PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] wyciszyc auto



kunefal
20-06-2007, 01:40
witam,
mam pare pytan zwiazanych z tematem.

1 - powyzej 100km/h slychac szum powietrza, tak jakby nie domykalo sie okno. nadmienie ze przeciekow brak. jak mozna temu zaradzic?

2 - o ile poprawi sie komfort jazdy poprzez obklejenie drzwi matami? na audiofilstwie mi nie zalezy, ale w trasie huk potrafi byc meczacy i chcialbym wyeliminowac glownie odglosy silnika.

to chyba ten dzial? :)

pozdrawiam.

radeq
20-06-2007, 02:54
akurat mondoloty mk1/mk2 nie naleza do najlepiej wyciszonych samochodzikow... chociarz przy 100km/h szumu powietrza u mnie nie slychac.... moze uszczelki drzwiowe wew/zew. wymagaja wymiany?? co do dzwiekow silnika, ciezko bedzie z tym powalczyc, ja wsadzilem filterek stozkowy, ciszej sie nie zrobilo, ale te cztery garki o wiele lepiej brzmia :)
wygluszenie drzwi, dla poprawy "wyciszenia" w mondeo, raczej malo istotne, jezeli chcesz miec naprawde cicho, kup lexa :jezyk1: :jezyk1:

fuel111
20-06-2007, 07:39
Być może masz przesunięte szyby na dolnym mocowaniu - wystarczy 1 mm i nie dochodząna przesunięciu wzdłużnym i szumi, albo szczeliny błotnik drzwi, drzwi przód - tył, drzwi tył - tylny błotnik nie mają tzw "kaskady" i opływające powietrze wciska się do środka.

kunefal
21-06-2007, 03:26
radeq, jezeli masz lexa w dobrym stanie na wymiane za mondka to moge rozwazyc taki dil ;)
zastanawiam sie jeszcze nad opcja pt. 'owiewki' - moga pomoc z tym szumem (szybki elektryczne, chodza ciezko w ostatniej fazie i boje sie ze po zamontowaniu owiewek bedzie bol) ?

padre-mk3
21-06-2007, 11:02
owiewki do mondeo??no chyba sobie teraz jaja robisz.jak to wygladac bedzie?moze jeszcze pasek elektrostatyczny pod autem i łapy pudziana na masce?

operacja tuning vol.2? :hehe: :hehe:

kunefal
21-06-2007, 16:24
wyglad jest dla mnie rzecza drugorzedna. swoje auto ogladam z reguly od srodka, wiec ma byc mi w nim wygodnie. jezeli chodzi o pasek antystatyczny - ubieglej jesieni rozwazalem ten patent. nosilem duzo welny lub polaru i przy wysiadaniu z auta potrafilo kopnac. lans na wiejskiej dyskotece mnie nie interesuje :)

B4n4n
21-06-2007, 23:05
owiewki do mondeo??no chyba sobie teraz jaja robisz.jak to wygladac bedzie?moze jeszcze pasek elektrostatyczny pod autem i łapy pudziana na masce?

operacja tuning vol.2? :hehe: :hehe:

nie wiem czemu kolega jest takim strasznym przeciwnikiem owiewek ?? niektorzy nie maja klimy i owiewki wskazane
jest duzo zalet owiewek
- deszcz nie kapie do srodka
- inna aerodynamika powietrza
- i jeszcze wiele ktorych nie pamietam :D
mialem w kilku autkach owiewki i spisywaly sie rewelka sam rozwarzam zalozenie mimo ze mam klime
co do wygladu trzeba kupic te lepsze to i ladnie wygladaja :D

kunefal
22-06-2007, 01:36
a ktore to sa te lepsze? masz na mysli jakis konkret?

Blejdzik
22-06-2007, 11:10
wyglad jest dla mnie rzecza drugorzedna. swoje auto ogladam z reguly od srodka, wiec ma byc mi w nim wygodnie. jezeli chodzi o pasek antystatyczny - ubieglej jesieni rozwazalem ten patent. nosilem duzo welny lub polaru i przy wysiadaniu z auta potrafilo kopnac. lans na wiejskiej dyskotece mnie nie interesuje :)
Mnie też zawsze kopało tak, że później bałem się dotykać metalowych rzeczy, ale na to jest sposób :)
Przy wysiadaniu z samochodu trzymaj ręką jakiś metalowy element (np. drzwi)-nie już będzie kopało :bigok:
Polecam też zmianę płynu do płukania tkanin na jakiś antystatyczny :bigok:

jackuno
22-06-2007, 11:27
a ktore to sa te lepsze? masz na mysli jakis konkret?

Może chodzi o HEKO.
Odnośnie owiewek, to miałem w/w u siebie, ale jakoś mi nie pasowały. Fakt, że szybę można uchylić i woda podczas deszczu się nie leje. Nie chodzi mi jednak o ich jakość, bo była bardzo dobra. Wygląd auta mi nie odpowiadał. Akurat do mondeo nie robią na tył, tylko przód (chyba, że się coś teraz zmieniło). Gdyby był komplet to IMO ładniej by to wyglądało.