerwujące i stwierdziłem że czas się tym zająć. Co gdzie szukać czy jakiś przekaźnik czy coś takiego a może kabelek w klapie. Dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam

Andrzej10
10-06-2007, 09:59
No nikt nic nie wie? Zaczeło padać przydała by się całkiem sprawna.

Andrzej10
20-11-2007, 17:21
Przypominam temat poniewarz znowu zaczyna mnie to drażnić po tym jak wysiadłem ze srebrnego gdzie jak się włączy i zaraz wyłączy wycierałka zjeżdza do położenia zerowego to w błękitnym zatrzymuje się tam gdzie się wyłączy pstryczkiem i nie dociera do zera. Pozdrawiam

Netoper
20-11-2007, 17:40
W sierce przeszło jak wycieraczka chodziła ze 2 godziny w trasie.
Mi to się robi jak ze 2-3 tygodnie wycieraczka nie używana jest.
Teraz już niedopuszczam do takiego stanu i za każdym razem jak ruszam autem to z 5 minut jej daje popracować
Netoper

lyssy
20-11-2007, 18:10
W mechanizmie wycieraczki musi być styk powrotny, który zwiera się gdy wycieraczka rusza z położenia spoczynkowego i "podtrzymuje" zasilanie silnika po wyłączeniu wajchy. Pewnie coś się z tym stykiem stało (zasyfiał, złamał się albo co).

Andrzej10
20-11-2007, 18:11
No moja to stała jakieś od cyba września do grudnia zeszłego roku. Teraz jak będą optymalne warunki sprubuję tej technologi. Pozdrawiam

mazak33
21-11-2007, 01:56
jeżeli czesto nie używałeś to na mój rozum :jezyk1: styki zaśniedziały. rozbierz i przeczyść wszystko
pozdro

Andrzej10
21-11-2007, 08:23
W mechanizmie wycieraczki musi być styk powrotny, który zwiera się gdy wycieraczka rusza z położenia spoczynkowego i "podtrzymuje" zasilanie silnika po wyłączeniu wajchy. Pewnie coś się z tym stykiem stało (zasyfiał, złamał się albo co).
Jakiś dokładniejszy namiar na ten elemęt, gdzie jest zlokalizowany po wyciągnięciu silniczka?



jeżeli czesto nie używałeś to na mój rozum styki zaśniedziały. rozbierz i przeczyść wszystko
Taki stan zastałem przy zakupie angola. Według moich danych Mondek stał od września nie urzywany, W grudniu jak go zakupiłem to już tak było. Posprawdzam jeszcze wizualnie co jest w jakim stanie tam przy silniczku.

Dzięki wszystkiem. Pozdrawiam

Andrzej10
12-12-2007, 21:06
Przypominam temat bo wreście dobrałem się do tej nieszczęsnej wycierałki. Po wyciągnięciu silnika wszystko wydaje się być na swoim miejscu i żaden kabelek nie jest odleciany czy coś. Moje podejżenia padły na takie cosik co jest przy kostce. Wchodzi do kostki tak jak kable i jest wielkości bezpiecznika (taka mini skrzyneczka) kolor sary. Moim zdaniem to chyba odpowiada za powrut do stanu spoczynku wycieraczki. Możliwe że to jest padnięte? Pozdrawiam

Netoper
13-12-2007, 06:26
Styki powinny być wewnątrz obudowy silnika
Netoper

Andrzej10
13-12-2007, 09:12
Styki powinny być wewnątrz obudowy silnika
Acha czyli trzeba conieco go rozkręcić? Ja obejżałem styki te co są na zewnątrz i wszystko było ok. Teraz jak będzie chwilka to się skontroluje głąbiej. Pozdrawiam

vectra
13-12-2007, 09:48
Nie rozbierałem silników wycieraczek w fordzie, ale każde normalne auto ma ten styk umieszczony pod obudową obok przekładni. Ślimak z silnika napędza duże koło a na krzywce z tego dużego koła pracuje styk który ustala pozycję początkową. Nie widziałem w żadnym aucie tego styku na zewnątrz, więc i w fordzie myślę będzie podobnie. Po rozebraniu standardowo styki wyczyścić i na koniec potraktować kontakt sprayem.

Andrzej10
13-12-2007, 10:32
Jak rozbiorę to cyknę fotki co i jak tam jest zrobione. Co do tego na zewnątrz to mogłem ciut przegiąć bo to jest tak pod taką małą osłonką. Pozdrawiuam