PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] brak basu



korti
28-06-2007, 08:39
Założyłem z przodu helix blue, z tyłu mc audio 57.2 wszystko podpięte pod radio pioneer deh3600 , drzwi wytłumione dosć dokłądnie - i jaki efekt: praktycznie zero basu i płasko przy niskich pozimach głośconści!!!! , dopiero powyżej 20 coś tam zamruczy,
co robić - wzmacniacz?, licho mnie bierze bo kolega ma w mdo stare pioneery 5x7 z papierową membraną na radiu 6000cd, zadnhycych wygłuszeń - i gra aż miło, basiki praktycznie od 0 głośniości ?
jeżeli wzmacniacz to jaki - cena ma duze znaczenie , moze jakaś markowy stray wzmak do 200 zł - porawi coś,
Chodzi mi o to żeby , żeby był bas przy stosunkowo cichym graniu...
acha biegunowość głośników podpięta prawidłowo...

Exodos
28-06-2007, 10:57
Chcesz bass ? Załóż sobie subwoofer do bagażnika. Nie wymagaj od takich głośników Bóg wie jakiego basu bo go i tak nie uzyskasz.

korti
28-06-2007, 12:20
wiadomo , nie chce dyskoteki, ale żeby chociasz troszku mruczało, a tu nic...

radeq
28-06-2007, 12:46
a dobrze podpiales glosniki?? znaczy w obu tak samo "plus" do "plusa", "minus" do "minusa"??

jackuno
28-06-2007, 12:59
Trochę to dziwne, nawet firmowe pierdziawki troche basują. Tył i przód zachowuje Ci się tak samo? Może coś sprzęt nawalił :(

Exodos
28-06-2007, 13:31
Kolega napisze dokładne modele tych głośników, to się zobaczy od ilu Hz grają, wtedy zobaczymy czy faktycznie coś basiku powinno być. Może kolega ma średnie wsadzone i dlatego niema bassu.

radeq
28-06-2007, 15:02
helixy blue to seria dobrych glosnikow, i powinny basikiem zagrac.... cos nie tak z podlaczeniem albo z radyjkiem, moze graja w przeciwfazie??

Tyberiusz
28-06-2007, 17:18
a dobrze podpiales glosniki?? znaczy w obu tak samo "plus" do "plusa", "minus" do "minusa"??

jak przeczytalem post na samej gorze to od razu tak pomyslem. Odwrotne podlaczenie przewodow rzeczywiscie powoduje zanik basu. Jak testowalem swoje glosniki po podlaczeniu to sie rozczarowalem :( ale podlaczylem porzewody inaczej (czytaj prawidłowo) i było juz dobrze :up:

:metal

Blejdzik
28-06-2007, 17:52
Ale kolega napisał, że podpiął prawidłowo :niewiem:
No chyba, że mu się wydaje że prawidłowo :satan:

Yarecki
28-06-2007, 21:04
A moze wlaczenie funkcji "loud" w radyjku poprawi basiki przy nizszych zakresach glosnosci? U mnie poprawilo.

korti
28-06-2007, 21:13
Witam
Oczywiście w radyjku jest włączone loudness, głośniki na 100% podłączone prawidłowo,
z przodu HElix blu 62
z tyłu mc Audio 52,5
radio pioneer deh3600
No właśnie - firmowe pierdziawki przy niższych głośnościach miały więcej basu.....
bas jest owszem ale pojawia się dopiero powyżej 1/3 głośności i nie jest zbyt ładny
może coż z wygłuszeniem ? - ale zrobiłem podobnie jak wszyscy matami.
moze radyjko nie wydala?
a moze po postu kupie wzmaka np http://www.allegro.pl/item209656085_alpine_mrp_t130_stan_bdb_.html
co o tym sądzicie?

jackuno
28-06-2007, 23:21
No to może faktycznie problem w braku mocy. Firmowe pierdziawki popędzić do działania łatwiej. Helixy, jak czytałem w jednej gazecie CA jednak przy wzmaku grają podobno ładnie.

thor_ct
29-06-2007, 09:11
Ludzie, po co wzmacniacz? Podstawowe pytanie: czy założyłeś zwrotnice? Skoro masz wytłumione wnętrze i prawidłowo podpiąłeś sprzęt, to zwrotnice mogą zdziałać cuda! Później tylko wyregulować różnicę głośności przód - tył i już...

