PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Immo Bosh VIM125



luki_b
23-06-2007, 14:43
Witam!

Koledzy ponieważ dzisiaj odpinałem sławetne immo Bosha u kolegi @Aardvark-a -zauważyłem jeszcze jedną rzecz, otóż immobilaizery pomimego tego samego oznaczenia różnią się!!!.
Moja wersja to tzw. full wypas ponieważ posiada 3 gniazda w pełni obsadzone pinami, u Aardvark-a jedno wyście odpowiedzialne za sterowanie immo było pełne, natomiast gniazdo środkowe puste a trzecie gniazdo tylko w połowie obsadzone pinami.

Potwierdzam to co pisali do mnie niektórzy na PW.
W okrojonej wersji imma brak 4 pinu , a co za tym idzie nie ma potrzeby robienia mostka z 2 pinem. Istotne jest aby połączyć ze sobą 2 wtyczki przy wyłączniku bezpieczeństa(na słupku) oraz podmiana wtyczek na puszce bezpieczników. Reszta mostków jak w artykule

Wiem że centralka z imma potrafi obsługiwać jeszcze centralny i alarm, u mnie brak orginalnej fordowskiej centralki do zamka centralnego i w zegarku diody. Tak więc domyślam się ,że wersja immo zależna jest od tego czy samochód posiada fordowską centralke do centralnego- ale tego nie jestem pewien.

Pozdro4all

mjedlinski
23-06-2007, 21:59
No tak niekoniecznie "reszta mostków jak w artykule".

Ja dzis z koniecznosci wywalilem cale immo. Dziad odciol mi pompe paliwa na jednej z najbardziej zatloczonych ulic w Bielsku. Jak autko mialem juz pod domem to zabralem sie za robote.

No i tak:
1. Pompa paliwa bez przeszkód - zgodnie z artykułem (dzieki luki_b).
2. Wyciagnolem immo i tam niespodzianka - brak pinu 3.
No to wziolem miernik w dłoń i sprawdzilem do których pinów podpięte są wyjścia przekaźnikowe immo, mostki zrobilem tak: 1-2, 6-7,8-12. No i wszytko działa jak należy pomimo braku immo.

Tak wiec rada na przyszłość dla potomnych. Jakby brakowalo któregoś kabla we wtyczce w którym powinien on być to nic innego nie zostaje, jak rozebrać immo i sprawdzić wyjścia przekaźnikowe.

Pozdrawiam i w razie potrzeby służę pomocą.

luki_b
23-06-2007, 22:51
Witam

@mjedliński -twój przypadek jest "pierwszy" :jezyk1:
Powiem tak -jak narazie to zgodnie z arytkułem piny były tylko u mnie
Trzy osoby pisały o braku pinu 4
Jedna osoba o braku pinu 2
o a póki co Ty jedyny meldujesz brak pina 3

Mam jeszcze pytanko - jak u ciebie z wyjściami z puchy imma??
Wszystkie trzy obsadzone?? tzn. wyprowadzone??

Ale ciesze się że chociaż po części mój opis ci pomógł.

P.S. Zarówno u mnie jak i u Aardvark-a płytka układ miał multum zimnych lutów i jedno miejsce wypalone(co prawda tu akurat w innych miejscach u nas). A jak u ciebie ze stanem płytki

Pozdro.

mjedlinski
24-06-2007, 02:42
Płytka podobna do Twojej. Wypalone jedno miejsce, zimnych nie sprawdzałem bo nie chce tego naprawiać, a dziś nie miałem czasu na szczegółowe oględziny. Tak jak pisałem post powyżej, trzeba sprawdzic na które piny podawany jest sygnał z wyjść przekaźnikowych i te mostkować.
Mój immo: VIM125, typ KBA9522, rev.2A (może się przyda)

Aardvark
25-06-2007, 16:54
Jest dokładnie tak jak luki_b pisze. Odpiął mi immo w sobote i auto odpala bez problemu. Dzięki Łukasz! A mój immo faktycznie nie miał jednego pinu (chyba 4, luki_b wie lepiej :jezor: ), ale auto jeżdzi...