PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Pyle vs Lanzar....



Mirron
02-07-2007, 08:15
Witka!

Zdecydowałem się umilić pasażerom jazdę na tylnim pokładzie i zakupic jakieś głośniczki 5x7... waham się między głośnikami firm Pyle i Lanzar... kiedyś kiedyś o Lanzarach sporo dobrego zostało napisane w historii tegoż forum, jednak ostatnio jakoś częściej się pisze o Pyle że to w miarę przyzwoita firma itp itp... chciałbym jednak zaczeprnąć Waszych opinii na temat tych firm...
Wacham się nad takimi przetwornikami:
KLIK1 (http://allegro.pl/item209932443_pyle_pl683bl_3_drozne_6x_8_5x_7_ford .html)
KLIK2 (http://allegro.pl/item208034705_lanzar_vx572_do_forda_najtaniej_gw_f akt_od_skalik.html)

Ktoś może słyszał, uzywa itp takich głosników? Jak sądzicie jak się ma Lanzar do Pyle i odwrotnie?

02-07-2007, 12:53
lanzar na pewno mniej ściemnia w danych technicznych.. ja bym sie w pyle co nie pchał, koleżka ma całe audio pyle wydał 1500 i teraz płacze, i ja z nim razem

Tyberiusz
02-07-2007, 13:35
Niebieskie Pyle to znakomity kompromis pomiedzy jakoscia, graniem i cena, za ta kase nie ma nic lepszego, bierz Pyle :metal

KarolRS
02-07-2007, 20:47
pyle kiedys ok, teraz tajwanska lipa.

Mialem tube pyle nówke 1000w szczytowej chyba z 600 w rms, a grało baaardzo przecietnie.

Mirron
02-07-2007, 23:01
A mam jeszcze jedno pytanko, jak wg Was ma sie produkt blaupunkta niskiej serii np taki: KLIK (http://allegro.pl/item208...sklep_160w.html) do Lanzarów czy głośników Pyle.....? Blaupunkt niby bardziej markowy, albo inaczej bardziej kojażący się z marką produkująca sprzet grający ale czy robią rozsądne głośniki?

WBmondeo
02-07-2007, 23:10
z tego co mi wiadomo to Klubowe obecnie moje mondeo jest w posiadaniu takowych słynnych na MKP Lanzarów (ale na 100% niewiem bo nie zdejmowałem boczka) :)
mozemy sie kiedyś ustawić na spota to posłuchasz jak graja. według mnie OK.

03-07-2007, 00:04
według mnie OK.

Według mnie też :)

Popatrz też na to że masz dobre radyjko a to jest połowa sukcesu w uzyskaniu ładnego brzmienia :)

Pozdrawiam

Tyberiusz
03-07-2007, 00:51
A mam jeszcze jedno pytanko, jak wg Was ma sie produkt blaupunkta niskiej serii np taki: KLIK (http://allegro.pl/item208...sklep_160w.html) do Lanzarów czy głośników Pyle.....? Blaupunkt niby bardziej markowy, albo inaczej bardziej kojażący się z marką produkująca sprzet grający ale czy robią rozsądne głośniki?

SPrzet Blaupunkta jest bardzo dobry. U mnie w Avansie sa glosniki 5x7 cali za 299 zl tylko nie pamietam oznaczenia dokladnie. W kazdym razie graja bardzo oki :metal

Wierzba
03-07-2007, 01:31
ja bym wybrał Lanzar- wg mnie, może nie dużo, lepsza jakość ale zawsze :) wykonanie i dźwięk Lanzar jest bardzo dobry - zresztą to zależy co kto woli- przejdź się na np Media Markt- gdzie będziesz miał ściane głośników- i powłaczaj sobie popatrz(raczej posłuchaj) co ci bardziej pasuje- bo to zależy od tego czego słuchasz- Pyle dla mnie - oczywiście subiektywna opinia- strasznie "pierdzi" i do np rock/metal kiepsko się nadaje ;)
ale tak jak mówie subiektywna opinia- najlepiej sam sobie porównaj w sklepie :bigok:
wogole o ile sie nie mylę to Lanzar i Pyle to ten sam producent ?

no i jaka jest głębokość montażowa dla głośników w mondkach ? 62 mm ?

pAnna
24-08-2007, 13:54
1) brac zielone lanzary czy ktores PYLE?
lanzary chyba najdrozsze ale czy najlepsze?

2) gdzie montuje sie el. zestawu odseparowanego? jakies zdjecia? mozna pod deska rozdzielcza zeby nie bylo widac?

m3hoo
24-08-2007, 14:27
2) gdzie montuje sie el. zestawu odseparowanego? jakies zdjecia? mozna pod deska rozdzielcza zeby nie bylo widac?
Generalnie gdzie chcesz - byle kable dosięgały :)
Ja mam zamontowane między drzwiami a poszyciem drzwi i jakoś się zmieściły (choć zwrotnice mam dosyć duże).

GrekuPL
24-08-2007, 14:38
ja mam blaupunkty 165mm 3-drożne i są świetne...nie dużo dałem i grają nieźle :metal: :metal: :metal:

pAnna
24-08-2007, 14:40
Generalnie gdzie chcesz - byle kable dosięgały :)
Ja mam zamontowane między drzwiami a poszyciem drzwi i jakoś się zmieściły (choć zwrotnice mam dosyć duże).

czyli rozumiem ze calosc jest w drzwiach i tego nie widac? i jaki dzwiek?

m3hoo
24-08-2007, 15:39
Ja mam wsio schowane w drzwi -> czyli głośniki i zwrotnice. Kable też schowane - wymienione na nowe i przeplecione przez gumową osłonkę pomiędzy drzwiami a karoserią.
Co do dźwięku - wszystko zależy od gustu. Mi się podoba.
Przód - Phase, tył - Hertz.
Drzwi, rzecz jasna, wygłuszone.