PDA

Zobacz pełną wersję : odgłos pracy silnika



bazabaza
05-03-2005, 11:27
mam mondeo mk1 2.0l '94r jego przebiek to około 200tyś.
ma taki problem silnik na wolnych obrotach pracuje jak diesel czy to jest normalne w tych silnikach czy moze jest tego jakas przyczyna dodam jeszcze ze jestem jego włascicelem dopiero 2 miesiąc

Diabel
05-03-2005, 17:14
To zamiast benzynki tankuj ropkę będzie taniej :)) ...a tak poważnie to chyba słychać hydraulikę jak w większości spotykany problem co do innych przyczym to trzeba byłoby sie przysłuchać

Fredee
05-03-2005, 17:31
Wymiana oleju na porządny syntetyk może pomóc ! Wrto spróbowac zanim się weźmiesz za hydraulikę czy jakieś inne poważniejsze naprawy. No chyba że już robiłeś wymianę, to trzeba szukać gdzie indziej.
Pozdrawiam

bolek
05-03-2005, 17:55
przy takim przebiegu nie syntetyk bo go wyplucze i moze stracic cisnienie oleju i zacznie z niego cieknac,nie wiadomo na czym jezdzil zalecam półsyntetyk a rano moj 1,8 przy przebiegu 130tys.tez chodzi jak diesel slychac takie klekotanie,pokanie ciezko to okreslic sprawdzalem juz wszystko i nic nie wiadomo o co mu chodzi jak sie rozgrzeje to jest ok.

Fredee
05-03-2005, 18:03
To jest właśnie kwestia gęstości oleju - popychacze hydrauliczne tak sie głośniej zachowują przy zimnym silniku bo wtedy olej jest gęstszy. Syntetyk jest ogólnie rzadszy i dlatego auto chodzi ciszej na syntetyku na zimno. Co do przebiegu - nie wiadomo na czym jeździł wcześniej - może cały czas na syntetyku, więc nie było by problemu. Tak czy siak - olej warto wymienić jeśli nie był zmieniany. Mam rację ? :) :banan:

krzys-68
05-03-2005, 20:24
Raczej pewne,że to autko juz na syntetyku nie chodziło,troszkę duży pzebieg ma
:)

Fredee
05-03-2005, 20:31
Hmm przebieg to nie wszystko. Mój brat jeździ MB190 2.3 benz Lpg z 1987 roku, ponad 300 tys przebiegu: Olej Mobil 1 full syntetyk - ubytków i wycieków brak. Przebieg to nie wszystko. Ale nie zmienia to faktu, ze nadal niewiemy na czym jeździł kolega no i nadal nie wiemy czy to wogóle sprawa oleju.... Tak tylko starałem się pomóc... :terefere:

aro_d
06-03-2005, 17:59
zmieniłem popychacze na nowe i nic nie pomogło....przebieg 205000 zalewany olejem Ford 5W30. Ostatnio mechanik robił pomiar ciśnienia w głowicy podejrzewając małą wydajność pompy oleju i w związku z tym niewłaściwe smarowanie popychaczy ale wszystko w normie, w końcu sam rozłożył ręce....

bazabaza
07-03-2005, 11:34
zaraz po zakupie wymieniłem olej półsyntetyk fordowski do tego wszystkie rolki, napinacz, pasek rozrządu

bazabaza
14-03-2005, 13:48
czy ktos poradził sobie z taką pracą silnika czy nieobędzie sie bez wymiany popychaczy

bolek
14-03-2005, 22:23
watpie czy to popychacze,mam pytanko czy jak sie rozgrzeje to cichnie choc troche i jak pozniej zapalasz cieplego czy tez puka?

bazabaza
14-03-2005, 23:56
jak sie nagrzeje to cichnie ale tylko troche cichnie

bolek
15-03-2005, 06:45
w moim 130tys.tez puka i z tym przypadkiem spotkałem się juz na forum kilkakrotnie,jeszcze niech mechanik sprawdzi popychacze jesli beda dobre to nic z tym nie zrobisz to jest prawdopodobnie przegrzanie silnika jezdzij,jesli oliwy nie bierze.Ja juz tak zrobilem kilkanascie tysiecy i narazie to sie nie poglebia dokonca nie wiadomo co to,bylem na hamowni sprawdzac moc i bez zmian,tez rozlozylem rece i dalem spokoj.

v1tek77
15-03-2005, 07:58
i tak najprawdopodobniej tego nie zwalczysz a autko jak jeździ tak będzie jeździło. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz dobrze założoną obudowę rozrządu. U mnie występowały jakieś dziwne stuki i okazało się, że była krzywo założona i koło nawalało o nią. Po prawidłowym założeniu jest zdecydowanie ciszej ;)

15-03-2005, 21:31
Mój ma 22000, pewnie że rano na mrozie się trzaska z lekka ale do DIESLA mu daleko, mam olej pół syntetyk i wszystko jest gitowo. Jak mi jest zimno też szczękam zębami. Mondi też człowiek...