PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Korozja drzwi



adrianno
11-06-2007, 10:02
Witam. Plaga rdzewiejących rantów drzwi dopadła i mojego bolida. Jest on sprowadzony z zachodu,ma książkę serwisową z ostatnią pieczątką styczeń 2006 ale co do kotroli korozji to chyba nie była robiona. Właściwie to nie bardzo rozumiem po szfabsku co tam w tych książkach jest napisane. Dodatkowo mój bolid miał już malowane drzwi po naprawie także mogę chyba zapomnieć o gwarancyjnym przeglądzie rudej. Dlatego pytam jak naprawić samemu drzwi od wewnatrz. Usunąć tą masę na łączeniach drzwi?? Potem czyszczenie , malowanie i tak zostawić czy dać coś zamiast tej masy? Nawet się nie przyznaję sąsiadom ze mam rudą w moim mondku bo to jest poprostu porażka.. Zaraz mówią ford niewiele wort

edit by BS - a po łapach dać?

Jakub
11-06-2007, 10:20
No cóż. Pewnie gwarancji na blachy już nie masz :( .
Musisz oderwać cały ten pasek wypełnienia, tam gdzie odchodzi. Później dokładnie wyczyścić z rdzy, zamalować unikorem na przykład, później dajesz masę uszczelniającą (do kupienia w sklepach z art. lakierniczymi), następnie zależnie od woli albo lakier w kolorze nadwozia, albo baranek i dopiero na to lakier.
Ja wybralem to 2 rozwiązanie.
Obejrzyj sobie jeszcze maskę z przodu i przy szybie, czy nie dzieje sie to samo co na drzwiach.

piotras
11-06-2007, 10:31
Ja przez odpływy dodatkowo zaaplikowałem do środka drzwi valvoline i nie kładłem tej masy uszczelniającej bo to pod nią zbiera się cała woda - wole jak sobie spokojnie spływa. Narazie u mnie jest ok chociaż robiłem to w marcu i nie wiele czasu mineło.

musyk
11-06-2007, 10:37
Witam. Plaga rdzewiejących rantów drzwi dopadła i mojego bolida.

Sorki, ale który to rocznik? Bo właśnie zastanawiam się nad kupnem rocznego mk3, ale jak ma zardzewieć po dwóch latach użytkowania, to chyba zakup przemyślę i to poważnie.
Czy MK3 tak mają normalnie? Może na Twoim była przeprowadzana jakaś super niefachowa naprawa?
Pozdr.

Jakub
11-06-2007, 11:36
Bolączką MKIII z lat 02/04 są właśnie rdzewiejące ranty drzwi. Wszystko przez niewłaściwie nałożoną masę uszczelniającą.

adrianno
11-06-2007, 12:23
Kolego musyk poczytaj dokładnie forum bo chyba wszyscy mamy przeproadzone jakieś "super niefachowe" naprawy. Rdzewieją nawet 2 latki mogę zaprezentować konkretny egzemplarz z "ozłoconymi" drzwiami

Marq
11-06-2007, 14:15
Widzę że wszyscy tu mówicie o tej masie uszczelniającej, a ja u siebie nic takiego nie mam na żadnych drzwiach i tak samo ani śladu rudej na żadnych drzwiach. Tylko, że u mnie tak jest fabrycznie. Może zatem faktycznie warto się tej masy pozbyć na stałe?

krzys-68
11-06-2007, 14:39
masz u siebie ta mase,moge to potwierdzic

Marq
11-06-2007, 14:54
masz u siebie ta mase,moge to potwierdzic

No to jak się spotakmy, to musisz mi ją paluchem pokazać, bo ja w takim razie albo jestem ślepy z natury, albo nie dowidzę z racji wieku. :))

adrianno
11-06-2007, 15:13
Ja już sam nie wiem jak to jest z tym uszczelnieniem. Ma to podobno zapobiegać dostawaniu wody do środka a my piszemy że jest odwrotnie tzn. nie wypuszcza wody i stoi sobie w drzwiach co sprzyja korozji :wall: a moze ja coś zle rozumiem

musyk
11-06-2007, 15:37
Kolego musyk poczytaj dokładnie forum bo chyba wszyscy mamy przeproadzone jakieś "super niefachowe" naprawy. Rdzewieją nawet 2 latki mogę zaprezentować konkretny egzemplarz z "ozłoconymi" drzwiami

No to masakra jest jakaś, jak nowy samochód może rdzewieć, czyli nie jest ocynkowane? Bezsens jakiś. Mam 13 letnie autko innej marki i nie ma śladu po rdzy.
Dobrze, że zajrzałem na to forum, bo jakbym kupił i by mi zardzewiały drzwi albo co kolwiek, to bym się chyba załamał. Zastanowie się chyba nad Audi.

musyk
11-06-2007, 15:39
Bolączką MKIII z lat 02/04 są właśnie rdzewiejące ranty drzwi. Wszystko przez niewłaściwie nałożoną masę uszczelniającą.

Ale to co, w 2005 roku już usunęli te bolączki :-).

adrianno
11-06-2007, 17:01
Kup se audi :metal

Jakub
11-06-2007, 17:32
Kup se audi Metal
A później się do niego przypnij łańcuchem dobrej woli, bo ci Sasza ze Stiepanem podprowadzą brykę na Ural :satan:

Po 05 jakość się już poprawiła znacznie.

mad
11-06-2007, 17:42
A później się do niego przypnij łańcuchem dobrej woli, bo ci Sasza ze Stiepanem podprowadzą brykę na Ural

:rotfl: się uśmiałem

cabanos
11-06-2007, 20:50
Obejrzyj sobie jeszcze maskę z przodu i przy szybie, czy nie dzieje sie to samo co na drzwiach.
Mówimy o tym?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf7cce9f79866946.html
Jak te cholere usunać z tego miejsca?

civic97
12-06-2007, 12:06
robiłem taką naprawę jakieś 1,5 roku temu drzwi kierowcy i tylne jak do tej pory ani śladu rudej

krzys-68
12-06-2007, 12:40
Ja już sam nie wiem jak to jest z tym uszczelnieniem. Ma to podobno zapobiegać dostawaniu wody do środka a my piszemy że jest odwrotnie tzn. nie wypuszcza wody i stoi sobie w drzwiach co sprzyja korozji :wall: a moze ja coś zle rozumiemprawidłowo zalozona masa maskuje i uszczelnia polaczenie plata drzwiowego ze szkieletem.Problem sie pojawił dlatego ze przez 3 lata produkcji MKIII i Focusa masa byla zakladana za nisko.Nie spełniała swojego celu a wrecz hamowała odpływ wody :satan: