PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Szukam głośników - prosze o jakieś porady



piotr-kaczor
15-06-2007, 07:58
Witam,
poszukuję głośników do mojego kombi, te fabryczne strasznie trzeszczą jak się troche podkręci głośność i basiki, nie orientuje sie w cenach, ale szukam tak z zakresu 150-200PLN, nie potrzebuję czegoś super, tylko żeby nie trzeszczały na głośnejszym słuchaniu. A tak na marginesie to ford ma chyba słabe nagłośnienie fabryczne, miałem opla astrę 95r i tam były oryginalne głośniki fabrycznie zamontowane, ale jakoś dzwięku była o wiele lepsza niż mam teraz w mkII, a przede wszystkim nie trzeszczały jak dałem troszkę basików i podgłosiłem !!! Będę wdzięczny za wszytkie propozycje.

pozdrowienia
piotr

incognitto
15-06-2007, 08:29
Majpierw zastanow sie jaki rozmiar glosnikow chcesz. Czy maja to byc 5x7 tak jak oryginalne, czy moze 13 ale to juz lepiej 16. Ja wybralem 16 i wlozylem je na dystansach. Osobiscie wybieralem miedzy firna HERZT a HELIX. No ale wybralem zestaw odseparowany MAGNATA. Na jakos dzwieku nie narzekam, mimo iz jeszcze nie podlaczylem tweeterow ale nie wiem czy chce mi sie w to bawic narazie.

Kierujac sie wyborem glosnikow zwroc uwage na pasmo przenoszenia, jaka maja moc nominalna, z jakiego materialu zostala zrobiona membrana no i poczytaj co ludzie sobie chwala. Ja narazie nie narzekam.

Jezeli chcesz to mozesz takze kupic maty wugluszajace do drzwi, gdyz to poprawi o wiele dzwiek wydobywajacy sie z glosnikow

pawelos
15-06-2007, 08:46
http://allegro.pl/item203652555__jbl_gto_8627_ford_180w_wysylka_0_zl _.html ja mam takie i z czystym sumieniem polecam.

piotr-kaczor
15-06-2007, 09:11
ta cena jest za kpl , tzn. 2 czy 4 sztuki ????. Jestem w pracy i zapomniałem swój login aby zadać pytanie sprzedającemu.

Lipa
15-06-2007, 09:34
Cena za 2 sztuki

bartim
15-06-2007, 10:13
Ja niedawno do swojego mondka kupiłem zestaw Blaupunkt Velocity jest to limitowana edycja zestaw na zwrotnicy mi dzwiek sie bardzo podoba, teraz na tył kupie to samo. http://cbelektron.pl/detal/catalog/product_info.php/cPath/17/products_id/621 tu masz linka jeśli bedziesz zainteresowany czymś z tego sklepu to powołaj sie na mnie czyli na Bartka z Jarosławca lub kremowego mondeo i bedziesz miał dobry upust. :)

Tyberiusz
15-06-2007, 10:39
http://www.allegro.pl/item205563500_nowe_3_drozne_5x7_pyle_ford_gwarancj a.html

ciesza sie dobra opinia :metal

piotr-kaczor
15-06-2007, 10:43
a czy wymienić wystarczy 2 czy cały kpl, przód i tył ???? mam kilka poważniejszych wydatków i chcę kupić coś w rozsądnej cenie.

piotr-kaczor
15-06-2007, 10:56
mogę zrobić tak że w tym roku wymienie sobie przednie a pozostawię stare tylnie, a na przyszły rok wymienie tylnie głośniki ???? czy lepiej wymienić przednie a stare tylnie wyrzucić i pozostawić tylko przednie, a może tylko założyć z przodu i to wystarczy ????

piotr

bartim
15-06-2007, 11:04
Ja u sirbie wymieniałem głosniki na raty najpierw przód potem tył, więc myśle, że ity spokojnie mozesz tak zrobić. A jakie masz radio ??

Lipa
15-06-2007, 12:46
mogę zrobić tak że w tym roku wymienie sobie przednie a pozostawię stare tylnie, a na przyszły rok wymienie tylnie głośniki ???? czy lepiej wymienić przednie a stare tylnie wyrzucić i pozostawić tylko przednie, a może tylko założyć z przodu i to wystarczy ????

piotr

Lepiej wrzuć coś lepszego na przód, ew tył zostaw fabryczny, jak nie jesteś maniakiem audio to starczy Tobie w zupełności. Rozejrzyj się za jakimiś 5na7, infinity lub coś w tym styli, coraz więcej ich jest

piotr-kaczor
15-06-2007, 13:11
ford 5000 RDS ...... bez CD

bartim
15-06-2007, 14:32
ford 5000 RDS ...... bez CD
To też przy tym radiu nie poszalejesz :(

piotr-kaczor
15-06-2007, 14:41
ale cóż może i kiedyś wymienię też radio, ale to później nie wszystko od razu.

piotr

incognitto
15-06-2007, 15:03
Najpierw wymien glosniki na przod bo zdecydowanie lepiej graja od tylnich. Chyba lepiej sluchac dobry dzwiek przodu niz z tylu co ? Nie musisz od razu wymieniac wszystkich. Ja jak wymienialem glosniki to tylko z przodu bo jak podlaczylem glosniki na tyl to i tak cienko graly mimo, ze byly dobre jakosciowo- jezeli moge tak okreslic.

