PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Niekończące sie problemy z obrotami



majcher3310
14-06-2007, 10:41
Witam
ostatnio wymieniłem
rozrząd, pasek klinowy, filtry, płyny, świece, kable WN, silniczek krokowy, wyczyściłem przepływke. Wszystkie części markowane przez Forda lub Motorcrafta.

reset komputerka programowanie i wszystko było dobrze. czyli obroty utzymuwały sie na porządanym poziomie 950. Już taki byłem szczęśliwy
I...

Wczoraj założyłem sekwencje firmy (nazwy nie pamiętam teraz, jak przyjadę do domu to sprawdzę i uzupełnię dane)

Reset kompa zrobiłem i programowanie (na benzynie), nie szarpie, nie dławi sie tylko obroty w większości przypadków nie spadają poniżej 1500 a nawet czasem do 2000 skaczą, po czym znowu na 1500 wracają i sie na tym poziomie utrzymują.

Szczerze powiem że myślałem że sprawę wolnych obrotów już mam za sobą ale powróciła jak zeszłoroczny śnieg :placz:. Co może być przyczyną?

Czy zrobić jeszcze raz reset i programowanie komputera? czy co bo sam już nie wiem.
Czy przy programowanie w "3 etapie" żeby trochę pojeździć z rożnymi prędkościami należy wysoko kręcić silnik? czy raczej spokojniej jechać? Czy to w ogóle ma jakiś wpływ?
Pozdrawiam

rufus_k
14-06-2007, 20:16
A błędy w ECU były sprawdzane ? Jeżeli nie to jedź gdzieś żeby Ci sprawdzili albo zagadaj z którymś z kolegów z forum który jest w posiadaniu ELM'a.