PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] czy ktoś wie jak wymienić olej w automacie



lojes
14-07-2007, 13:35
Witam.

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w wymianie oleju w skrzyni?
Czy to prawda ze filtr jest zamknięty w skrzyni?
Czy dam rade sam to zrobić?

szamankfc
14-07-2007, 13:41
raczej znajdz zakład który sie tym zajmuje a filtr jest zabudowany

tomek-xt
14-07-2007, 15:24
Jak masz troche pojecia o mechanice to czemu nie, tylko kanał by sie przydał. wchodzisz pod auto spuszczasz stary olej wywalasz filtr oleju wstawaisz nowy, pozniej bys musiał sciagnac przewód co idzie od chłodniczki oleju od skrzyni i podstawic pod niego jakąs miche, a przy wlewie oleju to by sie jakies ustrojstwo przydało co by olej lało ( ja uzyłem dużej butelki po pepsi i kawałka weża ogrodowego:) ) odpalasz samochód i jedna osoba by musiała przezucać biegi a druga patrzeć czy oleju nie braknie i czy juz czysty jeci z chłodniczki, jak bedzie leciał juz czysty to gasisz auto przykrecasz przewód od chłodniczki do skrzyni i uzupełniasz olej do normalnego poziomu.
ja tak mamuśce w vectrze zmieniałem olej i smiga elegancko:) Pozdro

mad
14-07-2007, 16:42
wchodzisz pod auto spuszczasz stary olej wywalasz filtr oleju
O ile dobrze wiem to aby wymienić filtr oleju w skrzynia automtycznej- trzeba ją rozebrać.

Blejdzik
15-07-2007, 11:27
Jak masz troche pojecia o mechanice to czemu nie, tylko kanał by sie przydał. wchodzisz pod auto spuszczasz stary olej wywalasz filtr oleju wstawaisz nowy, pozniej bys musiał sciagnac przewód co idzie od chłodniczki oleju od skrzyni i podstawic pod niego jakąs miche, a przy wlewie oleju to by sie jakies ustrojstwo przydało co by olej lało ( ja uzyłem dużej butelki po pepsi i kawałka weża ogrodowego:) ) odpalasz samochód i jedna osoba by musiała przezucać biegi a druga patrzeć czy oleju nie braknie i czy juz czysty jeci z chłodniczki, jak bedzie leciał juz czysty to gasisz auto przykrecasz przewód od chłodniczki do skrzyni i uzupełniasz olej do normalnego poziomu.
ja tak mamuśce w vectrze zmieniałem olej i smiga elegancko:) Pozdro
Tak z ciekawości-a co robisz ze zużytym olejem?
Po drugie tak jak Mad napisał i z tego co koledzy wcześniej pisali -w Mondeo z automatem, żeby wymienić filtr w skrzyni trzeba ją wyciągać, ponieważ jest on ukryty w środku. Natomiast wymiana samego oleju bez filtra IMHO mija się z celem.

Kobi13
23-07-2007, 17:06
Jesli masz automat to nie wymieniasz oleju. To jest japonska skrzynia w ktorej raz wlewasz olej za 400 zl :/ jezdzisz nic nie robisz. Tak przynajmiej powiedzala mi autoryzowana ksiazka forda mondeo. Nie wymieniasz oleju, bo to i tak nic nie da jesli wlales ten specjalny olej za 400 zl. A tak poza tym musisz opuscic przednie zawieszenie, podniesc troche silnik zeby dostac sie do skrzyni. od dlu nie dostaniesz sie do filtra :/.

MKI 2.0L GHIA AUT. 1994.

mad
23-07-2007, 18:05
Jesli masz automat to nie wymieniasz oleju. To jest japonska skrzynia w ktorej raz wlewasz olej za 400 zl :/ jezdzisz nic nie robisz. Tak przynajmiej powiedzala mi autoryzowana ksiazka forda mondeo. Nie wymieniasz oleju, bo to i tak nic nie da jesli wlales ten specjalny olej za 400 zl.

