PDA

Zobacz pełną wersję : TD - po odpaleniu gaśnie i nie mżna uruchomić. Pomocy



Delfinek81
27-06-2007, 11:11
Witam
Mój problem polega na tym, że po dłuższym postoju min. 6-8h mondeo (MK2 1.8TD 1997) odpala normalnie i po paru sekundach pracy gaśnie, po czym nie daje się uruchomić, kręce i kręce, ale bez skutku, pomaga dopiero dopompowanie paliwa na pompce nad filtrem paliwa. Próbowałem po uruchomieniu, a przed zgasnięciem dodawać gazu, niby pomagał, wówczas udawała mi się go utrzymać na obrotach około 1500 i nie gasł, ale nie zawsze zdąże to zastosować, co to może być? Pompka paliwa? dziękuje z góry za seugestie i podpowiedzi.

BS
27-06-2007, 11:18
mogą to być (a nawet na pewno są) nieszczelne przewody paliwowe albo pompka na filtrze ... wymienić filtr, skręcić przyzwoicie (ale uważaj bo łatwo przeciągnąć a nowa obudowa to 150 zeta najmarniej), oryginalne przewody zamień na zwykłe przewody paliwowe +opaski zaciskowe i będzie banglać ... możesz też zastosować zaworek zwrotny ale o przyzwoity bardzo ciężko... zwyczajnie cofa Ci się paliwo :)

Delfinek81
27-06-2007, 11:48
Dziękuje, zastosuję do Twoich wskazówek, pewnie pomoże.

BS
27-06-2007, 12:24
Dziękuje, zastosuję do Twoich wskazówek, pewnie pomoże.

od razu wymień przewody na przelewach -fi 6

WBmondeo
27-06-2007, 12:28
sprawdz reczna pompke paliwa, u mneio gdy sie memmbrana przetarła tak samo miałem i nawet paliwo sikało przy tym guziku :)

sebcio
28-06-2007, 00:42
U mnie jest to samo , ciężko pali po dłuższym postoju, wymieniłem pompkę
z filtrem na nową , wymieniłem przewody na zwykłe z opaskami nawet odłączyłem podgrzewacz paliwa i ... kicha jak palił tak pali ciężko.:wall:
Jak znajdę trochę wolnego czasu to przepatrzę cały układ aż do zbiornika może się doszukam czegoś .

BS
28-06-2007, 07:02
U mnie jest to samo , ciężko pali po dłuższym postoju, wymieniłem pompkę
z filtrem na nową , wymieniłem przewody na zwykłe z opaskami nawet odłączyłem podgrzewacz paliwa i ... kicha jak palił tak pali ciężko.:wall:
Jak znajdę trochę wolnego czasu to przepatrzę cały układ aż do zbiornika może się doszukam czegoś .

a może kąt wtrysku źle ustawiony??

sebcio
29-06-2007, 09:43
a może kąt wtrysku źle ustawiony??

nie , paliwo cofa do zbiornika , jak pod pompuje to pali po trzech obrotach silnika.