PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z alarmem



jacek32w
26-06-2007, 09:54
Kupiłem niedawno Forda Mondeo MkII 2.0 Kombi. Auto zostało sprowadzone z Włoch. Posiada on autoalarm, lecz nie działa on do końca poprawnie... Mianowicie migają tylko kienrunkowskazy i nie jakiegokolwiek sygnału dźwiękowego.

Co należy zrobić, aby przywrócić go do pełnej funkcjonalności??

BS
26-06-2007, 09:56
nie musi być sygnału dźwiękowego potwierdzającego otwieranie/zamykanie ... wg prawa unijnego nie może być ... nie wiemy czy masz alarm fabryczny (w kluczyku) czy dodatkowy... jeżeli dodatkowy to szukaj centralki, sczytaj z niej model i numery i szukaj instrukcji programowania w necie...

-jeżeli syrena WOGÓLE nie wyje to szukaj gdzie ona jest bo może zwyczajnie się zepsuła sama syrena ...

jacek32w
26-06-2007, 11:25
alarm jest z kluczyka... a syrena w ogóle nie wyje...
Ktoś wie, gdzie w mondeo mkII kombi znaleźć tę syrenę??
W książce "Sam naprawian swój samochód" napisane jest, że niby gdzieś z tyłu po lewej stronie... ale ja tam nie mogę nic znaleźć ...

lyssy
26-06-2007, 11:28
Syrena... :hehe:
Klakson zwykły. W bagażniku, z prawej strony, za ścianką boczną, w okolicach klapki wlewu wachy.

BS
26-06-2007, 11:30
a jesteś pewien że to jest alarm a nie double lock?

jacek32w
26-06-2007, 11:38
Na bank alarm. Mam nawet w środku pojazdu czujki ultradźwiękowe...


Syrena...
Klakson zwykły. W bagażniku, z prawej strony, za ścianką boczną, w okolicach klapki wlewu wachy.

Jak zdemontuje w bagażniku prawą ściankę boczną to mam tam tylko mechanizm (linke) do otwieraia wlewu baku.

Zakładam, że ten klakson od alarmu jest odłączony.... to gdzie go znaleźć....
a może ktoś poprostu z przewoźników se go porzyczył :niewiem: