PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Luz na przednich kołach



bolo1719
22-06-2007, 23:18
Witam, mam pytanie: czy ktoś z kolegów wie jaki luz( jeśli ma być ) powinien być na przednich kołach. Zmieniałem buty w moim autku i koła mają jakieś 10 cm luzu i nie jestem pewien czy to jest ok. Aha i jeszcze jedno: czy tarcze dociskane sa felgą czy też dokręcane od wewnętrznej strony, pytam bo tez mają luzik. Pozdrawiam!!

balcer
23-06-2007, 14:55
uważaj na siebie.....

podbiję Ci temat bo możesz zginąć z tymi luzami...trzymaj się :metal

Mamut
23-06-2007, 14:59
jak jeździsz na kołach 14' to wcale się nie dziwę :satan:

krzychot
23-06-2007, 16:45
Tarcze są dociskane felgą.

bolo1719
23-06-2007, 22:07
dzieki za odpowiedzi, jezdzę na kołach 15', a co do tego luzu to ma być czy nie? podczas ruszania czy jazdy nie ma zadnych dziwnych reakcji, auto rusza płynnie, nie stuka, nie szarpie- dlatego pytam :niewiem:

STraits
23-06-2007, 22:09
Pojęcie "luz" jest względne. Napisz co konkretnie rozumiesz przez pojęcie luz ? 10 cm jest nie mozliwe nawet na wywalonym sworzniu. Chodzi Ci o luz pomiędzy błotnikiem i kołem ?

gilotyna
23-06-2007, 22:13
Chodzi Ci o luz pomiędzy błotnikiem i kołem ?

Jak tak to pojąłem :zaklopotanie:

bolo1719
23-06-2007, 22:30
ok moja wina :glupi: luz: krece kolem w przód i w tył i od oporu do oporu/przy włączonym biegu/ jest jakies 10 cm tak ma byc czy nie?

Henryk
24-06-2007, 00:07
ok moja wina :glupi: luz: krece kolem w przód i w tył i od oporu do oporu/przy włączonym biegu/ jest jakies 10 cm tak ma byc czy nie?

Czyli masz luz na przegubach lub na mechaniźmie róznicowym.Na mechaniźmie różnicowym zawsze jest lekki luz nawet w nowym aucie.Myślę że nie ma powodu do niepokoju.
Jeżeli nie masz żadnych podejrzanych dźwięków podczas jazdy ( terkotania przegubów podczas jazdy na skręconych kołach) oraz podejrzanych bić bocznych podczas rozpędzania to myślę ze wszystko jest w normie.

krzychot
24-06-2007, 10:59
Jeśli przy ruszaniu nie czujesz wyraźnego szarpnięcia, momentu aż przegub "złapie" to ok. Niewielki luz być musi :helm:

STraits
24-06-2007, 11:27
To jest luz na mechaniźmie. W zasadzie nie można tego nazwać "luz".

bolo1719
24-06-2007, 13:42
Panowie, wielkie dzieki za informacje :beer: :beer: . Jest to moje pierwsze auto z napędem na przód i wole zapytać, choćby to zabrzmiało głupio, niż sie martwic że cos jest nie tak jak powinno. Pozdrawiam!!

Henryk
24-06-2007, 14:04
Panowie, wielkie dzieki za informacje :beer: :beer: . Jest to moje pierwsze auto z napędem na przód i wole zapytać, choćby to zabrzmiało głupio, niż sie martwic że cos jest nie tak jak powinno. Pozdrawiam!!

Skoro wcześniej miałeś auta z napędem na tył to tam sytuacja jest identyczna( tyle ze "luz" oczywiście dotyczy kół tylnych).
Machanizm różnicowy ( satelity ,sworznie satelit i koronki ) oraz zazębienie przełożenia napędu ( koło talerzowe i wałek atakujący) pasowane są zawsze z odpowiednim luzem.Nie mogą być pasowane zbyt ciasno.Wszystkie te luzy sumując się dają właśnie na kołach taki efekt.

Nadmierny luz oczywiście może być efektem zużycia ( wypracowania się) poszczególnych części i najczęściej w miarę przybywania kilometrów na liczniku się powiększa.