PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] DZiwne zachowanie alarmu a raczej drzwi ?!



incognitto
23-06-2007, 10:22
Otoz nabylem dzisiaj uzywany kluczyk od forda mondeo. Zamienilem alaram i wlozylem go do swojego. Z podekscytowaniem poszedlem zaprogramowac kluczyk. Probuje raz nic, probuje drugi raz i DZIALA :metal . Az sie zdziwilem ze tak szybko :) . No to wysiadam z auta i patrze jak to wszystko dziala i z czym to sie je. NO ale moja radosc szybko prysnela :zly: . Gdy chce zamknac auto pilotem to nie moge. Naciskam przycisk zamykania i klamki jakby sie zamykaly i po 1sekundzie od razu odskakiwaly na swoje miejsce :wall: . Nie wiem co jest. Natomiast jak zamkne auto od strony pasazera kluczykiem to wszystkie drzwi sie zamykaja. Pozniej wystarczy juz tylko nacisnac przycisk otwierania i wszyskie drzwi ( oprocz drzwi pasazera) sie otwieraja. Nastepnie zamykam je alarmem jak gdyby nic. Nie mam pojecia co sie dzieje z tym alarmem. Dodam, ze jak nie mialem pilota to otwieralem i zamykalem auto tylko od strony pasazera bo po wlozeniu kluczyka do drzwi kierowcy drzwi sie zamykaly i otwieraly natychmiast :glupi: . Otwarcie pozniej bylo mozliwe takze tyklo od strony pasazera. Moze macie jakas rade dla mnie ?? :getsome: :pad:

Sławomir
23-06-2007, 11:20
Któryś z czujników w drzwiach kierowcy padł(nie pamiętam który za to odpowiada) lub zabrudzona wtyczka i podczas zamykania centralny uważa drzwi za otwarte, dlatego odbija.

incognitto
23-06-2007, 11:22
Hmmm Moze warto to sprawdzic. Dodam, ze jak zamkne drzwi od strony pasazera to nie moge ich otworzyc od strony kierowcy gdyz kluczyk nie chce sie przekrecic ;/

Sławomir
23-06-2007, 11:30
Może bębenek zabrudzony.Przy bębenku(1) znajduje się czujnik położenia(2).http://img407.imageshack.us/my.php?image=obrazzdiecia006hh0.jpg
Na drugim zdjęcu za osłoną.
http://img150.imageshack.us/my.php?image=obrazzdiecia038po5.jpg

incognitto
23-06-2007, 12:56
8O troche kabli tam jest 8O . Sam juz nie wiem. Teraz bylem jeszcze raz wszystko przetestowac i swierdzilem ,ze :

Gdy od zamkne auto od strony pasazera kluczykiem to wszystkie drzwi sie zamykaja. Nastepnie otwieram drzwi alarmem to wszystkie sie otwieraja procz drzwi pasazera:/.

Jak klamka w drzwiach pasazera jest wcisnieta-zablokowana to alarm dziala tak jak powinien. Wszystkie drzwi sie zamykaja i otwieraja bez problemu

Jak siedze w aucie i chce wcisnac-zablokowac raczke w drzwiach kierowcy to nie idzie, gdyz odskakuje po chwili i nie ma takiej opcji by zamknac :wall:

Co to moze byc? :wall: :getsome: Czy moze zamienienie czujnikow drzwi cos pomoze ? :jezyk1:

Sam juz nie wiem :wall: :ass:

Sławomir
23-06-2007, 13:04
Zaraz wybywam do Strzelina i :niewiem: kiedy wrócę,ale pomyślę i w niedzielę lub poniedziałek dam znać.Ok.Zrób jeszcze test drzwiowy.Kluczyk w stacyjkę i pięć razy szybko ręką bez kluczyka zamknij i otwórz drzwi na zewnątrz.Powinien się załączyć test.Następnie otwieraj i zamykaj drzwi,jeśli migną kierunki i będzie sygnał drzwi sprawne,jeśli nic to wiadomo ,coś rypło.Tryb sam się wyłączy po jakimś czasie.

incognitto
23-06-2007, 13:26
Ok Slawciu zaraz sprawdze twoj patent :)

Sławomir
23-06-2007, 13:34
Jeśli brak jest testu ,a masz alarm to spróbuj to zrobić za pomocą czujnika przedniej klapy,poprostu naciskaj go bardzo szybko.

incognitto
23-06-2007, 14:01
Jeszcze nie robilem tego testu ale dzieki za dodatkowa informacje. Naprawde nie wiem co moze byc z tym alarmem. Aha... jak kupowalem auto to Facet nadmienil, zeby drzwi otwierac zawsze od strony pasazera bo wtedy imobilajzer siie deaktywuje :bigok: . Takie zabezpieczenie przed zlodziejem podobno. No ale chyba jednak kit wciskal. Dodam ,ze mam auto w UK

pleban
24-06-2007, 11:32
Zaraz wybywam do Strzelina i Nie wiem kiedy wrócę
Szkoda że nie wiedziałem.Byłem wczoraj na weselichu w PEDEKU to byśmy się ustawili na chwile bajery :pub:

Sławomir
24-06-2007, 12:54
Kurcze mijałem jakieś wesele 8O

incognitto
24-06-2007, 16:19
Moze mi ktos wytlumaczyc jak ustawic zamek drzwi, a moze bebenek- sam nie wiem co - zebyalarm nie widzialem drzwi jako otwartych. Dzis zauwazylem ze fgdy probuje zamknac drwi to nie moge bo alarm mysli, ze drzwi od strony pasazera sa otwarte. Dodam, ze czujka krancowa w ryglu drzwi dziala. Nacisniecie kilka razy powoduje zapalenie sie migaczy