PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wymiana membran w parowniku



Pietrow
01-07-2007, 17:37
Witam. Kiedy powinny być wymienione membrany w parowniku? Czy po wymianie spadnie mi spalanie gazu?
Z góry dziękuję

Antek_
01-07-2007, 17:50
U mnie pan gazownik też orzekł wymiane membrany ( po 110 kkm na gazie :wow: ), ale gdy dobrał się do parownika okazało się, że wystarczy wszystko wyczyścić wyregulować i teraz gra. Spalanie było wyższe ostatnio i osiągio marne, w ogóle nie chciał sie wkręcać na obroty pod obciążeniem. Po reanimacji jak rakieta jeździ :) .

Ogólnie membrany mająwytrzymywać 70 - 100 kkm. A koszt ok 150 zł. Przynajmniej tam gdzie ja zakładałem instalację.

Powodzenia!

Netoper
01-07-2007, 19:47
Jak masz wyeksploatowane membrany to zabieg taki zmniejszy spalanie. O tym czy są zużyte możesz jedynie przekonać się podczas sekcji zwłok danego parownika.
Zestawy naprawcze można zakupić już za 50pln-ów. Jak masz dobre dojście do demontażu parownika to taką operację można spoko zrobić samemu.
Po wymianie konieczna wizyta u gazownika żeby wyregulować.
Netoper

harnas1515
02-07-2007, 20:17
Witam. Na pewno zmniejszy spalanie i poprawi dynamikę jazdy. Pamiętaj przy okazji wymienić filterek. Wymiana lub czyszczenie to naprawdę nie jest trudne. Zakręć zawór na butli i rozkręcaj co się da, tam nie ma co zepsuć. Umyj lub wymień membrany i zkładaj w odwrotnej kolejności.
Czeka mnie to samo tylko brak czasu......
Powodzenia.....
:banan: :banan:

rufus_k
02-07-2007, 23:01
Jak czyszczenie membran to tylko wodą i później dobrze wysuszyć ! Resztę można myć benzynką lub innym "środkiem".