PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana płynu hamulcowego



pieciag
30-06-2005, 17:45
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego według książki, po zapowietrzeniu pompy ABS trzeba w celu jej odpowietrzenie jachać do ASO? Jadę jutro sprawdzić jakość płynu i jeśli się okaże, że jest do :ass: to go wymienię.
Nigdy nie odpowietrzałem układu hamulcowego z ABS-em, dlatego pytam o różnicę.

Graluu
30-06-2005, 17:55
o ile się nie mylę to układ hamulcowy w mondku odpowietrza się samoczynnie po kręceniu kół na max w jedną a potem w drugą, ale mogę się mylić

jak bedziesz wymieniał płyn to pamiętaj o przepłukanie układu ze dwa razy bo inaczej się nowy wymiesza ze starym - na tym lepiej nię oszczedzać

pieciag
30-06-2005, 18:06
To chyba pomyliło się ze wspomaganiem układu kierowniczego?

Henryk
30-06-2005, 18:11
To chyba pomyliło się ze wspomaganiem układu kierowniczego?

Nawet napewno mu się pomyliło i to dokładnie.

Tomex
30-06-2005, 18:20
To chyba pomyliło się ze wspomaganiem układu kierowniczego?

Nawet napewno mu się pomyliło i to dokładnie.



No własnie - ogromnie mu sie pomyliło. :)

Graluu
30-06-2005, 18:41
o w mordę ale rypnąłem :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

to przez te :party:

kolegi imieniny w pracy :)

Graluu
30-06-2005, 18:43
mam nadzieję że wybaczycie :wall: :wall: :)

pieciag
30-06-2005, 18:54
o w mordę ale rypnąłem :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

to przez te :party:

kolegi imieniny w pracy :)

To wszystko tłumaczy :) :beer:

Tomex
30-06-2005, 19:15
o w mordę ale rypnąłem :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

to przez te :party:

kolegi imieniny w pracy :)

To wszystko tłumaczy :) :beer:

No dobra....

KrzysztofStu
30-06-2005, 20:04
A tak wracając do meritum? To co z tą pompą ABS i zapowietrzeniem?

Graluu
01-07-2005, 01:28
o w mordę ale rypnąłem :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

to przez te :party:

kolegi imieniny w pracy :)

To wszystko tłumaczy :) :beer:


ufff :beer: :beer:

dzięki :metal

Stilacz
01-07-2005, 11:37
A tak wracając do meritum? To co z tą pompą ABS i zapowietrzeniem?
Jak niedoprowadzisz do zasania powietrza do pompy to wszystko bedzie ok , wyciąg stary płyn wypłucz dokładnie zbiornik , tylko niebaw sie pedałem hamulca , wlej nowy popuść odpowietrzyniki pojedynczo zacznij od najdalszego koła , i jak zacznie sie swobonie lać to zakręć i przystąp do odpowietrzania. Poproś kumpla niech pompuje , a tylko waż w butelce lub innym pojemniku do jakiego bedziesz spuszczał płyn ,był cały czas zanuzony w płynie , żeby powietrza niepociągło do środka .
Ja tak zrobiłem i gra :)

pieciag
01-07-2005, 12:51
Odpowietrzałem nie jeden układ hamulcowy i nie sprawiało mi to nigdy większego problemu (prucz zardzewiałych odpowietrzników).
Pytam jedynie, czy jest jakaś zasada odpowietrzania pompy ABS w pomencie gdy dostanie się do niej powietrze, a zlewająć cały stary płyn, siłą rzeczy musi to nastąpić.

PPatricko
01-07-2005, 13:15
Odpowietrzałem nie jeden układ hamulcowy i nie sprawiało mi to nigdy większego problemu (prucz zardzewiałych odpowietrzników).
Pytam jedynie, czy jest jakaś zasada odpowietrzania pompy ABS w pomencie gdy dostanie się do niej powietrze, a zlewająć cały stary płyn, siłą rzeczy musi to nastąpić.

Wcale nie musi nastąpić zapowietrzenie bo tak jak było to wcześniej napisane płyn "przepompowujesz". Nie musisz opróżnić układu, a dopiero go napełniać świeżym płynem. Czyli: pompujesz tak długo, aż z odpowietrznika zacznie lecieć świeży, czysty płyn i jest git.

Mnie zastanawia to co napisał gość w książce o ekspl.MDO, że układy hamulcowe z ABSem należy odpowietrzać od koła najbliżej pompy czyli odwrotnie niż w układach bez ABS.

Co do konieczności odwiedzenia serwisu to podejrzewam, iż po zapowietrzeniu modulatora konieczne jest serwisowe otwarcie zaworów pompy celem jej odpowietrzenia.

rydzadam
02-07-2005, 00:14
przyłączam się do pytania, a to dlatego, że partacz mechanik wymieniał mi cały płyn i od tego czasu coś nie gra - są objawy zapowietrzenia hamulców - rosnący pedał, mimo odpowietrzania przeze mnie dwa razy przy kołach i wymiany pocącego się cylinderka. Chyba, że coś nie gra z pompą, bo pedał dociśniety mocno nogą na postoju przy włączonym silniku wchodzi powoli w podłogę - może jakieś wewnętrzne rozszczelnienie w pompie. Na zewnątrz nic nie kapie, płynu nie ubywa.

Stilacz
02-07-2005, 00:49
W serwisie , mowa o ASO do odpowietrzenia mają taką sprytną pompke
która pod ciśnieniem tłoczy płyn hamulcowy , tak przelewają cały układ.
Kolego rydzadam niewiem czy to pomoze ale zapal silnik i tak odpowietrz,
znajomkowi to pomogły , tylko to był opelek.Oczywiście jeżeli masz sprawną pompe hamulcową.

rydzadam
02-07-2005, 10:56
Więc na zapalonym silniku poodpowietrzać przy wszystkich kołach ? Spróbuję. W warsztacie, gdzie zajmują się Fordami ostatnie pompowanie pedału hamulca i puszczanie płynu przez odpowietrznik robią przy przekręconym kluczyku - włączonym zapłonie. Może coś w tym jest. Ale silnika nie włączają.