PDA

Zobacz pełną wersję : Słaby i dymi



mondeoel
14-07-2007, 18:34
Jakiś czas temu nawalił mi elektrozawór w pompie paliwa. Po regeneracji pompy mojego mondka ciężko jest ruszyć z miejsca, dopiero przy wejściu na obroty ok 2000 zaczyna coś się dziać, tak jakby nie mógł się zebrać na obroty. Po wciśnięciu gazu mondek reaguje dopiero po chwili, a nie daj Boże wcześniej puścić sprzęgło to dusi się niesamowicie no i okropnie dymi nawet przy łagodnym przyspieszaniu, a jak mu włączyć klimę to dopiero ciężko rusza.

Poradźcie od czego zacząć sprawdzanie (pompa była już na regulacji poregeneracyjnej i gość twierdzi, że każdy diesel zadymi przy dodaniu gazu - ale żeby aż tak?) i co z tą mocą przy ruszaniu bo jak już ruszy to pędzi jak trza. Co to jeszcze może być sknocone?

I jeszcze jedno podczas jazdy z włączoną klimą mam wrażenie jakby za bardzo obciążała ona silnik, czuć na mocy każde włączenie i wyłączenie sprężarki od klimy (wrażenie jakby silnik nie dawał rady przy dodatkowym obciążeniu)

Exodos
14-07-2007, 18:49
Wtryski sprawdź, po drugie pewno jak pompa poszła do regeneracji to i rozrząd zmieniony, to czy dobrze jest ustawiony zapłon? Sprawdź też boostera i ewentualnie go wyreguluj.
Co do klimy to sprawdź ile masz czynnika, bo wiadomo, im mniej jest to sprężarka częściej pracuje obciążając znacznie silnik.

PS. Pozdrawiam kolegę z BB, jest nas coraz więcej na MKP. :metal :metal

GrzegorzD
14-07-2007, 22:54
PS. Pozdrawiam kolegę z BB, jest nas coraz więcej na MKP

Robimy wczesniej spota? :hmm:

Exodos
14-07-2007, 23:04
Jak nas będzie więcej niż ostatnio (3 auta) to możemy coś zrobić.