PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką mam założyć instalację LPG ? :(



Cris
29-06-2005, 03:09
Jaką mam założyć instalację LPG ? :( Ponoć do Mondeo da się załozyć instalację za 1800zł, a jak nie to czy ta za 4tyś. jest tego warta ? Dziękuje za odpowiedzi. Posiadam Mondeo z XII-97 1.8 16V. (':pc:')
(':(')

Piotrek-Mondi
29-06-2005, 07:45
Miałem Mondka ze "zwykłą" instalką za 1800 zł... masakra, wciąż mi gaz szczelał i ogólnie były problemy. miesiące temu założyłem do "nowego" mundzia sekwencję. Cóż mogę powiedzieć?? Nie mam z nią problemów. Mój znajomy montuje sekwencje za 3000 tyś. Napisz gdzie mieszkasz, jak w miarę blisko, to zdecydowanie Ci go polecam!!! :beer: :beer:
pozdro
:bigok:

Malutki
29-06-2005, 07:45
Moim skromnym zdaniem nie warto zakładać instalacji II Gen. Jeśli masz zakładać to tylko IV GEN. i tylko w renomowanym warsztacie, a napewno nie będziesz miał z nią problemów. Ja miałem instalkę II Gen. w Fieście 1.25 Zetec i 2lata problemów, teraz postanowiłem albo coś dobrego albo wcale i wybrałem instalację BRC Sequent 24, jak jest jeszcze nie wiem bo wizyta dopiero w lipcu ale wiele słyszałem o tej instalacji dobrych słow. Koszt 3500PLN z butlą w kole. Myślę że dla świętego spokoju warto zapłacić więcej!

Graluu
29-06-2005, 10:16
myslę że jak masz pieniądze na sekwencje to ją zakładaj.

z tego co wiem to zwykłe instalki też dobrze chodzą - kwestią jest to kto je zakładał :satan:

ja mam sekwencję i jestem zadowolony :metal

szopen_x
29-06-2005, 11:43
Ja mam inst. IVgen i jestem bardzo zadowolony. Czytajac opinie o polaczeniu mondi+inst.IIgen mysle, ze II gen. dla mondka, to zle rozwiazanie :wall: . Malo osob z inst II gen jest zadowolonych :zly: .
Temat jaka instalke zalozyc (moze nie wprost) przewiaja sie ciagle na forum. Jednym z postow jest podany nizej.

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=26472#26472.

Tam zawarlem takie male porownanie inst II gen z IV i nie bede go tu kopiowal, a z tego co czytam, to ceny inst. poszly w dol, to tylko IV czyli sekwencyjny wtrysk i w droge :banan:

LaBobas
29-06-2005, 19:28
To jest tak jak ze wszystkim.Jak dobrze zalozone to bedzie jezdzic.A jak ktos rozrzad zle zalozy to co?Tez lipa.Jezeli sie nie zaniedba to II gen bedzie chodzic bez zazrzutu.Mnie pierdnal przez moja glupote az zatrzeslo ziemia i wciaz wszystko oki.Gwizdki zadzialaly.Zalozylbym sobie sekwencje,ale instalka zwrocilaby mi sie za 35 tys km.Nie znajac ceny gazu jaka ma byc itd to jakos hmm.Zalezy ile kto ma kasy.Zalezy tez ile sie jezdzi.Duzo osob ma II generacje i smiga.Masz 3000 zeta to zakladaj,ale ja poki sekwencja nie zejdzie bardziej z ceny to nie zaloze,bo mi sie nie oplaca.A propo przeplywomierza to w Mondkach nic im sie nei stanie bo to drucik osoloniety a nie klapka zeby sie wygiela.

Janusz
29-06-2005, 23:55
Witam. Ja osobiście dużo dowiadywałem się czy warto zakładać tą za 2000 czy 3500.Zdecydowałem się na tą tańszą i jak narazie to śmiga mi bez problemów. Mam ją 4 miesiące i zrobiłem 4 tysiaki. Pali mi niecałe 11 literków na setke :banan: . Mam nadzieje, że podejmiesz dobrą decyzje. Pozdrowionka :bigok:

Cris
30-06-2005, 02:55
Mój reion zamieszkania to Kraków.

fazi
30-06-2005, 23:34
uzupełnij profil i będzie nam wszystkim łatwiej się dogadać a tak to nikt nie wie z jakim autem i z kąd ma doczynienia pozdrawiam :beer:

rember
01-07-2005, 15:03
Witam
Mam taka mam taka mala peosbe do piotrka z olesnicy bo powiedzial ze ma znajomego ktory zaklada sekwencje juz za 3000 jak tak to daj mi jakis namiar na niego i napisz jaka to instalacja chodzi mi o firme i jak masz ja zalozona to jak sie u ciebie sprswuje
pozdrawiam