Yarecki
29-06-2007, 12:51
W tym zestawie Helixa sa zwrotnice wiec nie podejrzewam zeby kolega ich nie zalozyl. Mam ten sam zestaw glosnikow i pod podobnym radyjkiem DEH 2850 - o ile dobrze pamietam. Fakt czasami moglo by byc wiecej basow, ale jak dla mnie to w zupelnosci wystarcza.

korti
29-06-2007, 13:00
zwrotnice założyłęm,ale teraz chyba jeszcze raz sprawdze biegunowosć kabelków. Zauważyłem jeszcze jak thoreczek napisał, poregulowałem przód/tył i zawiażyłem ze tył daje nieco wiecej basu i musi być ustawiony głośniej....
ale w stosunku do orginalnych głośnikó efekt mizerny , jedynie sopran jest ok

thor_ct
30-06-2007, 00:05
A te zwrotnice do jakiej częstotliwości filtrują i czy w radyjku też masz filtr ustawiony? A żeby pamiętać, które głośniki, co mają... Za dużo by tego było :niewiem:
osobiście na przodku mam Focale, a z tyłu JBL i jestem zachwycony :metal

Exodos
30-06-2007, 12:06
A kolega co to ma za twora ? 1.8 TcDI ? Na Boga a co to takiego ?

GrzegorzD
30-06-2007, 21:21
A kolega co to ma za twora ? 1.8 TcDI ? Na Boga a co to takiego ?

Może swap z Focusa :hehe:

A na serio popraw sobie profil :pub:

thor_ct
01-07-2007, 02:54
A cóż na to poradzę, że mam tak wklepane w dokumentach? Wiem, że w MK2 były silniki TD, ale trzymajmy się słowa pisanego... 1.8 TcDI Endura DE kombi!

balcer
01-07-2007, 13:42
A cóż na to poradzę, że mam tak wklepane w dokumentach? Wiem, że w MK2 były silniki TD, ale trzymajmy się słowa pisanego... 1.8 TcDI Endura DE kombi!

prosiłem Cię o info w sprawie Zlotu i liczę na szybką odpowiedź...tu udało mi się złapać więc bez urazy za posta nie w temacie :jezor:

korti
02-07-2007, 00:31
thoreczek, ale w radyjku nie ma żadnego filtra do ustawiania.. chyba ze nie wiem .
zwrotnice chyba mają podział 2000 hz

RockFord
02-07-2007, 01:47
Może podłączyłeś w przeciwfazie? A może powinieneś podłączyć w przeciwfazie? Odłącz wysokotonowe i sprawdź jak bedą niskotonowe grały w fazie i przeciwfazie. U siebie musiałem sporo kombinować aby uzyskać dobry efekt. Napisz jeszcze DOKŁADNIE jak wytłumiłes drzwi i jak masz zamocowany głośnik.

korti
03-07-2007, 00:10
no to chyba rozbiorę jeszcze raz i posprawdzam....
głośniki z przodu i z tyłu na podkładkach z MDF , drzwi wytłumione matami bitumicznymi miękkimi - blacha zewnętrzna oraz ta co sie do niej tapicerce mocuje, wszystkie dziury zalepione..

RockFord
03-07-2007, 09:51
Polaryzację możesz sprawdzić bez rozbierania czegokolwiek, przesuń głowę nad tunel środkowy i posłuchaj głosu spikera, powinien dobiegać z miejsca gdzie masz głowę, jeśli dźwięk jest "rozmyty" i dobiega raczej z dwóch stron a dodatkowo odczuwasz efekt "wyrywania ucha" to znaczy że głośniki grają w przeciwfazie. Są specjalne płyty CD z testami m.in. fazy, raz dźwięk jest w fazie a raz jest w przeciwfazie i wtedy wszystko jest jasne. Aha, jeśli głośniki grają w przeciwfazie to m.in. poziom niskich tonów ulega bardzo dużemu zmniejszeniu.

korti
03-07-2007, 13:50
no właśnie może to to, na słuch nic nie słyszę, wole rozbierać...:)

RockFord
03-07-2007, 14:29
He, he, jak się ma drewniane ucho to trzeba rozbierać :)

