PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce do ST 220



Jurek999
30-06-2005, 00:05
Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam pytanie dotyczące Waszych doświadczeń z hamulcami w ST 220. Jakie tarcze i jakie klocki najlepiej sprawują się w tym autku. Nie chodzi mi o wyczynowe hamulce, które trzeba wymieniać co drugi dzień, lecz o dobre "cywilne" rozwiązanie sprawdzające się przy bardzo dynamicznej jezdzie z prędkościami bliskimi max.

Byłbym również wdzięczny za link do sklepu.

Pozdrawiam, Nowy Klubowicz, Jurek :pc:

fuel111
30-06-2005, 00:27
Witaj :bigok: wszyscy ostatnio polecali klocki FERODO :metal klocki (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55573864)

Graluu
30-06-2005, 00:37
Witaj :bigok:

ja u siebie mam akurat Motorcrafty, ale przy kolejnej wymianie zmienię właśnie na Ferodo, dużo dobrego o nich słyszałem

ugni
30-06-2005, 01:07
Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam pytanie dotyczące Waszych doświadczeń z hamulcami w ST 220. Jakie tarcze i jakie klocki najlepiej sprawują się w tym autku. Nie chodzi mi o wyczynowe hamulce, które trzeba wymieniać co drugi dzień, lecz o dobre "cywilne" rozwiązanie sprawdzające się przy bardzo dynamicznej jezdzie z prędkościami bliskimi max.

Byłbym również wdzięczny za link do sklepu.

Pozdrawiam, Nowy Klubowicz, Jurek :pc:
Nie kupuj tylko fordowskich bo to .Sam stoje przed wymianą tarcz i klocków z tyłu bo sie skonczyły a tarcze sie pokrzywiły!Tarcze kupie firmy chyba ATE a klocki nie wiem pewnie ferrodo.
I napisz co masz za muńka bo tak anonimowo troche

aldek
30-06-2005, 08:54
Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam pytanie dotyczące Waszych doświadczeń z hamulcami w ST 220. Jakie tarcze i jakie klocki najlepiej sprawują się w tym autku. Nie chodzi mi o wyczynowe hamulce, które trzeba wymieniać co drugi dzień, lecz o dobre "cywilne" rozwiązanie sprawdzające się przy bardzo dynamicznej jezdzie z prędkościami bliskimi max.

Byłbym również wdzięczny za link do sklepu.

Pozdrawiam, Nowy Klubowicz, Jurek :pc:
:bigok: Witaj ,

RWalentynowicz
30-06-2005, 09:05
Stanowczo odradzam Ferodo

v1tek77
30-06-2005, 09:10
I juz sie zaczyna :satan:
Jedni polecaja Ferodo, a odradzaja Motorcraft, a drudzy odwrotnie :jezyk1:

fuel111
30-06-2005, 10:13
Rafał dlaczego odradzasz Ferodo? I w takim razie co ty polecasz :satan:

Graluu
30-06-2005, 10:18
właśnie też jestem ciekaw ?

ja mam w służbowym lanosie i się dobrze sprawują :)

STraits
30-06-2005, 11:01
ugni : Kup sobie tarcze Brembo. Na prawde są OK, i nie są drogie Co do klocków to Ferrodo, ale nie zwykłe, tylko FERRODO PREMIUM.

ugni
30-06-2005, 11:05
ugni : Kup sobie tarcze Brembo. Na prawde są OK, i nie są drogie Co do klocków to Ferrodo, ale nie zwykłe, tylko FERRODO PREMIUM.
Nie wiem czy brembo robi tarcze do mondasa.A co mają takiego te PREMIUM klocki?

v1tek77
30-06-2005, 11:08
.A co mają takiego te PREMIUM klocki?
Zapewne wyzsza cene :satan:

STraits
30-06-2005, 11:26
Brembo musi robić, bo sam na takich jeżdże ;) nie wiem tylko czy do nowych TDCi, ale to można zawsze sprawdzić... Ja już jeżdże rok, i to lubie sobie nacisnąć czasem - nie udało mi się jak narazie ich pokrzywić :)

mikidr
30-06-2005, 11:45
Brembo musi robić, bo sam na takich jeżdże ;) nie wiem tylko czy do nowych TDCi, ale to można zawsze sprawdzić... Ja już jeżdże rok, i to lubie sobie nacisnąć czasem - nie udało mi się jak narazie ich pokrzywić :)

Fakt brembo pokrzywic jest ciezko i ogolnie dobrze sie spisuja ale strasznie mocno koroduja ostatnio jak zdjalem tarcze to sie letko przerazilem 8O a jezdze na nich 2 lata a wygladaja znacznie gorzej niz poprzednie po 4 latach. Nie polecaj jurida bardzo latwo je pokrzywic ledwo 10 tkm przjechalem i do wymiany.