:glupi: :guns:

Olej się WYMIENIA W SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ!!!



co za ludzie

N2O
23-07-2007, 18:13
nie w każdej ale jeśli jest taka możliwość to sie raczej wymienia.
np: w nowych skrzyniach ZF(te 6 biegowe) w Land Rover'ach olej wlany jest dożywotnio.

mad
23-07-2007, 18:15
Piszemy o Fordzie :)

To nie jest forum LRKP. :))

Kobi13
23-07-2007, 20:25
Cytuję"Samochody Ford Mondeo mogą być wyposażone w nowo skonstruowaną czterobiegową automatyczną skrzynię biegów typ CDHE, w której zakresy pracy są załączane całkowicie elektronicznie przez elektroniczne urządzenie sterujące EEC IV. Na wypadek uszkodzenia elektroniki skrzynia ma program awaryjny, który po uszkodzeniu komputera sterującego przejmuje przełączanie zakresów pracy.
Cztery różne biegi uzyskano z dwóch przekładni planetarnych sterowanych pięcioma sprzęgłami i jednym hamulcem taśmowym. Przekładnie planetarne są połączone z przekładnią główną łańcuchem. hamowanie silnika odbywa się na wszystkich biegach.
Przełącznik umożliwia przełączenie na "program"ekonomiczny lub "program sportowy". Zamontowana blokada "szybkiego" biegu uniemożliwia przełączenie na czwarty bieg. Jeśli zapłon jest załączonym hamulec awaryjny zaciągnięty, a przycisk "odblokowania" naciśnięty, to dźwignię biegów można przestawić w inne położenie tylko z położenie "Parkowanie".
[u][b]Olej, jakim została napełniona skrzynia automatyczna skrzynia biegó wystarcza na cały okres żywotności skrzyni. Jest to tak sam olej, jak we wcześniejszych modelach Forda. W razie konieczności(wycieku) dolania oleju należy zasięgnąć informacji w autoryzowanej stacji obsługi Forda o stosowanych gatunkach oleju..."


Takie z was mądrale :P:P:P :) :))

Netoper
23-07-2007, 21:09
Takie z was mądrale :P:P:P
W mkI raczej tej skrzyni nie zamontowali i po co w takim razie korek spustowy? :)) :satan:

Można wymienić olej bez wymiany filtra, odkręcasz korek spustowy, zlewasz olej, napełniasz przez rurkę od bagnetu przez lejek.
Właśnie jesteśmy po wymianie :))
Netoper

gilotyna
23-07-2007, 22:20
Można wymienić olej bez wymiany filtra, odkręcasz korek spustowy, zlewasz olej, napełniasz przez rurkę od bagnetu przez lejek.
Właśnie jesteśmy po wymianie


Dokładnie, efekt nie koniecznie piorunujący, ale taka wymiana robiona regularnie przedłuży żywotność (czystość) filtra...

Netoper
23-07-2007, 22:26
Takie z was mądrale
I jeszcze jedno spostrzeżenie, producentowi samochodu nie zależy na naprawie uszkodzonych podzespołów tylko na sprzedaży nowych, :los:-om co instrukcję mają za biblię :satan: :))
Netoper

gilotyna
23-07-2007, 23:10
łoś-om co instrukcję mają za biblię

Toś dobrze zaprawił, :beer: dla Ciebie :)) :)) :)) :))

vaxik
20-10-2007, 15:47
a co z tym filtrem czy to prawda ze zeby go wymienic to trzeba wyciagac skrzynie bo przynajmniej tak mi dzisiaj powiedzial mechanik od skrzyn. Tylko nie wiem czy to do konca prawda. Chce wymienic olej ale wydaje mi sie ze wymiana oleju bez wymiany filtra mija sie z celem.

I drugie pytanko czy to musi byc olej opisany w ksiazce serwisowej "esp-m2c166-h" czy mozna wlac inny do automatycznych skrzyn biegów.

Z gory dzieki

mad
20-10-2007, 15:55
a co z tym filtrem czy to prawda ze zeby go wymienic to trzeba wyciagac skrzynie bo przynajmniej tak mi dzisiaj powiedzial mechanik od skrzyn. Tylko nie wiem czy to do konca prawda. Chce wymienic olej ale wydaje mi sie ze wymiana oleju bez wymiany filtra mija sie z celem.

I drugie pytanko czy to musi byc olej opisany w ksiazce serwisowej "esp-m2c166-h" czy mozna wlac inny do automatycznych skrzyn biegów.

Z gory dzieki


Jak nie wymieniałeś filtra zalej nowy olej, pośmigaj z 1000km, i zalej ponownie nowym. Wymiana filtra w skrzyni= jej rozbieranie.