Mirron
03-07-2007, 23:22
Ja dzisiaj walczyłem u siebie z montazem tylnich głosników.... póki co montaz na szybko bez zabawy w wytłumianie.... ale niestety mam podobne wrażenie jak kolega "Korti" tzn. że fordowskie pierdziawki grały lepiej niz te które teraz założyłem - a założyłem Lanzara Vx572.. Bas jest praktycznie żaden, środkowe pasmo całkiem przyzwoite i wysokie do przyjęcia... Być może za dużo oczekuje od głośników 5x7 wszak nie jest to 6x9 więc albo lepiej nie bedzie, albo głosniki średniej klasy albo coś jest nie tak... (oczywiście w porównaniu do fabryki gdyż zdaję sobie sprawę rewelacji bez wytłumienia nie bedzie)
Ale ale....pisze w tym wątku gdyż tez mam wątpliwości co do polaryzacji... zlącza glosników w żaden sposób nie są oznaczone... Przebadałem je bateria 1,5V na zasadzie obserwacji jak wychyla sie membrana i jesli w odpowiednim układzie +/- membrana wychylała się do przodu to potraktowałem to że tam gdzie jest + baterii podpinam + z radia itd... w instalacji samochodu też nie doczytałem się opisu i mierzyłem napięcie miernikiem na złaczu fabrycznym... W jednych drzwiach pomiar wyraźnie wskazywał odpowiednią polaryzację (biały z fioletowym paskiem to + (nie wiem na ile ta kolorystyka jest standardem fordowskich instalacji a na ile przypadkiem :) ) natomiast w drugich drzwiach tylnich wydawałoby się że bedzie tak samo tymczasem w obu połozeniach zacisków miernika wskazania były raz dodatnie raz ujemne.... 8O i mniej więcej co 2 sekundy się zmieniały.... Oba głośniki podpiałem tak samo wg wskazań z pierwszego pomiaru....
I jak mowicie co kombinowac dalej?

PS.
Jak jest wtyczka fordowska coś w rodzaju [ = || ] to ten poziomy konektorek to plus zaś pionowy to minus - zgadzało by się?

korti
04-07-2007, 14:24
Mirron - maniek napisał:


Szary - tył prawy -
Biały - tył prawy +
Szary z czerwonym paskiem- prawy przód -
Biały z czerwonym paskiem- prawy przód +
Szary z białym paskiem- lewy tył -
Biały z wrzosowym paskiem- lewy tył +
Szary z czarnym paskiem- lewy przód -
Biały z czarnym paskiem- lewy przód +

Mirron
05-07-2007, 09:51
Mirron - maniek napisał:


Szary - tył prawy -
Biały - tył prawy +
Szary z czerwonym paskiem- prawy przód -
Biały z czerwonym paskiem- prawy przód +
Szary z białym paskiem- lewy tył -
Biały z wrzosowym paskiem- lewy tył +
Szary z czarnym paskiem- lewy przód -
Biały z czarnym paskiem- lewy przód +


no spoko tyle że u mnie kolorystyka niezbyt się zgadza z ww. opisem.. :niewiem:

jackuno
05-07-2007, 10:25
O ile się nie mylę, to korti podał kolorystykę przy wtyczce radia. A ona ma się nijak do tej dochodzącej do drzwi. Nie wiem czemu elektrycy z forda tak to zaprojektowali. Ja kładę okablowanie i wtedy będę miał 100% pewności gdzie plus a gdzie minus.

Mirron
05-07-2007, 10:35
O ile się nie mylę, to korti podał kolorystykę przy wtyczce radia. A ona ma się nijak do tej dochodzącej do drzwi. Nie wiem czemu elektrycy z forda tak to zaprojektowali. Ja kładę okablowanie i wtedy będę miał 100% pewności gdzie plus a gdzie minus.

no własnie to pewnie jest przy wtyczce, a tam nie sprawdzałem czy sie zgadza... pewnie we wtyczkach drzwiowych jest zamiana kolorów.....

korti
08-07-2007, 00:22
Macie racje , przy głośnikach są trochę inne kolory, jeżeli brać pod uwagę tylko ciemny/jasny z opisu to jest ok, i gra już mniej więcej jak trzeba czyi jest już bas....
Ten brak basu chyba jednak z winy radyjka... po prostu jest słabe..

RockFord
08-07-2007, 01:59
Dobrego basu z radia nie uzyskasz, tylko wzmacniacz. Podkreślam DOBREGO basu, bo dudnienie przechodzące w pierdzenie to i owszem.