PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wymiana oleju



polonista
12-06-2007, 13:39
Temat już był, ale nie znalazłem odpowiedzi..czy zatem do v6- jeśli mam zalany olej 5W-40 (po poprzednim właścicielu) mogę teraz zalać 5W-30? Czy tylko taki jak poprzednio?

krzys-68
12-06-2007, 13:41
Nie ma przeciwskazan

polonista
12-06-2007, 13:48
Dzięki za odpowiedź :bigok: ; ten 5W-40 jest jednak sporo droższy.

krzys-68
12-06-2007, 13:50
Olej jest specyfikiem na ktorym sie nie powinno oszczedzac,lej najlepszy na jaki cie stac z uwzglednieniem specyfikacji silnika :pad:

Jakub
12-06-2007, 18:40
Tu Krzyś ma świętą rację - niestety przekonałem się na własnej skórze :(

beelzebub
18-06-2007, 14:40
Czy to znaczy ze np. taki Shell jest lepszy od oryginalnego Fordowskiego???

Tyberiusz
18-06-2007, 14:54
Jedni twierdza, ze dla Forda najlepszy to fordowski i taki leja, inni sa zdania ze co innego moze byc lepsze i leja inne :metal

marredxx
21-06-2007, 15:28
kolega mi doradzał żeby wlać półsyntetyk - czyli coś z serii 10W-30 lub 10W-40 - bo mam nastukane 200000 tkm

co o tym sądzicie?

Art
21-06-2007, 15:41
Ja mam najechane 180 000 i przy ostatniej wymianie zalałem (tak samo jak i wczesniej i wcześniejszy własciciel) pełen syntetyk Mobil 1 0W40.

Nic nie cieknie, oleju nie łyka więc lejedalej taki sam.

Tylko ze ja mam diesla :banan:

gdhqrk
28-06-2007, 14:29
Wrócę do tematu ponieważ próbuję namierzyć olej którym był zalany mój Mondek po zakupie (jestem II właścicielem). Nie wiem co to było ale miało strasznego kopa - tzn.silnik był strasznie czuły na dotyk pedału gazu, przyspieszał wbijając kierowcę w fotel (czuć było uderzenie). Oczywiście po zakupie (po ok. 2 tygodniach) wymieniłem olej (+filtr) na polecany przez Forda motorcraftowski 5W/30 i pierwsze co zauważyłem to strata momentu przy wyprzedzaniu (auto rozwija moc 147KM/350Nm [sprawdziłem na hamowni] ale płynnie). W porównaniu z tym co było to muł. Wymieniłem też filtr powietrza, jest trochę lepiej ale bez wbijania w fotel.
Przejrzałem dostępną ofertę olei i następnym razem chcę zalać czymś w stylu "Rally".Chodzi mi po głowie Castrol Edge Sport 0W/40 lub Motul 300V Power Rally 5W/40.
Jeździ ktoś na tym?
Co do Motula to Ford poleca do TdCI jakiś półsyntetyk (?)

PS.oczywiście spotkałem się z opiniami mechaników którzy twierdzą, że to niemożliwe żeby olej miał taki wpływ, ale gdybym sam nie wymieniał myślałbym, że coś jeszcze mi przy okazji wymieniono...

TomekWino
28-06-2007, 16:17
8O spora ta moc albo hamownia dla klienta miła :satan: albo chiptuning przeprowadzony.
Po wymianie oleju takich różnic nie powinieneś odczuwać nawet jak byś zalał 10w ....
Moze doświadczyłeś efektu "przyzwyczajenia" wiesz w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Ja w pierwszym tygodniu byłem mile zaskoczony przyśpieszeniami, potem jakoś minęło.... :)) jednak ogólnie jest ok. :beer:

Wierzba
28-06-2007, 16:31
ja zalałem silnik 5w30 Motul Ford
taka dziwna wersja ale olej motula dedykowany dla Ford'a
i jest ok - ale łudziłem się iż bedzie cichszy ( hehehe) ale to chyba jednorazowe bo cena była troche wysoka....

polonista
28-06-2007, 16:46
Jestem już po wymianie, zalałem fordowskim 5W 30; w mocy różnic nie zauważyłem, natomiast spadło spalanie, co mnie bardzo cieszy :banan:

gdhqrk
29-06-2007, 11:41
8O spora ta moc albo hamownia dla klienta miła :satan: albo chiptuning przeprowadzony.
Po wymianie oleju takich różnic nie powinieneś odczuwać nawet jak byś zalał 10w ....
Moze doświadczyłeś efektu "przyzwyczajenia" wiesz w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Ja w pierwszym tygodniu byłem mile zaskoczony przyśpieszeniami, potem jakoś minęło.... :)) jednak ogólnie jest ok. :beer:

hamownia: www.gtstuning.pl wyczytałem na necie, że uczciwie podchodzą do tematu.
co do tuningu to zapytałem o to samo w gtsie-facet mówi,że gdyby był tuningowany to moment byłby wyższy i wyrównany (400Nm) a tu wygląda to fabrycznie-górki/dołki (no i przeważnie moc jest wyższa - 160KM). Ten Mondek faktycznie jest mocny, ponieważ miałem okazję jeździć Passatem 1.8T (150KM turbobenzyna) i twierdzę, że mój Mondek jest mocnejszy. Co do prędkości to leci tyle co na liczniku czyli 240km/h- byłem zaskoczony :bud: (passat wymiękał przy 210).Nie napróżno ma założone SportMAXXy Dunlopa :skromny:
Co do przyzwyczajenia to właśnie odwrotnie: było żwawo jest mulisto..znaczy przyzwyczaiłem się do "kopiącego" fotela a teraz jest normalnie..Ale spala o 0.5l mniej - tylko frajda mniejsza :( .

gdhqrk
29-06-2007, 11:55
ja zalałem silnik 5w30 Motul Ford
taka dziwna wersja ale olej motula dedykowany dla Ford'a
i jest ok - ale łudziłem się iż bedzie cichszy ( hehehe) ale to chyba jednorazowe bo cena była troche wysoka....

I założę się, ża na opakowaniu Motula masz wypisane Technosynthethise (czy jakoś tak).Ze strony Motula wyczytałem, że to półsyntetyk, może dlatego nie jest cichszy...Dzięki za info jeden test mi odpadł :up:
Jak wleję tego Rally to dam znać, ale to jeszcze trochę czasu minie.