PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Parująca szyba



jaris
13-07-2007, 12:07
Witam! Mam u siebie mały problem. Otóż w czasie deszczu, albo przy dużej wilgotności powietrza mocno paruje mi przednia szyba; jak jest sucho, to spoko. Dodam, że na wiosnę zmieniałem filtr kabinowy i w środku mam sucho. Po włączeniu klimy szyby oczywiście szybko odparowują. Macie jakieś pomysły? 8O

Truszek
13-07-2007, 12:13
Witam! Mam u siebie mały problem. Otóż w czasie deszczu, albo przy dużej wilgotności powietrza mocno paruje mi przednia szyba; jak jest sucho, to spoko. Dodam, że na wiosnę zmieniałem filtr kabinowy i w środku mam sucho. Po włączeniu klimy szyby oczywiście szybko odparowują. Macie jakieś pomysły? 8O

Taki objaw jest typowy dla brudnego filtra kabinowego - może od wiosny już się zapaprał na tyle, że pora go wymienić.

_Danplus
13-07-2007, 12:23
1) Odtłuścić szybę
2) sprawdzić filtr i czy przy nim woda nie przecieka (szukaj na forum było to kilka razy poruszone)
3) wywalić wszystkie zbędne elementy, które mogą zatrzymywać wilgoć! gazety, mapy i inne śmieci ze schowków i zakamarków.

Reszty grzechów nie pamiętam :pop: ale po użyciu opcji "szukaj" znajdziesz pewnie jeszcze kilka ciekawostek przyrodniczych dotyczących parowania szyb.

gilotyna
13-07-2007, 13:27
i w środku mam sucho.


Też tak myślałem dopóki nie wywaliłem całej tapicery... Gnój był pod taką czarną matą... :wall:

Fire Crow
13-07-2007, 15:37
Ja też niby miałem sucho, a woda trzymała się w wygłuszeniu drzwi... Ta cholerna pianko-gąbka nie wiedzieć jakim cudem, ale trzymała wodę jak głupia... I samochód stał po kilka dni na słońcu z otwartymi szybami i szyberdachem, a wieczorkiem się zamykało, po chwili wszystko znowu bylo zaparowane 8O
No to się wściekłem, wywaliłem badziewie Fordowskie, :bud: wstawiłem matę wygłuszającą, co na pewno wody nie wchłonie i jest suchutko :car:

MICZ
20-07-2007, 12:32
nie wiem czy aktualne ale też tak miałem do niedawna
u mnie problem był taki że pod podszybiem zbierała się woda. Powód - kanały odpływowe przy nadkolach były strasznie zasyfione gnijącymi liśćmi i igłami. Filtr kabinowy naisąkał wodą, odkleił się od obudowy i woda wpływała do wentylacji. Przy włączaniu nawiewu na szyby woda parowała i w kabinie robiła się sauna, nie mówiąc już o cieknącej po nogach pasażera wodzie.

zrób jak w tym artykule napisane
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=24

dodatkowo wygrzeb liście z odpływów po obu stronach a potem wypłucz ewentualne ich resztki.
jeśli nie pomoże to :niewiem:
pozdrawiam

serodh
22-11-2008, 01:43
Witam ja też ze wszystkim probowałem ale mi pomogło takie małe dziwne urządzenie
a mianowicie
http://www.allegro.pl/item489057497_pochlaniacz_wilgoci_uhu_wilgoc_pochl aniacz_uhu.html