PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nadmuch powietrza(ciepłe-zimne)



bbbb
28-06-2007, 08:39
Denerwuje mnie nadmuch powietrza do kabiny. Nie mogę ustawić aby dmuchało letnie powietrze, bo wieje albo zimne, albo gorące. Gdy powoli zwiększam temperaturę nawiewu to w cały czas dmucha zimne i w pewnym momencie od razu gorące. To samo w drugą stronę. Gdy chcę nieznaczmie obniżyć temperaturę to cały czas wieje gorące i nagle ni z tego ni z owego wieje lodowate. W upalne dni nie przeszkadza bo i tak ustawione wszystko na zimne, ale w pochmurne dni gdy parują szyby chciałbym trochę cieplejszym przedmuchać przednią szybę, a tu kicha. Albo zimne, albo gorące. I tak zamiast skupić się na jeździe bawię się nawiewami, bo albo się pocę, albo marznę.

Pozdro

krzys-68
28-06-2007, 09:14
a klima jaka w aucie? manual?

mondy
29-06-2007, 20:05
jezeli masz "manuala" to najprawdopodobniej uszkodzony bedzie potencjometr obrotowy regulacji temperatury. Dzialaja tylko pozycje skrajne bo sciezka rezystancyjna po prostu sie wytarla. Mialem to samo. do wymiany potencjometr (tansza opcja) lub caly panel. Mozna jeszcze uzyc specjalny spray tzw. kontakt ale nie dziala na dlugo i w 100%

bbbb
01-07-2007, 10:21
Mam Mondka po lifcie. Więc panel jest elektroniczny. Wentylator działa prawidłowo. Mam coś jakby manual klimatronic, bo nie mogę nastawić temperatury. Na wyświetlaczu są kreseczki, a nie temperatura. Klima studzi jak wściekła. Nie mogę jedynie wycelować aby leciało letnie powietrze. Bo leci albo zimne, albo gorące.