Piotrek-Mondi
02-07-2005, 09:55
Hi!!
Wszystkie dane przesłałem Ci na maila. :metal

Pozdro :beer:

adasn
02-07-2005, 10:55
Witam
Ja założyłem instalację BRC Sequent 24 i zrobiłem na niej 4 tyś i jestem zadowolony jest ok. :beer: :beer: :beer:

Tomu
04-07-2005, 00:04
zalzy od kolektora :/ ja mam mondeo z 1997 roku i plastikowy kolektor wiec jedyne sensowne rozwiazanie to sekwencyjna :) zalozylem taka instalacje IV generacji za 3200 zlotych z butla w kole dodatkowa mam 2 lata gwarancji i assistans ze jak mi sie cos stanie na terenie calej Polski to za free mnie sciagaja i naprawiaja itd.. w nexi mialem tez gaz 4 lata i nie moglem sobie go nachwalic :) wiec jesli moge polecic to tylko sekwencyjna instalacje do plastikowych kolektorow :) mozna ryzykowac i zaoozyc zwykla za np 1800zł bo tez o takich autkach slyszalem i ponoc do roku chodzily bez zarzutu ale pozniej ..... szkoda gadac ... :)

kamilos_sid
04-07-2005, 00:28
Wszystkie mondeo maja plastikowe kolektory. Jak w jakims warsztaciku ci mówią ze zmieniaja na aluminiowy to cie wkrecaja. ja mam instalacie IIgen i nie narzekam. Wazne zeby zalozyc nowe przewody WN i świece. już przejechalem ok. 30000km i poza malymi usterkami nie mialem wiekszych problemów

nigras
04-07-2005, 10:54
Witam
Mam mondeo mk1 1.8 16V zetec.
Zrobilem przeglad gazownikow w Piasecznie (moje okolice) i z 3-ech, ktorych odwiedzilem to jeden w ogole mi odradzal gaz do niego, a dwoch powiedzialo, ze na II gen nie daja gwarancji ? Ale zamontuja oczywiscie.
W kazdym badz razie zalecaja sekwencje.
Cena instalacji to 2900, 3100 - butla w kole. Przy czym nie pamietam jakie to instalacje - ale chyba niezbyt popularne - jedna to chyba KLM, czy ELM ? Druga to jakas z polska elektronika - tyle sie dowiedzialem.

Co myslicie o tych instalacjach? A moze macie jakies opinie o gazownikach w tych okolicach, gdzie kompletny laik w temacie moglby bez obaw zalozyc instalacje ? Bo wyczytalem juz, ze najwieksze znaczenie ma i tak ten co montuje :-)

LaBobas
04-07-2005, 11:06
Witam
Mam mondeo mk1 1.8 16V zetec.
Zrobilem przeglad gazownikow w Piasecznie (moje okolice) i z 3-ech, ktorych odwiedzilem to jeden w ogole mi odradzal gaz do niego, a dwoch powiedzialo, ze na II gen nie daja gwarancji ? Ale zamontuja oczywiscie.
W kazdym badz razie zalecaja sekwencje. No ja sie nie dziwie ze zalecaja sekwencje.Moze troszke sie wiecej narobia ,ale i zarobia.Mnie moj gazownik znajomy powiedzial,ze wsadzi mi co chce.Robili wiele mondeo i jezeli pilnuje sie przewodow WN i swiec i nie ma zonga z elektronika to ladnie chodza na II gen.Jak zapytalem sie o wtrysko to powiedzial,alez oczywiscie z mila checia.Jego entuzjazm byl podyktowany jak mowil tym,ze dwa razy tyle sobie przystuka.Jak juz kiedys pisalem mialem z wlasnej glupoty spory wybuch i mama dwa grzybki ktore rewelacyjnie zdaly egzamin i od tej pory NIC.

nigras
04-07-2005, 12:01
Ja juz sie raczej zdecydowalem na sekwencje (ostatnio jezdzi glownie zona, nie moge jej narazac na taki stres jak mozliwosc wystrzalu), ale pozostaje decyzja jakiej firmy instalacja i gdzie zalozyc.