RWalentynowicz
30-06-2005, 11:51
Rafał dlaczego odradzasz Ferodo? I w takim razie co ty polecasz :satan:

Nie jestem w stanie nic polecić do muńka. Bo mój bolid jeździ wciąż na zestawie, który miał w dniu gdy go kupiłem: Brembo + Ferodo, a na nim MDO hamuje dość niemrawo. W związku z tym mogę tylko zastosować selekcję negatywną. Ot co... A jak już klocki zejdą to zainwestuję w Green Stuffy i tyle :metal

ugni
30-06-2005, 12:16
Brembo musi robić, bo sam na takich jeżdże ;) nie wiem tylko czy do nowych TDCi, ale to można zawsze sprawdzić... Ja już jeżdże rok, i to lubie sobie nacisnąć czasem - nie udało mi się jak narazie ich pokrzywić :)

Fakt brembo pokrzywic jest ciezko i ogolnie dobrze sie spisuja ale strasznie mocno koroduja ostatnio jak zdjalem tarcze to sie letko przerazilem 8O a jezdze na nich 2 lata a wygladaja znacznie gorzej niz poprzednie po 4 latach. Nie polecaj jurida bardzo latwo je pokrzywic ledwo 10 tkm przjechalem i do wymiany.
Pokrzywić mozna kazda tarcze jak jest rozgrzana i sie wpadnie w kałuze.Tak słyszałem i tak mnie osądzili

vMZe
30-06-2005, 14:43
Co do klocków Ferrodo - Premium to klasa niższa (jak dla nas w sam raz). Są jescze klocki wyczynowe ich produkcji, które jak założysz do zwykłego auta (bez specjalnych zacisków, tarcz, płynu itp) w zasadzie nie hamują. Może kolega RWalentynowicz ma właśnie takie i to jest przyczyną niehamowania.
Pozdro
vMZe

RWalentynowicz
30-06-2005, 15:25
Co do klocków Ferrodo - Premium to klasa niższa (jak dla nas w sam raz). Są jescze klocki wyczynowe ich produkcji, które jak założysz do zwykłego auta (bez specjalnych zacisków, tarcz, płynu itp) w zasadzie nie hamują. Może kolega RWalentynowicz ma właśnie takie i to jest przyczyną niehamowania.
Pozdro
vMZe

Być może masz racje. :satan:

Oktan
30-06-2005, 15:35
w poprzednim MOndeo miałem zestaw Brembo + Ferodo, moja opinia:

SZAJS !!!!!

tarcze padły po 20 tys. km a klocki wytrzymały tylko 15 tys. km.
natomiast nie odczułem jakiejś wyraźnej poprawy hamowania - w sumie sprzęt jest potzrebny do tego (tzw. piąte koło)

Truszek
30-06-2005, 17:11
w poprzednim MOndeo miałem zestaw Brembo + Ferodo, moja opinia:

SZAJS !!!!!

tarcze padły po 20 tys. km a klocki wytrzymały tylko 15 tys. km.
natomiast nie odczułem jakiejś wyraźnej poprawy hamowania - w sumie sprzęt jest potzrebny do tego (tzw. piąte koło)

W dodatku te gówniane podruby nie mają blaszek trzymających klocki stabilniew zacisku i klocki telepią się w zaciskach rozszarpując tarcze. W ten sposób załatwiłem cały tył i przód :wall: .

Jurek999
07-07-2005, 23:54
Witam wyznawców Mondi.

Teraz mam dylemat, bo wyglada, ze BREMBO+FERODO są OKi :) , ale jednocześnie są do bani :ass: . Tak sobie myślę, że może nie wszystkie BREMBO i FERODO są z prawego łoża. Teraz podrabia się wszystko, za wyjątkiem chińskich skarpetek :getsome: .

Może więc ktoś zna sprawdzone źródło oryginałów do ST220?

Czekam z niecierpliwością,

Jurek

robocord
08-07-2005, 09:41
Witam wyznawców Mondi.

Teraz mam dylemat, bo wyglada, ze BREMBO+FERODO są OKi :) , ale jednocześnie są do bani :ass: . Tak sobie myślę, że może nie wszystkie BREMBO i FERODO są z prawego łoża. Teraz podrabia się wszystko, za wyjątkiem chińskich skarpetek :getsome: .

Może więc ktoś zna sprawdzone źródło oryginałów do ST220?

Czekam z niecierpliwością,

Jurek

Posłuchaj,

Ja ostatnio kupywałem w: www.e-parts.pl
ale to sklep w Warszawie (tarcze Brembo).

Truszek
08-07-2005, 10:18
Witam wyznawców Mondi.

Teraz mam dylemat, bo wyglada, ze BREMBO+FERODO są OKi :) , ale jednocześnie są do bani :ass: . Tak sobie myślę, że może nie wszystkie BREMBO i FERODO są z prawego łoża. Teraz podrabia się wszystko, za wyjątkiem chińskich skarpetek :getsome: .

Może więc ktoś zna sprawdzone źródło oryginałów do ST220?

