PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio] w czasie nadawania mruga kontrolka poduszek powietrz



maniek_Rz
03-07-2007, 11:38
Witam nie znalazłem takiego przypadku dlatego otwieram nowy temat.

Jestem szczesliwym posiadaczem MKII z 2000 roku :fan: . Zamontowałem CB w schowku po lewej stronie kierownicy na dole. Nic dziwnego ale gdy jechalem wieczorową porą zauważyłem że gdy nadaję to zaczyna mrugac kontrolka od poduszek powietrznych nie że świeci ale żaży się. Jeżeli już ktoś miał taki przypadek to prosze o pomoc w jaki sposób to wyeliminowac ???? Nie wiem czy czasem nie wpłynie to negatywnie na działanie poduszek lub w czasie jazdy nie odpali ich !!!! Z góry dziekuje pozdrawiam. :metal

Netoper
03-07-2007, 11:58
Jak masz antenę magnesówkę przesuń ją jak najbardziej na tył auta.
Czasami pomaga podać masę bezposrednio na obudowę radia.
Sprawdź zestrojenie anteny.
Skąd pociągnąłeś "plusa"
Netoper

pleban
03-07-2007, 23:16
Witam nie znalazłem takiego przypadku dlatego otwieram nowy temat.
Oj to kolega słbo szukał :))
Kilka linków niżej jest to samiuśko
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=33737
Pozdrawiam

maniek_Rz
03-07-2007, 23:46
Radio ma zasilanie z zapalniczki. Antene mam magnesówke ustawioną na samym tyle samochodu (kombi) wiec kawalek od radia. Przy zakupie CB było stojone radio i antena wiec trzeba poprostu jeszcze raz podjechac na strojenie i zapytam odrazu tego czarodzieja od CB. Jak to nie pomoze to spróbuje tą mase na obudowe pociągnąc.

Dzięki pleban moj błąd nie znalazłem :pad: .

krzys-68
04-07-2007, 10:27
Radio ma zasilanie z zapalniczki. Antene mam magnesówke ustawioną na samym tyle samochodu (kombi) wiec kawalek od radia. Przy zakupie CB było stojone radio i antena wiec trzeba poprostu jeszcze raz podjechac na strojenie i zapytam odrazu tego czarodzieja od CB. Jak to nie pomoze to spróbuje tą mase na obudowe pociągnąc.

Dzięki pleban moj błąd nie znalazłem :pad: .zmien punkt zasilania an bezposredni z akumulatora,popraw lub dodatkowo zamontuj mase do radia CB.
A i najwazniejsze :stroi sie antene,nie radio :hehe:

pleban
04-07-2007, 21:51
A i najwazniejsze :stroi sie antene,nie radio Hehe
I to koniecznie na awtku na którym ten sprzęcik bydzie śmigał.
Ale ja osobiście obstawiał bym masę na antenie.
Zresztą podłączy ci do antenki Swrke i zaraz będzie wszystko wiedział.
Pozdrawiam

krzys-68
05-07-2007, 09:19
A i najwazniejsze :stroi sie antene,nie radio Hehe
I to koniecznie na awtku na którym ten sprzęcik bydzie śmigał.
Ale ja osobiście obstawiał bym masę na antenie.
Zresztą podłączy ci do antenki Swrke i zaraz będzie wszystko wiedział.
Pozdrawiam
Przy "magnesach" jest trudniej z masą.jedyna poprawa to dodatkowa masa na obudowe radia :satan: ale nie zawsze skutkuje

Pinki2
06-07-2007, 11:33
A czasem kolega nie ma fenomenalnego magnesu Midland 18-244? bo by to dóżo tłumaczyło. ja też miałem taki problem ale przełożyłem radio dalej od sensora poduch i po problemie ale przy okazji zmieniłem antene i teraz niewiem co pomogło

krzys-68
06-07-2007, 11:40
fenomenalnego magnesu Midland 18-244
Pisal ze ma antene ale nie podawał jaka.
Mam nadzieje ze to nie to badziewie :)) bo tego na pewno nie mozna nazwac "dobrą anteną"