Jednak zeby wszystko fajnie gralo to zmien radio zeby wydobylo cala moc z glosnikow. Watpie zeby fordowskie radio mialo dobra moc na wyjsciu. No ale wiadomo, ze jakosc nie zalezy tylko od radia a przede wszystkim od glosnikow.

Pomysl takze nad zamontowaniem glosnikow 16 cm na dystansach. Roboty wiecej o jakies 5 minut a jakosc lepsza

Pseudokibic
22-07-2007, 22:45
Ja jak wymienialem glosniki to tylko z przodu bo jak podlaczylem glosniki na tyl to i tak cienko graly mimo, ze byly dobre jakosciowo- jezeli moge tak okreslic.

A ja zrobilem tak, że przełożyłem fabryczne z przodu na tył, a na przód dałem Lanzary pasujące w fabryczne otwory . Różnica była słyszalna, ale zestaw ożył tak naprawdę dopiero po wymianie radia 6000 CD na Alpine 9870R - bardzo polecam.

Pozdrawiam

Taker
01-08-2007, 16:32
czesc ja kupilem sobie ostatnio clariony glosniki 175zl komplet 2 glosniki bardzo ladnie chodza :D w Miedia markt i zamierzam jeszcze dzis kupic 2 czysty dzwiek piekny bas :) i pasuja do Forda MOndeo Pozdrawiam

bumbum
18-08-2007, 07:20
Ja mam raadio z mp3 JVC 4x25w do przodu wstawiłem phonocary y-line 16'' z dystansami za jakieś 130zł za 2 sztuki,ale podstawa to wygłuszyc drzwi matami bitumicznymi.Roboty niewiele i koszt tez niewielki a dźwięk naprawde duuuzo lepszy,bas az czuć na nogawkach.Wygłuszyłem tylko w środku drzwi od strony zewnętrznej,nie nakładałem na wierzch maty bo jest tam już pianka która tłumi trochę chociaz niektórzy i tutaj wygłuszają,kumpel wstawił też kołki usztywniające blachę ale dla mnie to wystarczy.
Z tyłu miałem (poprzedni własciciel),mocne pioneery 6x9,ale niestety grały duużo gorzej więc wymontowałem.To ze grały gorzej było wynikiem tego że wzmacniacz radia nie dawał sobie rady,więc daryjcie sobie mocne głośniki do słabego radia bo nie będzie tego efektu co chcecie.
Do tyłu nie chciałem już drogich głośników i kupilem alphardy za 40zł komplet ale jeśli ktoś planuje kupić takie tanie głośniki jako podstawowe to odradzam,róznica między phonocarami kolosalna.

Taker
18-08-2007, 14:19
hejeczka :) To tak na wstepie napisze jak masz kupic glosniki tanie to lepiej sie wstrzymaj odloz kase i kup dobre glosniki roznica jest naprawde kolosalna :)

GrekuPL
18-08-2007, 20:07
120zł kupiłem na alledrogo blaupunkty 3-drożne i ekstra efekt...do tylnych drzwi to samo wrzucę i będzie ekstra :metal: :metal: :metal:

DeKonrado
28-08-2007, 08:47
Za taką kwotę nie poszalejesz, ja zrobiłem tak:
Kupiłem Pyle 5x7" 2 drożne Red Label po 109 zł na alledrogo za 2szt. możesz pomyśleć też nad tymi z niebieskimi membranami są 3 drożne ale mają słabsze pasmo przenoszenia więc basik będzie chyba słabszy. Te czerwone grają w miarę dobrze jak na taką cenę. Niestety ja od razu z głośnikami zmieniłem też i radio więc nie powiem Ci jak takie lepsze głośniki będą latać na fabrycznym radiu. Myśle, że tak czy siak będzie o niebo lepiej.
Jeśli Ci któreś głośniki orginalne charczą to kup sobie np narazie tylko na przód a te orginalne które nie charczą wrzuć na tył. Ale w tej cenie powinieś się zmieść i kupić sobie 4 szt. takich Pyle.
Gdzieś na alledrogo widziałem też jakieś Blaupunkty chyba po jakieś 140zł też 5x7 pewnie też ładnie grają.

redvan
29-08-2007, 22:35
tak, te Blaupunkty 5x7 GTx 572 - ja dzisiaj kupilem na przód 2 sztuki na allegro za 105 zł w promocji. Niestety po wyciągnięciu starych "pierdziawek" z drzwi i po przylozeniu tych Blaupunktow , byłem zmuszony do robienia nowych dziur pod śruby, gdyz głośnik pasował lecz mocowanie ni jak w żadną stronę nie pasowało. [ polecam wkręty do płyt gipsowych - blacha puszcza po kilku mocniejszych przekręceniach ]

jeśli chodzi o tył - mam jeszcze do wymiany, ale i tak te przednie nowe głośniki zagłuszają pierdzenie tych tylnich.

prosze mi doradzić - czy zakupić te same głośniki na tył czy może coś innego ? Myślałem o samych głośnikach basowych na tylne drzwi bo do mojej muzyki klubowej którą słucham pasuje więcej basu. Odpada tuba basowa czy inne bajery, gdyż auta używam do wożenia towaru.
Myslalem o czyms takim :


http://www.allegro.pl/item227632745_woofery_do_drzwi_astra_vectra_omega_ calibra.html


[MKII 1997r - kombi]