Czekam z niecierpliwością,

Jurek

Jak by nie byłe decyzja należy do ciebie, a opinii usłyszysz tyle samo ilu jest właścicieli samochodów :satan: .
Ja miałem u siebie klops z nieoryginalnymi klockami (Tarcze BREMBO mogę polecić) natomiast co do klocków - tylko oryginalne klocki mają zestw sprężynek, które gwarantują właściwe ułożenie i trzymanie klocka w jażmie zacisku hamulcowego.
Bez tych sprężynek - akurat w moim przypadku - tylne klocki telepały się w zacikach, skutkiem tego cały samochód w czasie jazdy trząsł się jak w febrze, a dodatkowo sam hamował ... kolejnym efektem ubocznym tego zjawiska było przypalenie i zniekształcenie termiczne tarcz z tyłu, nowe tarcze nie wytrzymały jednego kompletu klocków !!! Jak mnie trafił szlag jednego dnia (miałem już tego dość) pojechałem do mechanika i wymieniłem klocki na oryginalne, a tarcze poszy do przetoczenia (jeszcze dało się je uratować) i od tamtej pory jak ręką odjął.
Podobne atrakcje mogą cię czekać z przodu, ale tutaj, jak dobrze pamiętam to Ferodo zakłada do klocków sprężynki wchodzce w tłoczek (tak samo jak w orginale) i zjawisko "telepania" może nie występować.
Więc co doradzić?
Może zrobił bym tak, by wilk był syty i owca cała:
- tarcze BREMBO na przód i tył (podobno MIKODA też jest niezła),
- klocki hamulcowe - na przód nieśmiertelne FERODO PREMIUM, na tył oryginalne MOTORCRAFT ze speżynkami
- uwaga na ostre hamowanie i kałuże :satan:

Pozdrawiam

Jurek999
11-07-2005, 21:55
Trudno w to uwierzyc, ale wyglada, że nikt nie robi (lub przynajmniej nie sprowadza) tarcz do Mondeo III. Nigdzie nie ma ani BREMBO ani ZIMMERMANN'a. Po 5ciu latch produkcji samochodu to raczej dziwne.

Wracam do poszukiwań,

Jurek :pc:

Jurek999
13-07-2005, 22:04
Witam Mondich

Nabyłem tarcze Zimmermanna i klocki Ferodo (niestety wersja Premier). Zobaczymy co z tego będzie. Napiszę jak już będę miał kilka poważnych odhamowań. :))

Pozdrawiam

Jurek

Jurek999
21-08-2005, 01:01
:)
Jak narazie zestaw Zimmermann i Ferodo sprawują się dobrze. Kilka hamowań z 230 - 240 już zaliczyły i to bardzo dobrze. Teraz trzeba pomysleć o lepszym płynie hamulcowym. Pewnie 5.1.

Pozdrawiam,

Jurek

galant79
21-01-2014, 22:34
witam, słyszał ktoś o tej firmie lub zakładał taki zestaw http://allegro.pl/tarcze-sport-gt-klocki-ford-mondeo-mk3-2000-przod-i3865539310.html

Jakub
21-01-2014, 22:59
witam, słyszał ktoś o tej firmie lub zakładał taki zestaw http://allegro.pl/tarcze-sport-gt-kl...865539310.html
Daruj sobie ten zestaw. Masz ST, a chcesz kupić hamulce od trabanta.
To jest zestaw LOW BUDGET, czyli generalnie szajs.

caqerr
21-01-2014, 23:00
Dokładnie.
Kup zaciski z foczki(400-500zł) + gładkie tarcze ATE/ZImmerman(ok 300-400zł) + klocki.
I masz zestaw który będzie naprawde fajnie hamował.

brave2010
30-01-2014, 19:19
A ja mam zalozone normalne Bosch i nie narzekam i nigdy nie narzekalem.Ani w tym ani w poprzednim Mondku dieslu nie narzekalem.

Kri6
24-02-2014, 23:56
Witam.
Ford w "oryginale" prawdopodobnie montował systemy ATE bądź BOSCH, zamiennie.

W moim Mondeo był założony zestaw tarcze ATE disc+ klocki ATE, w efekcie dość dobry zestaw, nie najtańszy ale dobry.
Osobiście polecałbym marki które zajmują się produkcją całych systemów(pompy,tarcze,klocki,zaciski)ATE;BOSCH (Wybór nie tani, ale sprawnie działa), a nie tylko elementów do zamiany.

Obecnie u mnie z przodu "pracuje" również zestaw ATE(tarcze+klocki) tylko od Focusa ST225. Efekt odczuwalny, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Pozdrawiam

Pacoo
25-02-2014, 01:01
Kiedyś miałem klocki Ferrodo. Strasznie brudzą felge na czarno. Nie byłem z nich raczej zadowolony. Za to mogę polecić Klocki Hamulcowe EBC Green Stuff http://www.brakes.pl/advanced_search_result.php?keywords=klocki+hamulco we+EBC+Green+Stuff