PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z LPG masakrycznie duzo pali



Pawi
20-06-2007, 14:11
Witam wszystkich
Ostatnio w moim mondziaku pojawila sie dziwna przypadlosc
A mianowicie moje mondeo potrafi spalic ponad 2o litrow gazu
bylem juz u kilku gazownikow i wszyscy rozkladaja rece:(
nie wiem co sie dzieje
Zauwazylem ze czuc tak dziwnie w aucie po mojemu wyczuwam won acetylenu taki podobny zapach jak dla mnie
Czasem sie zdaza ze na kilak tankowan auto mnie milo zakakuje bo spala mniej ale wiekszosc to spalanie powyzej 20 litrow zreszta benzyny tez duzo raczej pali
Czy ktos ma jakis pomysl ??
aa wlasnie sprawdzali mi nawet cisnienie na cylindrach i mam na kazdym ponad 12 At...
Jesli ktos cos moze podpowiedziec to bede wdzieczny
Pozdrawiam

LaBobas
20-06-2007, 15:52
Zakładamże filtr powietrza masz wymieniony.Lambde sprawdzałeś?Jaka instalacja?II generacja czy sekwencja?Najlepiej byłoby jeszcze podmienić kompa od gazu,może wariuje coś.A jak z oporami toczenia?Hample nie blokuja się czasem?Stawiałbym na lambde :metal

Pawi
20-06-2007, 15:56
instalacja tradycyjna
sonda lambda nie zyje od samego poczatku jak byla insytalacja zalozona i dlatego doplyw gazu do miksera mam ustawiany recznie a nie zapomoca silniaka krokowego
ale przez prawie dwa lata palil malutko gazu a teraz nagle mu cos odbilo
filtr powietrza wymieniony swiece i przewody wporzadku zestaw motoccraft ma 1 rok
ma ktos jeszcze jakis pomysl??
Pozdrawiam

LaBobas
20-06-2007, 16:11
Parownik.A poza tym I generacja do tego silnika to porazka uwazam.Lambda 200 zeta kosztuje,a roznica w kulturze pracy i ogolnie nie do porownania.

Pawi
20-06-2007, 16:24
Parownik byl wymieniany na nowy i efekt byl taki sam wiec nie bardzo widze tu mozliwosc zeby to byla wina parownika
teraz jezdze na starym parowniku bo na nowym bylo to samo
wiec ja juz nie wiem co moze byc nie tak
i dziwie mnie ten zapach acetylenu
Pozdrawiam

RockFord
23-06-2007, 11:27
A ile pali na benzynie?

Pawi
24-06-2007, 00:56
Niestety na benzynie tez pali duzo a co kolego masz jakis pomysl co moeze byc??
Bo ja juz od zmyslow odchodze
ostatnio na 36 litrach gazu zrobilem 176km zalamka
Porosze o pomoc

lyssy
24-06-2007, 09:03
A instalacja szczelna? W szczególności okolice wielozaworu w zbiorniku?
Odpalić wózek na gazie, woda+ludwik i posmarować złączki i patrzeć co się dzieje...

rufus_k
24-06-2007, 09:57
A tłumiki masz szczelne ?

robertoz
24-06-2007, 20:21
Po mojemu to masz nie szczelną instalkę stąd ten zapach, kolega miał tak w corolli, okazało się że jak kiedyś gdzieś zaparkował to delikatnie przetarł przewód gazowy idący na podwoziu,nie mógł tego znaleźć bo jak stał[czytaj:gaz odcięty przez zawór] to nic się nie działo , w końcu po kompleksowym sprawdzeniu szczelnośći okazało się co mu było.....

ArekK1979
24-06-2007, 22:42
Nie wiem jaki masz wielozawór w butli ale jeżeli jest jeszcze starego typu znaczy się nie ma w nim cewki gaz moze Ci równiez uciekać przez zawór tankowania. Sprawdź dokladnie szczelność instalacji jak pisał kolega wyżej może są nieszczelne przewosy miedziane. Sprawdż również szczelność zestawu filtrującego. Membrany w parowniku raczej odpadają jeśli na nowym reduktorze nic się nie zmieniło.

Pawi
09-07-2007, 12:03
Dziekuje koledzy za sugestie
dlugo nie zagladalem bo mnie nie bylo i nie mialem dostepu do netu
popsprawdzam jak mowicie szczelnosc ale to raczej sprawdzali mi juz w gazowni ale wiadomo ze jak sie samemu sprawdzi to zawsze lepiej ale nie wiem czy to kwestia szczelnosci ale nie mam pomyslu co to moze byc
nadmienie ze benzynki pali mi jakie 12,5 litra na 100 km
czy to powinno tak byc
Pozdrawiam
Pawel

RockFord
09-07-2007, 12:49
A ile gazu palił ci przed awarią?

Pawi
10-07-2007, 01:24
hejka przed awaria palil jak dla mnie i na moj styl jazdy calkiem ladnie bo w miescie okolo 12 litrow a na trasie okolpo 10 ale naprawde przy ostrej jezdzie
aha i nadmienie ze teraz czasem sie zdaza ze spali mniej i nie smierdzi acetylenem wiec ja nic nie rozumiem co mu jest:((