I tu prosze o namiary na sprawdzonych gazownikow z Piaseczna i okolic, lub tej czesci W-wy, ktorzy mi dobrze zaloza dobra instalacje :-)

I pytanko dodatkowe: jaki jest najwiekszy zbiornik w kole jaki mozna zamontowac?

pozdrawiam
piotrek

Galan
04-07-2005, 14:49
Ja już dwa lata śmigam na instalacji za 2000 w MKI 1,6 16V i nie miałem żadnych problemów. Spalanie pomiędzy 10 i 11 l/100 km. :banan:

gozma
04-07-2005, 22:43
Ja w swoim (MkI 1,6) mam LPG II generacji. Koszt instalacji ze zbiornikiem w koło + nowe świece i przewody WN 2000 zł. Zrobiłem na niej ok. 35000 km. i jest OK. Żadnych strzałów, ani tym podobnych niespodzianek. Profilaktycznie, dla własnego spokoju, po 20000 wymieniłem świece i filterek gazu (choć podczas wymiany gazownik stwierdził, że zarówno świece jak i filtr wygląda OK i można byłoby jeszcze na tym pojeździ, ale jak już miałem nowe to wymieniłem).

piotrek75
05-07-2005, 20:50
Wszystko fajne jak piszecie to wytłumaczcie mi jak to jest kupiłem MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z każdej strony tylko że :
jest metalowy kolektor ale jest za to jekiś system OBD II
trzeba ustalić rownież czy prowadnice gniazd zaworów są ceramiczne czy metalowe......bo jeżeli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze założyć instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniać po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
acha i piszę o zalożeniu instalki za 4500zł.....
I co w takim razie mi na to odpowiecie???
Jeżeli ktoś mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech się odezwie proszę.........Pozdrawiam Piotrek :jezyk1:

gavin
15-07-2005, 21:42
myslę że jak masz pieniądze na sekwencje to ją zakładaj.

z tego co wiem to zwykłe instalki też dobrze chodzą - kwestią jest to kto je zakładał :satan:

ja mam sekwencję i jestem zadowolony :metal

Mam pytanie ile Ci spala gazu, ponieważ też mam taki motor, w poniedziałek zakładam sekwencję a w środę wyjeżdzam do chorwacji i muszę się mniej więcej zorientować

adam12
06-08-2005, 17:06
Witam
Mam taka mam taka mala peosbe do piotrka z olesnicy bo powiedzial ze ma znajomego ktory zaklada sekwencje juz za 3000 jak tak to daj mi jakis namiar na niego i napisz jaka to instalacja chodzi mi o firme i jak masz ja zalozona to jak sie u ciebie sprswuje
pozdrawiam

jeśli można podłącze się do prośby :metal

adam12
09-08-2005, 11:45
Miałem Mondka ze "zwykłą" instalką za 1800 zł... masakra, wciąż mi gaz szczelał i ogólnie były problemy. miesiące temu założyłem do "nowego" mundzia sekwencję. Cóż mogę powiedzieć?? Nie mam z nią problemów. Mój znajomy montuje sekwencje za 3000 tyś. Napisz gdzie mieszkasz, jak w miarę blisko, to zdecydowanie Ci go polecam!!! :beer: :beer:
pozdro
:bigok:

czy ja moge się przypomnieć :( ---- coś więcej o tej instalacji , bo cena jest kusząca :jezyk1: ale czemu jest aż tak kusząca ? no i oczywiście namiar na ten zakładzik :) jakoś bym się odwdzięczył , mamy do siebie całkiem blisko może więc :beer: byłby więcej niż wirtualny :))

RWalentynowicz
09-08-2005, 12:19
Wszystko fajne jak piszecie to wytłumaczcie mi jak to jest kupiłem MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z każdej strony tylko że :
jest metalowy kolektor ale jest za to jekiś system OBD II
trzeba ustalić rownież czy prowadnice gniazd zaworów są ceramiczne czy metalowe......bo jeżeli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze założyć instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniać po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
acha i piszę o zalożeniu instalki za 4500zł.....
I co w takim razie mi na to odpowiecie???
Jeżeli ktoś mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech się odezwie proszę.........Pozdrawiam Piotrek :jezyk1:
Ładuj tę sekwencję i ciesz się tanią jazdą. :banan: pamiętaj tylko by dobry warsztat ją zakładał no i jeśli masz pare setek więcej to dorzuć do VSI Prise`a. Ta instalka to Mercedes wśród sekwencji fazy lotnej.

PawelS
14-08-2005, 22:26
najlepsza instalacja gazowa do twojego samochodu bedzie instalacja BRC SEQUENT 24 :metal