PDA

Zobacz pełn± wersję : Chce kupić CB ale nie wiem gdzie zamontować antenę od CB



galxi
17-06-2007, 10:46
Tak jak w temacie.Chce kupić CB ale nie wiem gdzie najlepiej zamontować czy na przodzie auta tam na miejscu zwyklej anteny od rada(stała) ,czy na ¶rodku (magnesow±) ,czy na relingu (stała) a może na klapie (stała).
Mam mkI kombi i jeszcze czy mogę założyć sam czy lepiej w serwisie lub czym¶ podobnym .
I jak± najlepiej dług± antenę kupić wystarczy gdzie¶ jak stała 110cm a jak magnes to 150cm??

galxi
17-06-2007, 12:22
odpowie kto¶ czy nie gdzie najlepiej zbiera się sygnał i jak± antenę zamontować

Netoper
17-06-2007, 13:40
Najoptymalniej na ¶rodku geometrycznym auta.
Netoper

Majk82
17-06-2007, 15:13
1) Idealnie to ¶rodek samochodu i dziura w dachu. antena min 1 metr.
2) Reling i uchywyt do klapy zależy od anteny je¶li wymaga dobrej przeciwwagi to odpada (przeciw wag± jest karoseria samochodu)
3) najgorsze rozwi±zanie to magnes. - je¶li już to min. 1,4m np ML 145 (hustlery sobie odpu¶ć)

Zależy ile możesz na to kasy przeznaczyć. Montaż możesz zrobić sam, ale strojenie wymaga miarki SWR je¶li masz to nie ma przeszkód by założyć samemu.

Miroo
17-06-2007, 15:35
Ja na moim kombiaku stawiam magnesówke(na ¶rodeczku).Jako¶ć i zasięg w zupełno¶ci wystarcza.Na codzień CB ¶miga ze mn± we firmowym aucie.

norbi333
17-06-2007, 15:38
Ja jako że mam sedana to dla bezpieczeństwa jeĽdzi na klapie bagażnika oczywi¶cie magnesówka. I jako¶ć i zasięg dobry i w pełni mnie zadawala :)

olekkelo
22-06-2007, 09:55
jesli masz kombi to zrob se dziure w tylnej czesci dachu i zamontuj na stałe antene min 1m i bedziesz zadowolony , a zawsze mozesz kupic ant jak±¶ za pare pln i wsadzic w to miejsce, a jesli niechcesz na stałe to polecam magnes min z 13cm, i antene ok 150cm ja miałem na magnesie marylanda i bardzo dobrze sie sprawowała , tylko wtedy faktycznie musisz ustawic tak ant zeby miala troche blach pod soba do okoła........

krzys-68
22-06-2007, 10:00
odpowie kto¶ czy nie gdzie najlepiej zbiera się sygnał i jak± antenę zamontowaćprzeciez to wszystko jest opisane na forum,wiadomo ze najlepiej jest na smym srodku dachu ale.....
Musisz podjac decyzje co chcesz miec i dopiero wówczas dopasowywac konkretne modele sprzetu.

zolwthebest
22-06-2007, 23:55
W moim przypadku (kombi) najlepsze parametry SWR s± przy ustawieniu anteny nie na ¶rodku geometrycznym całego dachu, ale na ¶rodku pomiędzy szyberdachem a klap± bagażnika.

olekkelo
24-06-2007, 14:28
a ja wykozystaęłm otwora :) po ant gsm swr jest na 1.1 idealnie wprost , pewnie ze na srodku geometrycznym cały zestaw pracowałby troche lepiej ....ale jakos wizja kombi z ant na ¶rodku do mnie nie trafia,
podoba mi sie jak jest w tylnej czesci lekko pochylona i dobrze zbiera i jak mnie tez dobrze słychac i io to chodzi :metal :metal :bigok:

Monkin
29-06-2007, 02:53
Najlepsze mocowanie antenki - stałka czyli dziurka w dachu.
Relingi odpu¶ć sobie, same kłopoty z dobrym zestrojeniem.


polecam magnes min z 13cm, i antene ok 150cm

Jak magnes to żadne 13 cm, minimum to 16 cm bo jak będziesz chciał dać większego bata powyżej 1,8 metra to ci potem przy większej szybko¶ci albo mijaniu tirów odleci 8O .
W kombiku zrobiłbym dziurkę z tyłu dachu. Ja mam sedana i specjalnie chciałem magnes na klapie. Zasięg zestawu dochodzi do 18-20 km mobil-mobil w zależno¶ci od propagacji i warunków terenowych. Na 15 km łapię ekstra, ale antenka zestrojona na 1,1. Pamiętaj, że zasięg i modulację poprawisz sobie również dobrym mikiem ze wzmocnieniem. Ale w przypadku magnesu mog± być sprzężenia.

olekkelo
29-06-2007, 13:32
Jak magnes to żadne 13 cm, minimum to 16 cm bo jak będziesz chciał dać większego bata powyżej 1,8 metra to ci potem przy większej szybko¶ci albo mijaniu tirów odleci .

napisałem przeciez ze 13 cm magnes i do tego ant ok 150cm 2 lata tak jezdziłem i nic mi nie odleciało tylko ze antena maryland jest lekka, a co do mag 16 jest lepszy pewnie tylko drozszy,
wiec taniej jest zrobic dziure , i za magnes kupic dobry mik :bigok: