PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana filtra kabinowego MkII 1.8 TD



klausikvip
10-07-2007, 10:51
mam problem,chce wymienić filtr kabinowy i nie wiem jak sie do tego zabrać a wyszukiwarka chyba robi mnie w konia bo nic nie znajduje :niewiem:

Edit by Lyssy: nie krzycz tak! Wielkie litery to KRZYK. Poprawiłem.

madbit2
10-07-2007, 10:54
mam problem,chce wymienić filtr kabinowy i nie wiem jak sie do tego zabrać a wyszukiwarka chyba robi mnie w konia bo nic nie znajduje :niewiem:

http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=24&mode=&order=0&thold=0

zibi_j1
27-11-2010, 15:51
temat mega stary ale odkopię,
Wymieniałem dziś filterek i odgrzybiałem klimę. Filtr trzeba zgiać w taki lekki łuk. Poprzedni filtrona byl nacięty na bokach co nieco ułatwiało operację. Ja kupiłem maxgear czy coś takiego i nie miał na boku gąbeczki tylko taką zakłądkę z kartonu... bardzo bardzo trudno było mi go uformować do kształtu oprawki i jak wsunąłem go raqzem z oprawką w obudowę to jakoś się zamknęły zatrzaski, ale ręki za to że leży idealnie tak jak powinien to obciąć ie dam :( mieliście z tym kiedykolwiek jakies problemy?

Netoper
27-11-2010, 21:14
U nas były problemy, bo był filter bez nacięć i menda się załamywała, sam dwa przecięcia zrobiłem i leży jak ulał.
No i fiter oryginał Filtrona

zibi_j1
27-11-2010, 21:25
no sam zrobiłem dokłądnie tak samo... jakiś środek odgrzybiajacy za 18 zł kupiłem - sprzedawca w sklepiku twierdził, że sam go uzywa i jest ok - poszło na wentylator w kratki w desce w kratke podszybia i tam koło nóg kierowcy w taką dziurę i wszystko pięknie. Miałem problem z temperaturą. mam klimatronic najmniejsza wartość grzania jaką dało się ustawić to 18 stopni i juz wtedy grzało jak szalone... domyślałem się, że przez to, ze zamiast zassać powiedzmy 10 litrów powietrza na sekundę, zasysał 8 przez co było bardziej podgrzane niż powinno.. teraz jest ok.. ustawiam 19-20 i jest cacy.