PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Dziwne objawy przy chodzącym wentylatorze



los_lobos
24-06-2007, 01:49
Mam tester, którym sprawdzam działanie instalacji gazowej. Normalnie attuator chodzi w zakresie ok. 80-100, sonda ładnie oscyluje 0.2-0.9V. Jednak gdy włączy się wentylator sonda od razu zaczyna wskazywać ubogą mieszankę, zaś attuator maksymalnie się otwiera, do 240 kroków, ale i to nic nie daje, bo mieszanka według sondy dalej pozostaje uboga. Sonda jest nowa, na starej było to samo. Czy to normalne ?

Netoper
24-06-2007, 01:52
Może filterek zapchany.
Netoper

los_lobos
24-06-2007, 01:54
Precyzując, chodzi o wentylator chłodnicy. Jaki filtr masz na myśli?

Netoper
24-06-2007, 02:37
Filtr od gazu
Po włączeniu wentyli alternator daje większe obciążenie silnika i stąd ten spadek na ubogo.
Może jak filtr zapchany to do parownika idzie mniej gazu.
A na wyższych obrotach tester pokazuje OK? bo jak tak to może wystarczy ruszyć śrubką na parowniku.
Netoper

lyssy
24-06-2007, 09:07
Obciążenie to raz - faktycznie, komp silnika może podbijać obroty poprzez otwarcie zaworu bocznikowego, ale przecież komp gazowy powinien dać sobie radę.
A druga sprawa: czy powietrze z włączonego wentylatora nie dmucha na parownik? Bo w końcu ilość gazu z parownika zależy od różnicy ciśnień atmosfera-kolektor, a jak atmosfera się "zagęści" (nadmuch z wentyla), to gazu będzie mniej leciało do silnika...

los_lobos
24-06-2007, 12:57
Filtru od gazu nigdy nie wymieniałem :) A wentylator na pewno cośtam dmucha na parownik. Jeśli chodzi o śrubkę to mam jedną od czułości. Mogę spróbować pokręcić, rozumiem, że chodzi o zwiększenie dawki. Chociaż muszę przyznać że spalanie i tak już mam wysokie, jakby nie jeździć ciągnie 14 L, być może właśnie z powodu tej anomalii. W każdym razie dzięki za rady, wypróbuję.