PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie różnice TDDI - TDCI



krzysiu_k
09-06-2007, 22:33
Proszę napiszcie jakie są róznice między silnikami TDDI (DI) a TDCI ,który silnik wybrać, z którym jest mniej problemów(chodzi o wtryskiwacze i nie tylko). Z którym silnikiem wybrać MK III ???

Exodos
10-06-2007, 10:14
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=search

Szukajka prawdę Ci powie, były już takie tematy.

krzysiu_k
10-06-2007, 14:00
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź !!!

Exodos
10-06-2007, 14:46
Powiedziałem coś nie tak? Poprzez szukajkę znajdziesz wszystkie info, niema sensu "klonować" po raz któryś z kolei te same tematy.
Wiem, wiem, powiecie że robie się jak MOD. :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1:

bjo
10-06-2007, 15:21
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź !!!


czytać ze zrozumieniem nie umiesz to nie jeździj autem bo daleko nie zajedziesz !



:ass: TEMAT DO KOSZA !! :ass:

krzysiu_k
10-06-2007, 16:11
Panowie nie wiem o co Wam chodzi.Ja naprawdę grzecznie podziękowałem.

fuel111
10-06-2007, 16:19
I tak trzymaj.

Czoper
10-06-2007, 19:21
Żaden problem odróżnić TDDI od TDCI.
Główną i zasadniczą różnicą pomiędzy tymi silnikami jest to że TDDI jest silnikiem w którym Pompa wtryskowa daje strzały na poszczególne cylindry w odpowiednim czasie a pompa napędzana jest przez łańcuch rozrządu z silnika i to musi być ustawione na zicher. Silnikiem TDCI steruje moduł komputerowy i na podstawie wielu czujników decyduje w którym momencie ma nastąpić wtrysk paliwa. Wizualnie wygląda to w en sposób, że w TDDI rurki od wtryskiwaczy biegną od wtryskiwaczy do pompy wtryskowej która znajduje się z przodu samochodu bliżej chłodnicy. a w TDCI pompa daje ciśnienie na listwę ciśnieniową i od każdego wtrysku do tej samej listwy są podłączone wszystkie wtryskiwacze. Generalne podsumowując w TDCI do wtryskiwacza podłączona jest rurka z listwy ciśnieniowej i wtyczka od modułu komputerowego sterowania momentem wtrysku. W TDDI do wtrysku podłączona jest tylko rurka od pompy wtryskowej która steruje momentem wtrysku. Jeszcze bardziej łopatologicznie to W TDCI do wtryskiwacza podłączona jest rurka paliwowa i kabelki. a w TDDI tylko rurka paliwowa :pc:


Cały temat był już i możesz go całego przeczytać tu
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=292057&highlight=#292057