PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Radio - zwarcie i brak stałego prądu



fotozen
12-07-2007, 22:13
Dziś postanowiłem podłączyć radio. I na samym początku zupełnie przez przypadek doszło do małego zwarcia. Poszedł bezpiecznik 7,5A nr 32. Niestety nie pomogła jego wymiana gdyż nie ma prądu w samym gnieździe bezpiecznika.
Bardzo proszę o pomoc, informację co mogło uszkodzić się przed bezpiecznikiem nr 32?? Bezpieczniki pod maską są dobre. Może jest gdzieś jakieś cudo, które dodatkowo zabezpiecza radio i przez to nie ma prądu??
Wszystkie pozostałe rzeczy w aucie działają i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

maniek_
13-07-2007, 01:12
A radio się załącza po przekręceniu kluczyka? Kiedyś przez przypadek doprowadziłem do zwarcia i padła mi jakaś kostka przy stacyjce ale wystarczyło zmostkowanie na kostce do radia 12V które pojawiały się po przekręceniu kluczyka z 12V które są zawsze (chyba kabla pomarańczowego z zielono- czarnym ile dobrze pamiętam)

Biegan
13-07-2007, 01:29
W radiu masz 2+ jeden stały i jeden podstacyjkowy, radio też powinno mieć bezpiecznik, przedewszystkim sprawdz jak pisał MANIEK czy po przekręceniu kluczyka pojawi sie prąd na bezpieczniku. Potem popatrz czy nie ma kolejnego po drodze za skrzynką bezpieczników.
Jak bedzie dużo szukania to weź sobie jakiegoś innego stałego + podłącz pod 32 (po drodze też daj jakiś mniejszy bezpiecznik) i nie rób znowu zwarcia :)

fotozen
16-07-2007, 00:13
Dzięki za odpowiedzi :beer:

Probelmu pozbyłem się dość szybko bo zaraz po napisaniu postu. Przypomniało mi się, że kiedyś sprawdzałem bezpieczniki w innym aucie wizualnie - i były ok a mimo to coś tam nie działało. Łudząc się, że tutaj będzie podobnie wziąłem w pazurę miernik z brzęczkiem i cykałem po bezpiecznikach. No i wizualnie dobry bezpiecznik okazał się do kitu. Wymiemieniony niebieski 15A chyba 36??? I wszystko śmiga jak ta lala malowana. I zapanował spokój.