PDA

Zobacz pełną wersję : 1.8 TD dymi jak jest zimny.



tomek-xt
13-07-2007, 22:28
Witam jestem nowy na forum to wypada się przywitać:) Mój problem polega na tym że jak jest zimny to jak go odpale rano to niemiłosiernie dymi na niebiesko, ale obroty są w miarę stabilne tylko troszke silnikiem telepie. Ubytku oleju nie zauważyłem, jeździ normalnie i nie ma muła, to chyba nie turbinka... jak sie rozgrzeje to nic nie dymi, chodzi normalnie nic nim nie telepie. Szukajki już używałem i nic nie mogłem znaleźć co pasowało by do mojego problemu. Jakby to miało pomóc to auto jest z 98' roku i ma 197tys przebiegu. POZDRO :)

Netoper
13-07-2007, 22:32
Nie przejmuj się w tych silnikach to standart nawet podczas jazdy na rozgrzanym :satan: :))
Poważnie, może wtryski zaczynają lać, albo jednak nieszczelność mała jakaś w turbace lub EGR do przeglądu.
Jeśli mimo tej chmury zatruwającej środowisko :satan: :)) nic złego z autem się nie dzieje to na razie dać sobie spokój z jazdą np. do serwisu
Netoper
Dopisz sobie w profilu jakie autko i jaki silnik.

tomek-xt
13-07-2007, 22:47
Też myślałem o wtryskach:) jutro będzie troszke czsu to zobacze ten EGR. Dzieki za szybką odp. :metal A co do turbinki to wydaje mi sie ze jakby miała jakas nieszczelność to by całay czas była zasłona dymna :satan:

GrzegorzD
13-07-2007, 23:27
Jeśli to by były wtryski to dymiłby na czarno. Dym niebieski = pali olej.

Dla własnego bezpieczeństwa zdejmij sobie rurę z IC i zobacz czy w środku nie ma oleju :satan:

Exodos
13-07-2007, 23:49
Zgodzę się w 1000% z Grzesiem, jak już ściągniesz tą rure, skuś się na ściągnięcie IC'ka, weź do ręki wirnik z turbinki i poruszaj nim, zobaczysz czy są jakieś luzy czy nie, jeśli tak, to turbawka do regeneracji.

Netoper
13-07-2007, 23:54
Dym niebieski = pali olej.
Twierdzisz tak po własnych doświadczeniach :satan: :))
Z tymi wtryskami to faktycznie wyskoczyłem jak filip z konopi :zaklopotanie:
Netoper

GrzegorzD
14-07-2007, 00:01
Twierdzisz tak po własnych doświadczeniach

NIE :satan:

Z tymi wtryskami to faktycznie wyskoczyłem jak filip z konopi

TAK :satan:

tomek-xt
14-07-2007, 14:25
Teraz to ja już nie wiem, sciagałem rure od IC i jakos bardzo zarzygane olejem to tam nie jest tylko tak jakby nalot od oleju... jakies inne pomysły co może być? może uszczelniacze od zaworów? ale podkreślam że nie ma UBYTKU OLEJU.

jaris
15-07-2007, 12:03
Jak masz tylko "nalot", to OK :fan:

jerzy121
15-07-2007, 12:41
Koniecznie przeczytaj art, o korektorze konta wtrysku ,mam taki sam problem i jestem na etapie wymiany tego zaworka.Poczytaj jeszcze o zapowietrzaniu się układu paliwowego,bo ćoś mi sie wydaje że dołączyłeś sie do ludzi wertujących to forum.Czasem jak spalona jest świeca to może dymić.Cała przyjemność po Twojej stronie, szukać i naprawiać :pc: :placz: 8O :metal

bienirom
15-07-2007, 14:55
Moja nieśmiała sugestia jest taka aby sprawdzić stan świec żarowych i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości wymienić WSZYSTKIE 4 na nowe tego samego typu . U siebie zastosowałem to rozwiązanie z najtńszymi na rynku włoskimi LDM-i z pełnym sukcesem!
Poranne , niebieskie dymienie to już tyko złe wspomnienie.
Pozdrawiam !

Ufo
15-07-2007, 16:05
niebieski dym to zawsze olej.Bierze Ci go tylko przy rozruchu więc nie widzisz ubytków.Na razie bym się nie przejmował ale kontroluj często olej.Podejrzewam,że ten przebieg nie jest prawdziwy

tomek-xt
18-07-2007, 09:18
no nie wiem w najbliższym czasie postaram sie wymienic świece zarowe i jak kasiory starczy to i ten korektor kąta wtrysku tez wymienie. a co do przebiegu auta to jest na 100% prawdziwy bo kupiłem go od pierwszego właściciela, mojego ojca :satan: