PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z Odpalaniem



gienek1
21-06-2007, 00:40
Witam wszystkich
Może ktoś z użytkowników Mondziaków pomoże . Mam MK II 2,0 automat LPG Vialle 97 rok, od miesiąca dzieją się dziwne rzeczy mianowicie jak pojeżdżę na LPG to później gdy jest nagrzany silnik lub gorąco na zewnątrz nie mogę odpalić auta ani na LPG ani na PB, dopiero po dwóch trzech próbach silnik załapuje i odpala.. Co to może być pomóżcie....Pozdrawiam Gienek.

Netoper
21-06-2007, 08:51
Stawiam na świece, do wymiany.
Tak samo w golfie mieliśmy, tylko u nas potrafił jeszcze w czasie jazdy zamilknąć i ani na pb ani na lpg załapać nie chciał. Trzeba było ok 10min czekać na uruchomienie.
U mechaniorów zostawiliśmy 1tyś zł. Nie mogli dojść co leży, komp żadnych błędów nie wyrzucał, zregenerowali przepustnicę, aparat zapłonowy, wymienili cewkę. Już mieliśmy jechać centralkę od gazu wymieniać, ale coś nas tkło, zmieniliśmy świece i problem się skończył.
Te stare świece miały tylko 3 tyś przebiegu.
Netoper

dlugi64
21-06-2007, 09:00
Może to świece ale my mamy podobny problem. Dopiero co odebrany od mechanika a żeby odpalić to trzeba troszke pokręcic (szczególnie jak jest zimny bo jak ciepły to jest OK). Świece i przewody i co tam jeszcze potrzeba wymienione. Być może u nas to sprawa LPG jeszcze nie był po kupnie przeglądany. Na razie mechanik kazał jeździć tylko na paliwku. Ale, ze stacje mi dzisiaj zamknęli pod domkiem a pomarańczoe światełko na desce raziło w oczy to na gazie do pracki przyjechałam. Trzeba sprawdzić i jedno i drugie.

gienek1
21-06-2007, 12:41
dzięki za radę wymienie swiecę ,tylko mnie dziwi fakt że świece i przewody oryginalne Motorcraft mają dopiero przejechane 12 tys kilosów.
pozdro dam znac czy coś się poprawiło....Gienek

Netoper
21-06-2007, 15:11
Przy lpg świece szybciej się kończą, gaz ma wyższą temp. spalania.
Niekoniecznie poleciały Ci świece ale przy takim przebiegu od nich bym zaczął.
Niektórzy gazownicy twierdzą, że przy lpg świeczki powinno wymieniać się co 10 tyś
Netoper

Paolo
21-06-2007, 16:14
A ja bym się pokusił o sprawdzenie czujnika temperatury tego co podaje info do kompa . Mój własnie pada i dziwne rzeczy się dzieją 8O np. załacza sie wentylator zaraz po uruchomieniu silnika (oczywiście silnik zimny) i spadają gwałtownie obroty .